Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az Ezoterik...

Miért van az, hogy az Ezoterika témakörben intoleránsak az ilyesmiben nem hívők kritikáira, és a kérdések 90%-a olyan "önmegerősítés"-szerűségnek tűnik?

Figyelt kérdés
Egyre inkább azt érzem, hogy az itt feltett "érdekes" kérdések 90%-a olyasmi indíttatásból születik, hogy a kérdező maga is tudja, hogy butaság amit kérdez, de mégsem akarja azt gondolni, hogy "akkor nem fogok hinni benne", hanem helyette felteszi az ilyen kérdéseket, hogy támogatókat szerezzen, akik megerősítik, hogy "igen, ez a helyes".
2010. aug. 3. 01:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerűbb hinni az ilyesmiben,mint a probléma megoldásán gondolkodni.(Már ha egyáltalán van ilyen). Engem az zavar leginkább,hogy már a tinik is hisznek ezekben az ostobaságokban.
2010. aug. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

1,aki nem hisz az ilyesmiben, az feleslegesen válaszol, ráadásul a KÉRDEZŐNEK SEM SEGÍT VELE...


2,az egész oldalon találsz buta kérdéseket...


3,és miért nem helyes hinni valamiben? te nem hiszel? nem hiszed hogy az élet nem ér véget a halállal? nem hiszel pl istenben?( mondjuk benne én sem :D) és ha valami nagy dolgot kell véghez vinned vagy akár csak át kell úsznod egy folyón hogy megmenekülj ha üldöznek, akkor sem hiszel?

magadban sem hiszel?

csak mert biztos van/lesz valami amiben hiszel/hinni fogsz...és akkor rájössz hogy értelmetlen kérdést raktál ide :D


4, vannak olyan válaszolók akik nem válaszolnak a kérdésre normálisan, csak benyögik hogy nincs, és hogy hülyeség amiben hisz...


lehet hogy valamit elírtam és értelmetlen lett egy-két mondatom, de ezt lécci nézzétek el :D


F/16

2010. aug. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BlackSword ***** válasza:
52%

ma 06:52

Csöppet végletekben gondolkozol... De ez a korral jár... Majd kinövöd... nagy valószínűséggel... Én is voltam 16 éves, most öcsém annyi... Ő már kinőtte...

Egyébként kimutatott tény hogy mindenki hisz valamiben... Én hiszek magamban, az emberekben, Istenben, és a régi értékrendekben (mint becsület, tisztesség, jóakarat)... Hiszek abban, hogy egyedi vagyok, megismételhetetlen, egyszeri, és halandó, ahogy mindenki mász is rajtam kívül... Ésezért szép az élet... Nem fogok reinkarnálódni, nem lesz lehetőségem, hogy kijavítsam a hibáimat... Talán ezért szép élni... Mekkora lenne már ha tíz billió, csillió évig élne a lelkem (jah, nem mert 15 milliárd év múlva kihal az emberiség)... Pont az élet szépségét veszi el a reinkarnációba vetett hit...

Ugye írtad azt is, hogy aki nem hisz benne, az nem segít a kérdezőnek... Mert az mennyivel nagyobb segítség, hogy küld el a szellemet? Szerintem jobb azt mondani, hogy ne butáskodj már... Szellemek nem léteznek, és nyugodj meg, mert amik nem léteznek azok nem is tudnak bántani... Ugye mondják, hogy az igazság szabaddá tesz... Ezt már korábban két rendszer a munkáról állította... Na arról is kiderült, hogy hazugság... De ebben az esetben csak az ezoterika igazságára vonatkozik a hasonlat...

Az egyetemes, tudományos igazság tényleg szabaddá tesz...a hülyeségtől biztosan...

2010. aug. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

"Ugye írtad azt is, hogy aki nem hisz benne, az nem segít a kérdezőnek... Mert az mennyivel nagyobb segítség, hogy küld el a szellemet? Szerintem jobb azt mondani, hogy ne butáskodj már... Szellemek nem léteznek, és nyugodj meg, mert amik nem léteznek azok nem is tudnak bántani..."


ezt gondold át újra :D

neked hogy esne az ha valaki teljesen semmibe venné azt amiben hiszel? hogy teljesen mást akar ráderőszakolni? ugye hogy nem olyan jó dolog az?

szerintem semmilyen jogunk nincs a másik hitét szétzúzni :) én sem teszem...és pontosan ezért nem írogatok a vallás témakörbe...



"Hiszek abban, hogy egyedi vagyok, megismételhetetlen, egyszeri, és halandó, ahogy mindenki mász is rajtam kívül... Ésezért szép az élet... Nem fogok reinkarnálódni, nem lesz lehetőségem, hogy kijavítsam a hibáimat... Talán ezért szép élni... Mekkora lenne már ha tíz billió, csillió évig élne a lelkem (jah, nem mert 15 milliárd év múlva kihal az emberiség)... Pont az élet szépségét veszi el a reinkarnációba vetett hit..."


jah igen :D a reinkarnációt csak példának hoztam fel nem mondtam hogy hiszek benne :) de megértem azokat akik hisznek benne az életük utolsó perceiben is, és nem úgy mennek el hogy jaajjjj énmost meghalok,és nemleszek soha többé, hanem hogy azt gondolják hogy kapnak egy újabb lehetőséget az életre :)

2010. aug. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért van az, hogy az Ezoterika témakörben az ellenvélemény gyakorlatilag nem létezhet?
2010. aug. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

az ezo nagyon híg, gazdasági érdekek által befolyásolt gondolati típus, az okkult tudományok közelebb állnak a valósághoz, persze egy nem hívő számára a kettő nem igen különül el.

Én úgy vélem, azért van ellenállás a tudományos magyarázatok iránt, mert olyan tálalásban, kioktatóan adják elő, még a lehetőségét i tagadva olyasmi létezésének, amit a tudomány nem magyaráz, márpedig ha a tudományra hagyatkozunk, a fizika szemszögéből élet sem létezne, tehát be kell látni, van és lehet még sok dolog, amire nem ad választ a tudomány, de választ adhatnak a nem tudományosnak elfogadott tények, kísérletek ( megjegyzem több okkultista kísérlet van, ami tudományosan is megállná a helyét, de tudós nyilván nem mer előállni vele, mert hitelét vesztené, és többé nem dolgozhatna tudósként).

Természetesen kell a józan ész, a megfigyelés és tudományos művelődés ahhoz, hogy az ember el tudja különíteni az egyszerű képzelgéseket a valós dolgoktól, ezért minden itteni kérdéshez , vagy új tényhez szkeptikusan állok hozzá magam is, viszont mivel művelődtem a másik területen is, azért tudom félig-meddig hogy működnek a természetfelettinek kikiáltott dolgok :)

2010. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:

"de megértem azokat akik hisznek benne az életük utolsó perceiben is, és nem úgy mennek el hogy jaajjjj énmost meghalok,és nemleszek soha többé"


Aki így áll a halála előtti órákban, azért úgy sem kár... az csak élt, de minek... Lehet keményen hangzik, de így van... Az élete végén az ember már ne a jövőre gondoljon, hanem a múltra... Sokkal szebben hangzik, mint amit írtál az, hogy tessék: megcsináltam ezt, azt, úgy éltem ahogy szerintem a lehető legjobb, tessék utánnam csinálni, és ha jobban sikerül, akkor lehet csak engem kritizálni...

Ráadásul pont ez a véges folyamat ad értelmet a fejlődésnek... Hiszen ha tudnánk, hogy 500 év múlva is megtehetjük, 500 évvel később is rájöhetünk valamire, akkor miért tennénk meg most... Ezen a gondolatmeneten elindulva -persze ha igaz lenne- akkor ma is barlangokban élnénk, és nem tudnánk hasonlóképpen kommunikálni, mert nem lenne se számítógép, se internet, de semmi, de szemmi a modern társadalomból, civilizációból, és mindabból a technikai újjításdömpingből amit ma teljesen természetesnek veszünk... A végtelen élet egy hatalmas hátránya az, hogy végtelen... Ha végtelen ideig élnénk, akkor nem beszélnénk egymással, nem lenne társadalmi összefogás, és puszta anarhikus társadalom lenne a Föld nevű bolygón... Tehát a ma ismert világunk lényegében nem is jött volna létre... Ez elég bizonyíték???

2010. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Miért gondoljátok, hogy ez az egész témakör elítélendő?

Véleményeket kérek, hogy mit tartok megvetni valónak, elítélni valónak, hogy miért tartjátok kevesebbre az ilyen embereket.

Köszönöm :)

2010. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Miért gondoljátok, hogy ez az egész témakör elítélendő?"


Én csak azt ítélem el, amikor valami komoly problémára lenne egy egyszerű, tudományos megoldás, ami valószínűleg meg is oldalná az ügyet, de helyette a kérdező az ezoterikát választja.


Pl. múltkor volt itt egy kérdés, hogy valaki látta, hogy a szomszéd elutazott nyaralni és az üres házában valami fények mozognak, és ahelyett, hogy odament volna megnézni, vagy kihívta volna a rendőröket, mert betörő, ahelyett itt kezdett el beszélni róla, hogy lehet, hogy egy szellem, meg ilyenek.



Meg pl. az olyasmit is elítélem, hogy valakinek haldoklik a gyereke, és az apja/anyja az orvostudomány helyett a táltost hívja ki és meghal a gyerek.



Meg az, hogy pl. van egy fiú meg egy lány, tök jól kijönnek egymással, szerelmesek, meg minden, de az egyik fél azt olvassa, hogy horoszkópilag nem kompatibilisek, ezért szakítanak.

2010. aug. 3. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Természetesen, a tudomány mindenről alkotott egy képet az idők folyamán ^^

És ezekkel néha egyszerűbb megmagyarázni a dolgokat.

De azért vannak olyan dolgok, amit a tudomány képtelen megmagyarázni.

De az ezotéria ( persze ha nem hülyeségekkel van bemocskolva, meg félrevezetésekkel ) ad egy kiegészítést a dolgokra.

Mint valami plusz dolog.


Mert például, aki a szomszéd házban látta a fényeket, annak megfordult a fejében, hogy netalán szellemek.

Hát bevallom, sok esélye nincsen.

De az is megtörténhet nemde?


És a betegségekről annyit, hogy a betegségek szinte mindig a lélek problémáinak, betegségeinek fizikai megnyilvánulása.

Ezt még a Bibliában is megtalálhatod :)

Ezért próbálják, hogy a lelkét is hozzák helyre.

Sokszor nem elég a gyógyszer ...


Mikor valaki halálos beteg, akkor mindent megpróbálnak, hogy a szerettei meggyógyítsák.

Ezért nem kell elvetni ezt a lehetőséget is.


Namaste

2010. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!