Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik tudatállapotra/agyhullá...

Melyik tudatállapotra/agyhullámra utal ez meditacio kozben?

Figyelt kérdés

Csukott szemmel kikapcsolom az elmém, gondolatok nélkül vagyok. Èrzékelem a külvilágot, de nem reagálok. A szemeim ki akarnak ugrani, a legzésem lelassul 1-2-re percenként, de az is felszínes.

Nem követek iskolákat, az intuíciómra bízom magam a meditálással kapcsolatban.


2021. júl. 16. 11:04
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:
100%

Ez egy köztes állapot több meditációs állapot között. Ez amolyan készenlét, ugyanakkor nyugodt is, nem ugrásra kész, hanem szellemi tevékenységre. Alkalmas arra, hogy innen elindulj egy választott gyakorlat irányába.

Agyhullám tekintetében valószínűleg vegyes, mert lelassult, és nyugodt állapotban vagy, de a külső ingereket még érzékeled. Mindeközben ezt az állapotot képes vagy megfigyelni, így az éberség még jelen van bizonyos mértékben. Ez összetett hullámokra utal, bár nem olyan élénk, és intenzív módon, mint éber állapotban.

2021. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az agyhullámfrekvenciád mérhető, műszeresen érzékelhető, de még kutatást nem olvastam arról, hogy mit érez a delikvens alfahullámok, tethahullámok stb. megélése közben.


Az élményed szubjektív.

2021. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Végül is akkor félálomban vagy nem?
2021. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grimfox ***** válasza:
100%
A félálomra jellemző az alfa hullámok jelenléte, de attól, hogy ezek dominálnak, még nem jelenti, hogy az illető félálomban van. Lehet teljesen éber, és tudatos, csak a tudata ellazult, és könnyebben áramlanak impulzusok a tudattalanból álomképhez hasonló bevillanások, vagy gondolatfolyamok formájában. Az agykutatás, és pszichológia is írt már cikkeket a tudatállapot megtapasztalása, és az agyhullámok jelenléte, és aránya összefüggéseiről. Mág wikipedián is lehet róla olvasni, és az oldal alján(bár csak az angol nyelvűén) van felsorolva egy rakás tanulmány, és könyv, ami ezzel foglalkozik.
2021. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszaitokat.

Nem félálom, éber vagyok.

Melyik Wikipedia címszóra keressek rá, Grimfox? Angol nyelv nem gond. Köszönöm elôre is!

2021. júl. 16. 14:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Ès valóban ugranak be èles kèpek ritkán, amiket nem tudok hova tenni. Ezen kívül homályosabban is van még ritkábban kép, arról “tudom”, hogy elôzô élet lehet. Remélem, nem az elmém mondatja csupán ( következteti) azért, mert régies ruha, lovaskocsi volt pl. utoljára.
2021. júl. 16. 14:18
 7/14 Grimfox ***** válasza:
Brain wave, Alpha brain wave, beta, delta, theta, gamma, stb. Akár külön, akár a sima brain wave cikkre keresel, tudsz navigálni a cikkek között, és minden cikk alján találod a referenciát.
2021. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy mélyebb alfa állapotot mondanék.
2021. júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Alfa lehet, ha mélyebb, akkor téta. Ébrenlét és álom közötti ellazult állapothoz hasonló.
2021. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. júl. 16. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!