Aki a véletlen életben hisz,hogy minden véletlen keletkezet,ti hisztek a lélekbe a reinkarnációban vagy úgy vagytok vele,hogy meghaltok és soha többé semmi,leoltják a vilany és vége?
" ha híhetünk a Bibliában lévő dolgoknak"
Mégis, miért kellene benne hinnünk?
Azért, mert azt írja magáról, hogy igaz? Az nem érv, nem jelent semmit.
Vagy miért pont a Bibliában, miért nem mondjuk a Koránban, vagy a Tórában, vagy bármelyik más vallásban, istenhitben, hiszen teljesen ugyanúgy egyikre sincs bizonyíték, ebből a szempontból teljesen egyformák, azon kívül, hogy azt mondják - ez, meg az így van - semmi sem támasztja alá a mondókáikat.
Ez pedig kevés ahhoz, hogy el lehessen fogadni.
"Ugyan mi véletlen a természetben?"
A mikrovilág folyamatai. Az egész kvantummechanika valószínűségekkel dolgozik. Sem pontosan megismerni, sem pontosan előrejelezni nem tudod egy atomi léptékű rendszer viselkedését.
11.
Ne menjünk bele a vallásba.
Ha ismernéd a Bibliát, akkor nem írnál hülye kérdést.
N15
Olvastam a Bibliát és nincs benne más, mint egyszerű kijelentések, amit semmi nem igazol, szép mesék, történetek, amelyek mára anakronisztikusak és kecsegtetés olyan mesebeli dolgokkal, amelyek megmosolyogtatják az embert.
Valójában semmit nem tud meg belőle az ember, hogyan keletkezett a világ és azok a kijelentései, amik kapcsolódnak valamilyen szinten a mai tudományokhoz, például a kozmológiához, vagy a biológiához, biztosan hamisak, ez olyannyira nyilvánvaló, hogy a haladóbb egyházak, vagy felekezetek sem kötik az ebet a karóhoz, képletes értelmet keresnek bennük,
A történelemhez kapcsolódó részei nem hitelesek, a régészet mást mutat és számos hiba, logikai tévedés található benne, egy szórakoztató mű csupán, bár annak elismerem az értékét.
Az tény, hogy az irodalom sokat köszönhet a Bibliának, egész stílusokat teremtett, régiségénél fogva értékes közkincse az emberiségnek, mivel számos nemzet irodalmának kifejlődése közepette etalonnak számított, de mára jobbára csak irodalomtörténeti értéke van, még akkor is, ha modernizálják a nyelvezetét, amiért elég kár, jobb volt úgy, ahogyan volt.
"Atomi mértékű rendszer. Érdekes, az atombomba. és az atomok módosítását bírják a tudósók. Legalább is többé kevésbé."
Az atombomba nem atomi léptékű rendszer. Az atombombát rengeteg atom együttvéve alkotja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!