Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik Osho könyvet érdemes...

Melyik Osho könyvet érdemes először elolvasni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 11:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

#18


Akkor talán dobj el linket hozzá!

2021. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=KmuCMD0uEfY&list=TLPQMDQwNTI..

ezt a videót próbáltam linkelni korábban, most megtaláltam egy reuploadot ami működik. majd 40 perces, de megéri megnézni

2021. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
46%

Beszédeiből érthetően kiderül, hogy miért támadták vehemensen mind politikai, illetve egyházi részről. AZ USA-ban csak a bevándorlási törvények megsértésével vádolták, és ún. Alford plea-val távozott, ez egy vádalkú, amelyben az alperes elismeri, hogy ha megvádolnák, az megállná a helyét a bíróságon, gyakorlatilag arra volt jó, hogy mindkét fél kihátráljon az ügyből.

Érdekes, hogy előtte 8 évig mégis ott élhetett, tévéműsorokban is szerepelt, magánrepülőjével jött-ment az USA és külföld között, közben irányítása alatt felépült egy olyan 7000 lakosú kisváros nagyságú kommuna, ahol saját városháza, tűzoltóság, rendőrség, kórház, éttermek, üzletek és repülőtér is volt.

A Rolls-Roys-okat gazdag tanítványaitól kapta ajándékba, az kommuna vagyoni alapjába tartoztak, amikor visszatértek Indiába, az összest elárverezték, áron alul. Valószínűleg ebből is kezdték el építeni az új ashramot Poona-ban, ami ma a világhírű Osho Meditációs Resort.

Nem hírdette az aszketizmust, az ilyen indiai fakírokat egoistának és képmutatónak tartotta. És nem vetette meg a gazdagságot sem, azt mondta, ahhoz, hogy felsőbb dolgokkal tudjon valaki foglalkozni, előbb el kell érnie egy olyan anyagi szintet, ahol nem az a napi gondja, hogy mit egyen ("mert akkor ha behúnyja a szemét a meditációhoz, csak lebegő csapátikat fog maga körül látni, valamint egy napi gondokkal küzdő embert nem Beethoven zenéje fogja érdekelni").

Én a magyar könyvek közzül az "Az én utam a bárányfelhők útja", illetve az "Az élet misztériumait" ajánlanám kezdésnek, de a "Gyere kövess hozzád" vagy a "A Mustármag" Jézusról szóló könyvek is érdekesek lehetnek később.

Az angolog között (pdf-ben letölthetők) nekem pl. nagyon tetszett a "When the Shoe Fits" (Amikor a cipő passzol) című is.

2021. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

#13:

Nekem valahogy az jött át Osho-tól, hogy ezeknek a problémáknak közös gyökere van.

2021. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#17:

"Szerintem nagy valószínűséggel OSHO abban a tekintetben szélhámos, hogy nem volt megvilágosodott."

Ezt honnan lehet tudni róla?

"a többi előadás jegyzet színvonalnak megfelelően rizsázás."

Ezt hogy kell érteni?

"A könyvek nem foglalkoznak részletesen a hogyanokka és a miértekkel"

Akkor mivel foglalkozik az a kb. 200 könyvterjedelmű iromány?

2021. jún. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
46%

#22


Bizonyítékok nélkül ilyet én is feltudok dobni a youtube-ra

2021. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

#25


Mint írtam, szerintem... ennyi


"Ezt hogy kell érteni?"

Ha elolvasol egy átlag OSHO könyvet és neked ez nem visít róla... nos szubjektív. De hasonlíts össze egy átlag könyvet a Tao az aranykapuval. Ha nem visít a különbség akkor nincs több mondanivalóm.


"Akkor mivel foglalkozik az a kb. 200 könyvterjedelmű iromány?"

Írj egy olyan könyvet ami a hogyanokkal foglalkozik. Azaz terápiás módszerekkel foglalkozik részletesen. Szívesen elolvasom!

2021. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
#26 [link] tessék, megnézheted a forrásait is
2021. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
46%

#28


nem forrásokra vagyok kíváncsi hanem bizonyítékokra

2021. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
#29 ??? a források a bizonyítékok. vagy mire gondolsz?
2021. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!