A vonzás törvénye a pszichológiai hatásain túl igaz, vagy csak véletlen egybeesés?
Az az egyetlen baj a vonzás törvényével, hogy sokan úgy képzelik, hogy csak vágynak valamire és azt megkapják. De legyünk őszinték. Ha arra sincs pénze valakinek, hogy kifizesse a számláit például, akkor teljesen lényegtelen mennyit ül a szobájában, vágyakozva egy sport kocsi után... nem fog megjelenni az életében a vágya tárgya.
Vagyis, még ha nem is tudatosítjuk, de mikor vágyunk valamire és "bevonzzunk" valamit, olyankor csak annyi történik, hogy az agyunk rááll arra a bizonyos témára és jobban figyel a vele kapcsolatos dolgokra, esetleg nagyon apró, szinte észrevehetetlen dolgokat is teszünk azért, hogy úgy alakuljon, hogy elérjük a vágyunk tárgyát és végül ezért értük el. Nem pusztán azért mert kitapétáztuk egy kocsi képével a szobánkat vagy csak nagyon vágytunk rá. Szerintem.
Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, bármivel működik, de nem csak azért mert vágysz rá, hanem mert tettél érte valamit. (az állást is akkor kapja meg az ember ha alkalmas arra a posztra. Csupán a vágy önmagában kevés. Hisz ha elég lenne a szobánkban ülve vágyakozni és megkapnánk amit akarunk, már mindenkinek meglenne mindene... de kellenek a tettek és a pozitívitás sem árt)
Pont ezért, azt is gondolom, hogy azok a módok, ahogy "reklámozni" szokták a vonzás törvényét nagyon káros lehet néhány ember számára, akik elhiszik, hogy CSAK kérd és megadatik.... és mikor tényleg CSAK kérik és mégsem adatik meg, akkor csalódnak sőt egyesek magukat hibáztatják.
Mivel hogy a bevonzás szót már elkárhoztattuk, fogalmazzunk úgy, hogy igen, pszichológiailag is “működik”.
Rengeteg tanulmányt találni erről, pszichológiai vagy fizikai szempontból is, nem megyek most részletekbe, de röviden annyi, hogy minden megfigyelés alapján rendeződik el a világban, a szemünk előtt.
Egy gyakorlati példa az életemből: A borderline személyiségzavaros ember a hiedelmei szerint azt képzeli, hogy mindenki elhagyja, megveti. Ha valaki esetleg kedveli, akkor is kimagyarázza, hogy miért nem igaz, és a hibákat keresi. Még ha nem is hagyják el az emberek, a viselkedésével előbb utóbb kiprovokálja hogy eltávolodjonak tőle az emberek, amit aztán annak tud be, hogy őt mindenki utálja. Ha viszont arra fókuszálnak amit szeretne, arra hogy kimond neki jókat, komolyan venni ha az emberek dicsérik, stb. megváltozna az egész hiedelme, és ezzel az életvitele is.
másik példa: ha egy ember egész életében negatívan gondolkodott (ami azt jelenti hogy gyerekkora óta rengeteg sérelmet tapasztalt, korlátozásai vannak) a továbbiakban is azt fogja érezni hogy számára nem lehetséges semmi. Sokszor úgy gondoljuk hogy a gondolataink a valóságot tükrözik, de igazából az esetek 80 %-ban csak a mi hiedelmeink, innen-onnan tanult koncepcióink alkotják az egészet.
Elhiszem hogy valakinek mindez humbuknak tűnik, szívük joga, éljenek ahogy szeretnének. Számomra viszont nem volt más választás, mint hogy megtanuljam ezeket kezelni, és megváltoztassam a gondolataimat. Azóta minden más lett, teljesen más ember vagyok, teljesen másik élettel. Ezért mondhatom biztosan, hogy ez nem egy technika a mi “működik” néha, vagy néha “bevonzok” dolgokat. ez tulajdonképpen az életünk. Ezeknek a törvényeknek az alapján működik minden ha tetszik ha nem. Ha nem hiszünk benne, vagy inkább nem értjük, attól még ugyanúgy a rendszer részei vagyunk, csak sodródunk.
Utolsó, csak pszichológialag igaz, és nem rendeződik semmi "megfigyelés" alapján abban az értelemben, ahogy te gondolod.
Megint egy kvantum fizika "zseni", aki 5perc olvasás után okosabb, mint a fizikusok? NEM te vagy az egyetlen megfigyelő, a hőmérséklet, és bármilyen kölcsönhatás AZ. TE nem döntöl Schrödinger macskák életéről, jó lenne felébredni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!