Gondoltatok már arra hogy amit valóságnak hívunk valójában álom?
Ajánlom Paul Brunton írásait (Önvaló bölcsessége, Misztikus tanítások)
Amúgy inkább álomszerű a valóság nem álom, mert az álomban a gravitációt, egyéb fizikai törvényszerűségeket is meg lehet kerülni.
Természetesen van olyan elmélet, ha valaki képes az alap elmével azonosulni, akkor a valóságos világunban is képes irányítani, manipulálni a természet törvényeit.
Állítólag Jézus és Gautama(Buddha) is képes volt erre.
De ez lehet mese is.
Na de hogy a többiekre is reagáljak vagyis kötekedjek is..
11. Álom az álomban mint az eredetben.
12. Köszi az ajánlást. Mit értesz az alap elmén, és pontosan mi azonosul vele? Vagyis mi azonosul mivel?
13. A te kommentedhez egy érdekes megfigyelésemet fogom ideírni. Mégpedig velem az volt nem egyszer, na egy kicsit nehéz lesz jól megfogalmaznom de megpróbálom..tehát az volt az álmomban hogy történt egy esemény ami új, de mégsem új, mert az esemény előzmény nélkül következett be, és az volt az érzésem hogy az adott esemény vagy szituáció előzménye, az esemény közben valamikor jött a tudatomba.
Példa:Üldöz valaki csak úgy már egy jó ideje ok nélkül. Én meg menekülök. A üldözés oka pedig közben a tudatomba kerül, de előtte még az az ok nem volt. De az oka az régebben történt valamikor a múltban. Az az érzésem olyankor hogy az ok úgy jelent meg utólag. Tehát a történet a fejemben úgy van hogy pl. 2 héttel ezelőtti álmomban történt meg az ok, és csak üldözés közben jut eszembe. Ezesetben koherens az álom. De nekem az az érzésem olyankor hogy az ok vagyis előzmény nem történt meg, hanem csak a fejembe került, lehet hogy az elmém akart mindenképp okot teremteni a történetnek. Nem tudom, de ez elgondolkodtat, az egész múltam csak a fejemben létezik, a jövő is. Én mindig csak a jelent tapasztalom. A többi sztori, nem tapasztalás.
10. Ha isten felébred bennünk? Nem tudom mi történik de nagyon érdekes gondolat, sajnos lepontoztak.
5. A virtuális szimuláción már én is gondolkodta, és nagyon érdekes dologra jutottam. Kicsit elmagyarázom akinek új lenne az elmélet, azután pedig kiegészítem egy hátborzongató dologgal. Ugye minden tapasztalatunk az agyban történik, ezért nem lehetünk biztosak abban, hogy tényleg van kinti világ. (A 5 érzékünk tapasztalatai, az észlelések, érzeteink mind az agyban történnek.)
Ha az agyunkat kivennék és bejuttatnák azokat a jeleket amik alapból bejutnak a környezetünkből akkor nem vennénk észre különbséget.
Beleértve a testünk vagy környezetünk látványát, és minden tapasztalatunkat. Azt juttatnának be amit akarnak, a gondolatokat is. Tehát lehet hogy van egy valós kinti anyagi világ, lehet hogy nincs. Most jön az én eszmefuttatásom. A példában az agy szerepelt amibe bonyolult biokémiai módszerekkel juttathatnának be intelligens lények olyan jeleket ami a világunk tapasztalatát eredményezi.
De kérdem én, miért ragaszkodunk az agyhoz? Az agy maga, és annak működése is az agyban jelenik meg. Nem? Vagy mégsem? Erre mi a biztosíték? Nem tudom követhető-e volt-e. Aki érti mire gondolok most nézett egyet.
Tehát újra összefoglalva:
1. Az első megállapítás: Minden az agyban jelenik meg, így nem biztos hogy tényleg létezik egy külső anyagi világ. (Ne tévesszen meg a dolgok tapintása az csak egy agyban megjelenő érdekes tapasztalat, vagy a tér csak különböző méretű megjelenések, ne feledjük egy 1 kilométerre lévő tárgy is ugyanott van, mint egy 1 méterre levő tárgy, nevezetesen az agyban.
2. Megállapítás: Maga az agy is az agyban van, ami azt jelenti, egyáltalán nem biztos hogy a tapasztalat megjelenéséhez agyra volna szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!