Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Gondoltatok már arra hogy...

Gondoltatok már arra hogy amit valóságnak hívunk valójában álom?

Figyelt kérdés
Néhányszor álmomban ráeszméltem valahogy hogy csak álom. Ami érdekes hogy nem valami szürreális álmok voltak mégis észtevettem, nem tudom hogyan..de pl. sok szürreális álomnál pedig nem eszméltem rá, csak miután felébredtem. Következő megfigyelésem hogy amikor felébredek az álomból, utólag az álom homályosnak tűnik, illetve kevéssé valósnak. De a legérdekesebb hogy akkor amikor még álmomban rájövök valamiképpen hogy csak álmodok, olyankor ahogy megfigyelem a környezetemet és magamat ugyanolyan valóságos mint az ébrenlét. (Talán éppen ezért nem vesszük észre néha hogy csak álom, mert nem ellenőrizzük le annyira valósnak tűnik.) Persze miután felébredünk màr megint homályosnak tűnik az az álom is amire ráeszméltem hogy csak álom, és az is amire nem.. Viszont ami szintén érdekes álom közben ha tudom hogy csak álmodom, az ébrenléti állapot szintén homályosnak tűnik abból a szemszögből. Most pedig arra gondoltam mi van ha a kb. 80 év amit élünk szintén egy álom. Tudom hogy nincs válasz, inkább tapasztalatok érdekelnének. Köszi :)

2021. szept. 15. 12:28
A kérdező szavazást indított:
Az élet egy hosszabbacska álom
Csak álom lehet
Az igazság álmodja a valóságot
Nem álom
19 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes ezen régebben én is gondolkodtam. Lehetséges az is hogy az álom is valóság csak asztrális utazást teszünk ilyenkor. De az is lehet hogy az egész élet álom
2021. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Te vagy kb. a 20000. ilyen ember, akinek ez az egyedülálló gondolat az eszébe jut.

Kicsit elkéstél vele.

Amúgy: nem álom.

Például egyszer próbáld ki: álmodban tegyél egy teljes fordulatot. Meg fogsz lepődni (talán).

2021. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Jah! Jah! Én meg egy kismadár vagyok, össze-vissza röpködök és akit látok annak a fejére engedek egy pöttyöt!
2021. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Mivel az egyes àlmok egymással nem összefüggőek, az ébrenléti valóság ellenben az,ezért nyílván nem fogom az álmot valóságnak képzelni.S e szempontból nem lényeges, hogy mennyire részletes az álom. De ha még ezt is megvizsgálom, akkor azt is kijelentem, hogy egyik álmom sem annyira mindem részletre kiterjedően szemléletes mint egy ébrenléti tapasztalat.
2021. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Hozzám kõzelebb áll a virtuális szimuláció teória. Az is egyfajta álom. Ki kell próbálni pár tudatmódosítót lsd, aya, iboga, dmt és utána másképp látja az ember a dolgokat.
2021. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi. Ment a pipa mindenkinek.

Van valami amit másképp tennétek ha megtudnátok hogy álom?

2021. szept. 15. 17:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, lehetsz-e 100% biztos bármiben ebben a világban. Mármint, megtudod hogy álom. Biztos hogy álom? Vagy csak egy téves következtetés?
2021. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ez most feltevés. Feltesszük hogy álom, és átgondoljuk változtatna-e valamin.
2021. szept. 15. 21:05
 9/18 A kérdező kommentje:

Az álom és valóság között azt a különbsèget látom, hogy a valóságot gyakrabban vagyok képes tudatosan szemlélni (nem mindig), tehát tudatában lenni hogy megfigyelem a tapasztalatot, másképp mondva megfigyelőre és egy megfigyeltre osztódik úgymond a tapasztalat.

Az álomban mintha hiányozna a megfigyelő külön értelmezése, úgymond a tapasztalat uralkodik.

Ez a különbség megszűnik amikor az álom tudatossá válik, mert olyankor az álomban is megfigyelő megfigyelt helyzet lesz. De ébrenléti állapotban is van olyan hogy magával ragad a tapasztalat, ez lehet tárgy, tevékenység bármi, és olyankor a tudatos megfigyelő úgymond figyelmen kívül hagyódik, ugyanilyesmi a nem tudatos álom is. Eltérés a kettő között csak a gyakoriságban van.

2021. szept. 15. 21:20
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Az életünk Isten álma.

Mi történik, ha Isten felébred...bennünk?

2021. szept. 16. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!