Ha a növényeknek van lelke?
Ha közös gyökere van két fának, az valójában egy fa két törzzsel. A cserjéknek gyakran sok törzsük van egyszerre, de csak egy gyökerük.
Ha van lelke, akkor a dugványozás(amit leírtál az áglevágással) kb azonos a magról szaporodással, azaz olyan, mintha új növény születne.
Gyakran tekintik úgy, hogy nem egyetlen növénynek van lelke, hanem egy nagyobb csoportnak. Olyat is találtam már a témában, hogy az egy fajhoz tartozó növényeknek egyetlen lelket tulajdonítottak. Azaz pl minden tölgyfa, ami létezik, egyetlen lélekből ered. Ezek amiket olvastam, és hallottam.
A saját tapasztalatom az, hogy minél idősebb egy fa, vagy más hosszabb életű növény, annál egyedibbé válik. Hülyén hangzana azt mondani, annál inkább egyénisége lesz, de ennél pontosabban nem tudom körülírni.
Nem, ez csak példa volt, akik így értelmezik, minden növényfajta alkalmazzák ezt az elméletet. A kakukkfűtől a moszaton át a mammutfenyőig. A csoportlélekhez hasonlóan képzelik el, csak itt nincs kiszakadás, és visszatérés a csoportlélekbe. Nem tudom pontosan, honnan ered az elképzelés, én a teozófusoknál olvastam.
Az istenkapcsolat inkább animista kategória, ahol egy bizonyos fát istenként tisztelnek, és ez által lelket tulajdonítanak neki vagy a kora miatt, vagy valamilyen különleges jellemzője miatt.
Utolsó: Mi a vicces ebben?
Képzeld el a gyökereket úgy, mint az idegsejtek leszálló ágait. Ha két növénynek összeér a gyökere, valóban képesek kommunikálni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!