Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az om mantra tényleg ki...

Az om mantra tényleg ki nyitja a harmadik szem csakrát?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem. Talán inkább becsukja..
2020. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Azt az "um" mantra nyitja ki.
2020. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem. A harmadik szemet, jobban mondva a szellemi érzékelést csak komoly szellemi gyakorlatokkal lehet kinyitni, aminek lehet része a mantrázás, de az aum, vagy om, nem számít mantrának. A mantra egy imádság, amivel az elmédet átlényegíted. Ha nem érted mit jelent a mantra, nem fog működni.


Adalék: a harmadik szem csakra a magasabb rendű, azaz tudatos gondolkodás kapcsolódó csakrája. Ha nincs nyitva, képtelen vagy minderre, azaz gyakorlatilag vegetatív állapotban vagy, avagy meghaltál. A harmadik szem, mint érzékelés, és mint csakra két külön dolog. A harmadik szem csakra neve ajna, ez nem azonos a harmadik szemmel, mint szellemi érzékelő képességgel. Attól, hogy nyúzod az ajna csakrát, nem fog megnyílni az érzékelés. Csak a megfelelő gyakorlatokkal lehet megnyitni.

2020. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Kinyithatja.
2020. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

bocs Grimfox, de most butaságot írtál.nagyon jókat írtál, vagyis amiket eddig olvastam. de nyïlván ezekről nem tudtál 100%-osan utánna nézni. én is keservesen, gyötrelmesen tudtam meg a dolgokat. hahh. hol ingyen tanítanék, hol pedig vaskos pénzért.


az ohm, az aum is mantra. csakra mantra. a budhisták is többször mondták.

elvileg a 3. szemet és a 6. csakrát ezek a mantrák nyitják ( kiejtés szerint írom):

Csandramaszéj

Thaum

Thaur

Thoth

Aum

Amun

Inanna


a budhisták s más spirituális irányzat az Ohm- ot is a 3.szem s a 6. csakrához társítják.

nem tudom h ez most szándékos félrwvezetés vagy csak elfeledték h valójában az Ohm az a köldökcsakrához tartozik.

Budha is legtöbbször a köldök feletti pontra meditált. az Ohm elvileg ezt erősíti. ha én is meditálok az Ohm-al akkor hiába koncebtrálok a 3. szemre, akkor is mindíg a köldökcsakrám reagál erre a mantrára. így én már mindíg arra meditálok az ohm- mal.


érdekes az is h a Budhaaja mantrát a torok csakrához kötik. szerintem ez is a köldökhöz tartozik.


én már sokat meditáltam s figyelgettem stb. de mindenkinek más lehet a tapasztalata. pl. valakinek lehet h az ohm valóban a 3. szemét erősíti.

2020. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
az Ajna az a harmadik szem egyik elnevezése. tán még meg van az a feljegyzésem h még mik a harmadik szem elnevezése s h honnét származnak. mundjárt nézem.
2020. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ja azt elfeledtem irni h az ohm és az aum - na azokat egy s ugyanannak a mantrának mondják, ítélték. pedig valójában két külön mantra.
2020. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ááá. beteg vagyok most nincs kedvem s nafy erőm elővenni a dolgokat s írni. asszem kettő mantrát elfelejtettem ami még hozzá tartozik a 3. és a 6. cs hez.
2020. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Grimfox ***** válasza:

Az aum-ohm-om elméletileg ugyanannak a szanszkrit szótagnak a latin betűs átirata, csak más átírási módszerrel. A kínait is többféleképpen írjuk át, éppen ezért lehet a chi, a qi, csi ugyanaz a fogalom, csak háromféleképp leírva. (mellékes megjegyzés, hogy a japán vajrayana ágazatban a kuji in mantráiban az aum/om on-ként szerepel, mert a japán nyelvben nem végződhet szó n-en kívül mássalhangzóval. kimondani se nagyon tudják) Az aum, vagy ohm elvileg a mantrákban a "legyen" fogalmat jelöli. Pl az "aum mani padme hum" mantrában "legyen áldott az ékkő a lótuszban" a legyen az ohm-aum által van jelölve. Azt is mondja a szanszkrit irodalom, hogy ez Brahma első szava, amivel a létezésbe lépett a világgal együtt. Gyakorlatilag a teremtés első hangja. Ebből kifolyólag a gyökércsakrától a koronacsakráig terjedően mindenre hatással kell lennie, ha a tudatossági szint megfelelő hozzá.


Maga az aum egy bíja (bídzsa a kiejtése), azaz mag, gyökérszótag, ami egyes alapdolgok eredete, azaz magja. Önmagában tehát nem mantra, hanem bíja. Amikor a csakrákra koncentrálnak, gyakran csak a csakra kapcsolódó bíja-ját használják, nem mantrákat. Gondolom láttad már a csakraábrázolásokat lózuszokkal, formákkal, és szanszkrit jelekkel a közepükön. A középen lévő a mag bíja, a többi a szirmokon más kapcsolódó gyökérhang. A kapcsolódó mantrák, és általában minden mantra tartalmazza a gyökérszótagokat, amiknek nem konkrét, egyetlen kötött jelentése, hanem fogalmi értéke van. Nem tudom, hogy pontosan mikor használnak bíjákat, és mikor teljes mantrákat, vélhetően ez irányzatonként, és a gyakorló tapasztaltságán múlik. A misztikus irányzatok például a mantrák felé húznak, ez bizonyos, mert a mantra amellett hogy kimondott szó, azaz megtestesült akarat, egy imádság is, amit egy istennek szenteltek. A nem misztikus irányzatok, mint sok jóga, vélhetően csak gyökérhangokat, vagy azokat sem használja.


Esetedben vélhetően azért a második csakrára volt hatással az ohm/aum, mert annak a csakrának a tudatossági szintjéig értél el. Vélhetően ez egy egészen jó eredmény egy nyugati gyakorló esetén.

2020. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!