Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gondoltatok már arra hogy...

Gondoltatok már arra hogy amit valóságnak hívunk valójában álom?

Figyelt kérdés
Néhányszor álmomban ráeszméltem valahogy hogy csak álom. Ami érdekes hogy nem valami szürreális álmok voltak mégis észtevettem, nem tudom hogyan..de pl. sok szürreális álomnál pedig nem eszméltem rá, csak miután felébredtem. Következő megfigyelésem hogy amikor felébredek az álomból, utólag az álom homályosnak tűnik, illetve kevéssé valósnak. De a legérdekesebb hogy akkor amikor még álmomban rájövök valamiképpen hogy csak álmodok, olyankor ahogy megfigyelem a környezetemet és magamat ugyanolyan valóságos mint az ébrenlét. (Talán éppen ezért nem vesszük észre néha hogy csak álom, mert nem ellenőrizzük le annyira valósnak tűnik.) Persze miután felébredünk màr megint homályosnak tűnik az az álom is amire ráeszméltem hogy csak álom, és az is amire nem.. Viszont ami szintén érdekes álom közben ha tudom hogy csak álmodom, az ébrenléti állapot szintén homályosnak tűnik abból a szemszögből. Most pedig arra gondoltam mi van ha a kb. 80 év amit élünk szintén egy álom. Tudom hogy nincs válasz, inkább tapasztalatok érdekelnének. Köszi :)

2021. szept. 15. 12:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha a valóság álom, akkor az álom mi?
2021. szept. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ajánlom Paul Brunton írásait (Önvaló bölcsessége, Misztikus tanítások)


Amúgy inkább álomszerű a valóság nem álom, mert az álomban a gravitációt, egyéb fizikai törvényszerűségeket is meg lehet kerülni.


Természetesen van olyan elmélet, ha valaki képes az alap elmével azonosulni, akkor a valóságos világunban is képes irányítani, manipulálni a természet törvényeit.


Állítólag Jézus és Gautama(Buddha) is képes volt erre.

De ez lehet mese is.

2021. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
61%
Elgondolkodtál már azon, hogy miért koherens a ébrenléti tapasztalat ( ha ma megcsinálsz egy széket, holnap is a házadban lesz) , és miért szinte egyáltalán nem koherensek az álmaid?
2021. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi érdkeseket írtok, megy is a zöld pipa. :)
2021. szept. 17. 19:48
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó..mindig ma van a szék ott ;)
2021. szept. 17. 19:50
 16/18 A kérdező kommentje:

Na de hogy a többiekre is reagáljak vagyis kötekedjek is..


11. Álom az álomban mint az eredetben.


12. Köszi az ajánlást. Mit értesz az alap elmén, és pontosan mi azonosul vele? Vagyis mi azonosul mivel?


13. A te kommentedhez egy érdekes megfigyelésemet fogom ideírni. Mégpedig velem az volt nem egyszer, na egy kicsit nehéz lesz jól megfogalmaznom de megpróbálom..tehát az volt az álmomban hogy történt egy esemény ami új, de mégsem új, mert az esemény előzmény nélkül következett be, és az volt az érzésem hogy az adott esemény vagy szituáció előzménye, az esemény közben valamikor jött a tudatomba.

Példa:Üldöz valaki csak úgy már egy jó ideje ok nélkül. Én meg menekülök. A üldözés oka pedig közben a tudatomba kerül, de előtte még az az ok nem volt. De az oka az régebben történt valamikor a múltban. Az az érzésem olyankor hogy az ok úgy jelent meg utólag. Tehát a történet a fejemben úgy van hogy pl. 2 héttel ezelőtti álmomban történt meg az ok, és csak üldözés közben jut eszembe. Ezesetben koherens az álom. De nekem az az érzésem olyankor hogy az ok vagyis előzmény nem történt meg, hanem csak a fejembe került, lehet hogy az elmém akart mindenképp okot teremteni a történetnek. Nem tudom, de ez elgondolkodtat, az egész múltam csak a fejemben létezik, a jövő is. Én mindig csak a jelent tapasztalom. A többi sztori, nem tapasztalás.

2021. szept. 17. 20:11
 17/18 A kérdező kommentje:

10. Ha isten felébred bennünk? Nem tudom mi történik de nagyon érdekes gondolat, sajnos lepontoztak.


5. A virtuális szimuláción már én is gondolkodta, és nagyon érdekes dologra jutottam. Kicsit elmagyarázom akinek új lenne az elmélet, azután pedig kiegészítem egy hátborzongató dologgal. Ugye minden tapasztalatunk az agyban történik, ezért nem lehetünk biztosak abban, hogy tényleg van kinti világ. (A 5 érzékünk tapasztalatai, az észlelések, érzeteink mind az agyban történnek.)

Ha az agyunkat kivennék és bejuttatnák azokat a jeleket amik alapból bejutnak a környezetünkből akkor nem vennénk észre különbséget.

Beleértve a testünk vagy környezetünk látványát, és minden tapasztalatunkat. Azt juttatnának be amit akarnak, a gondolatokat is. Tehát lehet hogy van egy valós kinti anyagi világ, lehet hogy nincs. Most jön az én eszmefuttatásom. A példában az agy szerepelt amibe bonyolult biokémiai módszerekkel juttathatnának be intelligens lények olyan jeleket ami a világunk tapasztalatát eredményezi.

De kérdem én, miért ragaszkodunk az agyhoz? Az agy maga, és annak működése is az agyban jelenik meg. Nem? Vagy mégsem? Erre mi a biztosíték? Nem tudom követhető-e volt-e. Aki érti mire gondolok most nézett egyet.

2021. szept. 17. 20:34
 18/18 A kérdező kommentje:

Tehát újra összefoglalva:


1. Az első megállapítás: Minden az agyban jelenik meg, így nem biztos hogy tényleg létezik egy külső anyagi világ. (Ne tévesszen meg a dolgok tapintása az csak egy agyban megjelenő érdekes tapasztalat, vagy a tér csak különböző méretű megjelenések, ne feledjük egy 1 kilométerre lévő tárgy is ugyanott van, mint egy 1 méterre levő tárgy, nevezetesen az agyban.


2. Megállapítás: Maga az agy is az agyban van, ami azt jelenti, egyáltalán nem biztos hogy a tapasztalat megjelenéséhez agyra volna szükség.

2021. szept. 17. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!