Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges megépít...

Szerintetek lehetséges megépíteni olyan szuperszámítógépet amiben a mostani univerzumunk benne van? Vagy pedig nem lehetséges, és a tényleges valóságban létezünk? Túl sok adat lenne ami lehetetlen?

Figyelt kérdés

2020. okt. 27. 01:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leprogramozás ugy ahogy menne maga az elv talán. De az izt, fajdalmat(azt meg lehet talan) meg egyebb erzekeket nem tudnad. Szoval jelenleg ez lehetetlen lenne leprogramozni. Amilyen utembe haladunk elore az mar mas hogy 10-20even belul talan megjelenhetnek az elso szimulalt vilagok ha lesz erre kereslet.
2020. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. okt. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grimfox ***** válasza:
90%

Nem. Egyfelől egy ilyen gép energiaigénye hatalmas lenne. Másfelől. kvantum szinttől egészen az égitestek mozgásáig le kéne szimulálni mindent, gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű kis, és nagy test mozgását kellene folyamatosan szimulálni, nem is beszélve arról, hogy élőlények is léteznek ebben a szimulációban, amik kiszámíthatatlanabbak, mint egy élettelen objektum.

Arról végképp nem is beszélve, hogy értelmetlen lenne egy ilyen szimulációt elkezdeni, és fenntartani. Mindenféle erőforrásból olyan sokat emésztene fel, hogy egyszerűen nem érné meg, még ha elképzeljük, hogy egy nálunk sokszorosan fejlettebb civilizáció végzi az egészet. Ha valami ennyire intelligens, belátja, hogy egy ilyen szimuláció egyszerűen értelmetlen, és még "drága" is.

2020. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
tehát ahogy mondod, tényleg a valódi valóságban vagyunk? Valódiak vagyunk? :) és mivan a holografikus univerzummal?
2020. okt. 27. 12:25
 5/13 Grimfox ***** válasza:

Az egy ősi buddhista szemlélet modern átirata, ami elég sok sebből vérzik.

A buddhista filozófia szerint ha egy ember a világra néz, akkor azt valóságnak érzékeli. De ha "felülről" magasabb, tisztább tudatállapotokból tekint a világra, akkor az a tudatállapot tűnik valósnak, és az alatta lévő világ elveszti a valóság értékét. A legfelsőbb szemlélő szempontjából egyetlen egy dolog létezik, és ez maga a legfelső szemlélő, minden más csak "káprázat". Ezt ferdítették el holografikus, meg virtuális univerzummá a modern, jóval materialistább gondolkodók.

2020. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5-ös Ezeket a Buddhisták állítják egy vallási filozófia alapján. Kvantum fizikusok pedig mérhető paraméterek alapján feltételezik az holografikus univerzumot. Ennyi erővel tündérek létezését is bizonyíthatnád egy gilmore könyv alapján.
2020. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy megépítik az első nagy teljesítményű kvantum számítógépet + nagyobb tudásunk lesz az univerzumot működtető alapelvekről ill. anyagokról akkor igen. 50év múlva? Istent,Buddhát, Jézust és társit meg hagyjuk ki a képletből. Az egy másik történet...
2020. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehetetlen az univerzumot teljes komplexitásában modellezni.

Ha a teljes képet akarod látni, akkor feltételezhetjük, hogy az univerzum minden törvényének és szabályszerűségének jó ha az 1℅át ismerjük. És valószínűleg most durván felül becsültem az emberiséget.

Lehetetlen egy adott komplexitású rendszeren belül ugyanazt a rendszert modellezni. Ez körülbelül olyan feladat lenne, mintha egy mai asztali PC-től azt várnád, hogy modellezze a saját működését, de egészen az elektronok mozgásának a szintjéig ahogyan az eredeti microchipje működik.

Hamar belátható, hogy vagy egyszerűsíteni kell a modellt vagy egy jóval nagyobb és komplexebb számítógépen kell futtatni, mint a modellezni kívánt.


A második kérdésedre pedig az a válaszom, hogy a valóságban élünk, de a valóságot magát valójában soha sem érzékeljük. Annyira bonyolult a teljes hiánytalan valóság, hogy a mi helyzetünk olyan mintha egy barlangban ülnénk ahova a bejáraton keresztül beszűrődik a fény és mi csak a dolgok árnyékát látjuk mozogni a barlang falán, de a valódi okát soha sem látjuk.

Ilyen módon a megélt valóságunk mindig egy illúzió.

2020. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]



"Bohm szerint a szubatomi részecskék nem azért képesek egymással kapcsolatban maradni, függetlenül a távolságtól, mert valami titokzatos jel áramlik közöttük. Ehelyett a szétválasztottságuk nem más, mint a megfigyelőt becsapó illúzió.


A kutató érvelése szerint a valóság valamely mélyebb rétegében ezek a részecskék nem különálló egységek, hanem egy alapvető egész kiterjesztései. A jobb megértés érdekében Bohm a következő példát vezeti elő. Képzeljünk el egy akváriumot, amelyben egy hal úszkál."


Itt részletesen le van írva hogy miért illúzió.

2020. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Grimfox ***** válasza:

6.

Az grimoire lesz, amire gondolsz szerintem, de ha valami mesekönyvet említettél, akkor bocs.

Erősen kétlem, hogy kvantumfizikusok olyat állítanának, hogy az univerzum hologram. Sehol nem olvastam ilyet, pedig olvasok a témában, legalább is elméleti szinten. Az anyag valóságát megkérdőjelezik, mivel ha eléggé lebontják az anyagot alkotórészekre, csak kölcsönhatásokat találnak, anyagot nem. Ezek a hatások eredményezik az anyag tömegét, és úgy általában anyagszerűségét. De ez nem hologram, pusztán az anyag egyik sajátossága. Ha egy kvantumfizikus ilyesmit állít, akkor egy elméletet közöl, nem kutatási eredményeket, és a kvantumfizika kutatási eredményei még mindig csak a szubatomi szinten érvényesülnek, a makro világban már anyagként viselkedik az anyag, és energiaként az energia. Az univerzum illúziószerűsége jelenleg csak ezoterikus megközelítésből értelmezhető, fizikai, vagy más tudományos irányból az unierzum létező dolog.

2020. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!