Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges egy virtuális...

Lehetséges egy virtuális világot létrehozni?

Figyelt kérdés
Mindig is gondolkodtam rajta hogy lehetséges-e számítógéppel egy virtuális univerzumot létrehozni.. Mint a Mátrixban.. Lehetséges ilyet csinálni?
2020. júl. 22. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Minecraft?
2020. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
Sims?
2020. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
TheWR?
2020. júl. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Olyan komplexet, mint a mi világunk? Nem. Az egy fontos dolog, hogy a számítógép világa nem lehet végtelen. Nagyon durva számítási kapacitásra lenne szükség. Azt lehetetlen megoldani, hogy egy óriási világot egyszerre lehessen szimulálni, mert ahhoz óriási számítási kapacitás és rengeteg memória kellene. Ha csak a Földnél maradunk és a kis bolygónkat szeretnénk szimulálni, akkor is annyi számítási kapacitás és memória kéne, hogy lehetetlen lenne megoldani. Emellett az agy működését se ismertük ki teljesen. Na, most próbáljunk olyat szimulálni, aminek a pontos működéséről nem is tudunk. Ahhoz, hogy az összes élőlényt, a Föld kialakult domborzatát, mindenét szimuláljuk lehetetlenül sok memória, számítási kapacitás és tudás kell, emellett sok idő, amíg a programozók képesek mindezt megcsinálni, ami ismét végtelenül sok idő. A jelenlegi helyzetben nem, a jövőben pedig elméletileg nagyon nehezen, de talán igen, gyakorlatilag pedig nem.


Szóval nem. Képzeld el, hogy a mostani legkomplexebb és legvalósághűbb grafikájú videojátékok rengeteg idő alatt készülnek el, pedig egy nagy csapat készíti őket, nagyon gyenge az AI, a grafika is távol áll attól, hogy 100%-ig valósághű legyen, a modellek pontatlan collision-nel rendelkeznek, a játékos mozgása is korlátozott és nincs nagy terület, ahova mehet és nagyon kis terület van egyszerre betöltve, általában egy előre megírt rövid történetről van szó, az animációk se túl változatosak és néha furcsák. Innen nagyon messze van egy reális szimulációja a Földnek.

2020. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
abban élünk
2020. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annak, aki nem ért egyet a részletezésemmel: Miért nem, szerinted mi a helyzet? Jó lenne erről valami szakmai vitát is kezdeni.
2020. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem annyira komplexet.. Jó lenne az is hogy egy pálya, 2 karakter akik olyan okosak mint az emberek és azt hiszik hogy valódiak.. Én ennyivel is megelégednék.. Hogy észreveszik-e hogy csak virtuálisak..
2020. júl. 23. 13:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, itt megint arról van szó, hogy ki kéne ismerni az agy működését, majd azt rekreálni. A programozásban van egy olyan érdekes tényező, hogy a számítógép azt csinálja, amit te akarsz. Ha a programot úgy írják meg, hogy az emberek nem gondolhatnak arra, hogy szimulációban élnek, akkor nem fognak ilyenre gondolni. Ha tényleg megadjuk nekik a szabad gondolkodás lehetőségét és arra gondolhatnak, amire akarnak, akkor viszont jön az, hogy mi alapján jönnének erre rá. Ha egy korlátozott apró világba kerülnek, nekik az a normális. Ha tudják, hogy a világ sokkal nagyobb, mint amennyihez ők hozzáférnek, akkor arra tudnak gondolni, hogy valami gáz van. Természetesen nem jön csak úgy a semmiből, hogy számítógépes szimuláció. Mivel abban a korlátozott világban nem létezik se hely, se ember, se nyersanyag, nem fejleszthetnek ki számítógépet, nem kutathatnak ki olyasmit, hogy akár a szimuláció egy létező dolog lenne. Azt mondják, hogy 2040 körül elérhetünk oda, hogy egy számítógép képes egy agy számítási kapacitását meghaladni. Nagyon bonyolult szimuláció lenne, hiszen a sejteket, az idegrendszert, a vérkeringést, az agyat, a beleket kell szimulálni, amihez ismét rengeteg számítási kapacitás kéne. Aztán az embereknek egymással interakcióba kell lépni, megérinthetik, akár bánthatják is egymást. Ha félretesszük a grafika kérdését és nem jelenítjük meg a történéseket, akkor is rengeteg információ fut végig egyszerre az ember agyán. Az alapján, hogy mit neveznek ők normálisnak, milyen tudással rendelkeznek és a program mennyire engedi a szabad gondolkodást, akár igen. Ha tudják, hogy a számítógép milyen szimulációra képes és azt, hogy a világuk nagyon furcsán pici, nincsenek rajtuk kívül élőlények, akkor akár gondolhatnak is arra, hogy itt egy szimulációról van szó. Bonyolult ez a kérdés, de én inkább a nem lehetségesre szavazok, mert az agy szimulálása rohadt nehéz, aztán vegyük bele egy élőlény érzékelését, kommunikációját, szerveit, a valóságban történő interakciókat. Ha az agyat szimulálhatjuk is (rengeteg munkával), egy élőlényt rohadt nehéz lenne.
2020. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!