8-dik házas Mérleg Hold a gyermek képletében - amely szemben áll az Uránusszal és a Plútótól kap a 11-es házból kvadrátot utalhat az anya korai halálára? Mit jelenthet?
azt nem tudom hogy jelentheti-e, de az biztos, hogy bőven lesz lelki fájdalma a gyerkőcnek... és szerintem egy tanács, ne próbáld visszafolytani az érzéseidet vele szemben... ameddig nem aktiválódik a bolygója addig nem irányíthatja mi történik benne. Azt tanácsolom, aktiválódásig tedd vele azt amit érzel, aztán 1 évvel aktiválódás után úgy is megváltozik.
ez csak tanács dönts belátásod szerint
Kedves Kérdező,
ilyen kérdésnél fontos a fokszámot is megadni, (egyrészt azt orbisz miatt, másrészt, hogy meg tudjuk, hogy melyik a felső-fényszög, tehát az eseményt indító jelölőnk), illetve, hogy férfi vagy nő az illető. (hogy tudjuk, hogy hogyan választ majd a bolygók szimbólumának analógiái közül.)
A kérdésedre didaktikus módon válaszolok, egyrészt, hogy nyomon követhető legyen (hogy mit, miért mondok), másrészt, hogy olyanok is értsék, akik érdeklődnek az asztrológia iránt, s szeretnék látni az összefüggéseket.
A fényszögeket 3 szinten vizsgáljuk:
- alap analógiákban: Hold-Uránusz-Plútó T-kvadrát elemzése
- házban álló bolygókként: 8. házas Hold oppozícióban a 2. házas Uránusszal, T-kvadrátban a 11. házas Plútóval
- ház ura házban analógiákban: mivel két transzcendens bolygónk van, ez irreleváns, mert nem „természetese urai” az adott házaknak, így házúrként nem kerülnek kapcsolatba. (csak primer direkciónál)
Az „anya korai halála” a 8. házas Hold analógiára, a tradicionális asztrológiai elvekből születő megállapítás. Emiatt nem kell aggódnod, a mai társadalmi viszonyok között, ezt más élethelyzettel is megélheti majd. (mondjuk elválnak a szülei) Ez egy nagyon érdekes téma, ezért miután válaszoltam a kérdésedre, ezt bővebben kifejtem majd.
1, alap analógiákban vizsgáljuk a fényszögeket.
Nézzük a fényszögben szereplő bolygók analógiái közül néhányat:
Hold: anya, érzelem, befogadás, gondoskodás, gyengédség, feleség, nő, anya-méh, mellek, petefészek stb.
Uránusz: szabadság, függetlenség, másság, extravagánsság, közösség, forradalom, nagy változások, újítások, a tradíciótól való eltérés, találmányok stb. Az Uránusz szimbolikájánál fontos, hogy olyan függetlenséget hoz, ami a kiszolgáltatottsághoz visz el. (pl. ha valaki számítógépet használ a munkájához, azzal kiszolgáltatottá teszi magát, mert ha nincs áram, vagy internet, nem tud dolgozni, stb. Mondanom sem kell, hogy a számítógép, autó, elektronika, internet, virtualitás mind uránuszi szimbólum, ami a Vízöntő kor sajátja)
Plútó: hatalom, dominancia, gazdagság (külvilág pénze), áttranszformálás, tudattalan, halál, kéj-orgazmus, vesztés stb.
Nézzük a fényszögek jelentését (a fényszögek a bolygóanalógiák egymáshoz való viszonyát mutatják meg):
Oppozíció: feszültség keltő kapcsolat, vagy az egyik vagy a másik bolygó analógiája érvényesül. (libikóka)
Kvadrát: nehézséget hozó kapcsolat, az egyik elv működése kizárja, nehezíti a másik megélését.
A Hold-Uránusz szembenállás mutatja, hogy ha szerelmes lesz (Hold) nem fogja tudni megélni (oppozíció) a függetlenségét (Uránusz). Tehát úgy érzi, hogy a párja bezárja, korlátozza Őt. Ez természetes egy párkapcsolatban. Ennél a fényszögnél ez a probléma előtérbe kerül, és olyan helyzetek jönnek, ami ezt provokálni fogja, tehát egyre nagyobb korlátok a pár részéről.
A Hold-Uránusz oppozíció mutatja, hogy a horoszkóp tulajdonosa (továbbiakban „szülött”), az anyával való kapcsolatot (Hold) gátnak (Uránusz oppozíció) éli meg. Tehát az anya gátolja (oppozíció) a függetlenségében (Uránusz). Ez kamaszkorban markánsan fog megjelenni. Ez mutatja az anyaminta hárítását is.
Próbálja hárítani az érzelmi helyzeteket, mert azokból feszültség keltő energiák szabadulnak fel.
Ez a fényszög azt is mutatja, hogy ha anya lesz (Hold), rendkívül nehezen éli majd meg a bezártságot. (Uránusz oppozíció). Úgy éli majd meg, hogy teljesen megszűnt a szabadsága.
Ha férfiról van szó, akkor a Hold a feleség szimbólumát mutatja… Itt ua. mint az anyánál: a feleség bezárja, korlátozza.
(Haladó asztrológiában, vizsgáljuk az ellentétpárokon keresztül megjelenő fényszög kapcsolatokat is. Ennél a fényszögnél ez azt jelenti, hogy ha a Hold opponálja az Uránuszt, az olyan, mintha az ellentét párjával állna együtt, tehát megélésben ez a fényszög egy Hold-Szaturnusz konjunkciót mutat. Tehát az érzelmeket (Hold) bezárja (Szaturnusz), nem mutatja ki, nem éli meg. Az érzelmek (Hold) célként (Szaturnusz) is megjelenhetnek, tehát felkelti magában az érzelmet, illetve le tud róla mondani, a céljainak megfelelően, stb.)
Tulajdonképpen párosítsd össze a bolygó analógiákat, s az oppozíció értelmében egy feszültségkeltő helyzetre gondolj. Itt jön képbe a tapasztalat, mert ha már 10 ilyen horoszkópot láttál, akkor tudod, hogy milyen megélhetési lehetőségeket kínál a Sors.
A T-kvadrátnál mindig a T-kvadrát csúcsán álló bolygó-szimbólum hozza a megoldást, jelen esetben a Plútó analógiái. Persze ez a fényszög nem lesz túl vidám, de stabil élethelyzetet teremthet.
Ha a párja tartja el (Plútó), az kiszolgáltatottá teszi (Uránusz kvadrát), s befogadóvá kell válnia (Hold kvadrát). Mivel kvadrátos élethelyzetről beszélünk, ezek nem lesznek az ínyére. (pl. terhes lesz, ott kell hagynia a karriert, s a párjára lesz utalva; ezzel a fényszöggel ezt katasztrófaként éli meg) Ez egy nőnél jó analógia lehet, hiszen így élheti a női szerepet.
Egy férfinál problémás, hisz neki kellene teremteni (Nap), s dönteni (Nap), nem pedig átadni a nőnek ezeket az analógiákat. Férfinél ez úgy lehet jó, hogy hatalmam van (Plútó), ez kiszolgáltatottá tesz másokat nekem (Uránusz kvadrát), s nem kell alárendelődnöm (Hold kvadrát). (pl. a párjának van 2 gyereke az előző kapcsolatból, s azok odaköltöznek a hozzá. Így a férfinak lesznek kiszolgáltatva)
Tehát valami ilyesmi lenne a megoldása ennek a fényszögnek. Látod, itt élethelyzetekről beszélek. Azért, mert az Uránusz és Plútó Sorsjelölő bolygók, a személyiség szintjén csak közvetve nyilvánulnak meg. (ezt mutatják, a már említett fényszög párok)
Számos analógia van még, amik a választott élethelyzet függvényében jönnek majd elő. Pl. a Plútó (orgazmus) és a Hold (érzelmek) kvadrátja (akadályoztatás) mutatja, hogy nála probléma lehet a „szexuális ösztön és az érzelmi vonzódás összekapcsolódásánál”. Ez egy pszichológiai fogalom, ami a szexuális fejlődés első állomását jelöli. Dióhéjban azt jelenti, hogy nem tudja összekapcsolni az érzelmeket a szexuális ösztönével. Ez kamaszkorban megfigyelhető jelenség, hogy a plátói szerelemben úszó kamasz, szexuális fantáziájában sok mindenki megjelenik, ám az áhított fiú/lány soha. Külön választja a szerelmet a szexuális ösztönöktől. Későbbiek folyamán ennek össze kell kapcsolódnia, ha ez nem történik meg jönnek azok a helyzetek, amikor a szexualitást érzelmek nélkül tudja csak megélni. (örömlányok, egyéjszakás kalandok, stb) Ennek utána tudsz nézni pszichológiai könyvekben. A szülöttnél ez fent fog állni, mint probléma, de élethelyzet váltással meg tudja majd oldani. (nem kell pszichológushoz járnia, vagy hasonló) Mint látod, a Plútó szimbóluma okozza ezt, tehát csak akkor jelenik meg, ha a szexualitásban a Plútó analógiáját éli. Több szexuális archetípus van: Vénusz-vágy, erotika, intimitás. Mars- ösztön, vágy, szexus, szenvedély, Plútó- orgazmus, kéj, (Életterületek, amiket vizsgálunk: 5. ház (Nap)- teremtés, élvezetek, kedvtelések. 8. ház (Plútó)- orgazmus, szex. 11. ház (Uránusz)- beteljesült vágyak, párom vágya) Ez azért nagyon fontos, mert ha a szexualitásban a Nap játszik szerepet, tehát a teremtés, akkor nem éli a Plútó analógiáját! Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy ha nem védekezik a párjával, akkor a Nap analógiát élik, hiszen benne van a teremtés, a gyermek lehetősége. Ám ha védekeznek a párjával, akkor az már nem a teremtésről szól, hanem az élvezetekről, ami a Plútót fogja behozni. És így szép lassan, ez a Plútó- Hold kvadrát fogja meghatározni az együttlétet. Amit feloldhatnak úgy, hogy nem védekeznek, hogy a Plútó ne szerepeljen az élethelyzetben.
Számos analógiája van még, csak ennek az egy fényszög kapcsolatnak, s ezek a választott élethelyzet függvényében fognak megjelenni. Pl. ha a szülött vezető lesz (Plútó-hatalom), nem lesz képes empátiát (Hold) megnyilvánítani. Ám ha holdi szerepben van (anya, feleség, érzelmileg kötődik, stb.) nem lesz dominanciája, a kiszolgáltatott lesz. (Plútó, Uránusz kvadrát)
Ilyenkor van az, hogy egy adott élethelyzetbe kerülve megváltoznak a viszonyítási pontjaink. S ilyenkor mondják azt ránk, hogy „de megváltoztál”, pedig nem, csak más élethelyzetben vagyunk, s így máshogy viszonyulunk, méghozzá a fényszög kapcsolatainknak megfelelően. Ebben az esetben, a T-kvadrát bármelyik bolygója lehet Ő, a másik kettő bolygó szimbólumot kihelyezi. Tehát a Plútó, akinek hatalma van, de nincs empátiája (Hold) és ki vannak neki szolgáltatva (Uránusz); lehet Hold, aki érzelmileg kötődik, de nem független, s nincs dominanciája; vagy Ő lesz a független (Uránusz), de akkor nem fog érzelmileg kötődni (Hold) és magányos lesz (Plútó). És így tovább…
Alapvetően így választunk élethelyzeteket, s így próbálunk meg boldogok, lenni az életünkben. S már ennél az egy T-kvadrátnál látjuk, hogy különböző élethelyzetek mennyire más és más Sors helyzetet eredményeznek.
2. Házban álló bolygók elemzése.
A fényszög kapcsolatban résztvevő házak analógiái:
8. ház (Skorpió, Plútó analógia): halál, tudattalan, egóról való lemondás, baleset, műtét, orgazmus –kis halál, stb. Levezetett házak jelentésében: külvilág, párom pénze, örökség (VII. ház 2. háza)
2. ház (Bika, Vénusz analógia): anyagiakhoz való viszony, stabilitás, biztonság stb.
11. ház (Vízöntő, Uránusz analógia): beteljesült vágyak, közösségek, barátok, stb. Levezetett házak jelentőségében: pár gyereke, pár vágya, (VII. ház 5. háza) anya pénze (X. ház 2. háza)
Ha ezekkel az analógiákkal párosítod a bolygó- analógiákat, s fényszög szerint elemzed, meg tudhatod, hogy milyen élethelyzetek jönnek majd az életében.
A 8. házas Hold, itt a kívülről kapott pénz (8. ház) befogadását (Hold) jelzi, ami akadályozza (oppozíció) az anyagi (2. ház) függetlenséget (Uránusz). Tehát a párja tartja el, vagy ha férfi a szülött, akkor a Hold analógiái közül a „gondoskodást” kellene választania, s akkor úgy jelenik meg, hogy a párja biztonságáról (8. ház) gondoskodik. (Hold)
Kezdetben, a 11. ház itt a levezetett házak jelentőségében jelenhet majd meg, mint a X. ház 2 háza, azaz az „anya pénze”. Itt áll a Plútó (kívülről kapott pénz), tehát az anyától fog anyagiakat kapni, ami befogadóvá teszi a külvilág pénzére (8. házas hold) és anyagilag kiszolgáltatottá teszi (2. házas Uránusz). Ugyebár ezek kvadrátos fényszögek, tehát feszült élethelyzeteket mutat. Ez pl. az a helyzet, hogy a szülött kollégiumba megy, s az anya biztosítja számára az anyagiakat, de cserébe elvárásai vannak a gyerek felé, s ezt a gyerek rendkívül nehezen éli meg.
Később, ez fényszög más analógiákat vesz majd fel. A 8. házas Hold valószínűleg azt fogja jelenteni, hogy a párja tartja el (befogadó- Hold, a párja pénzére- VII. ház 2. háza) vagy azt, hogy a párjáról anyagilag (párom biztonsága- VII. ház 2. háza) gondoskodik. Attól függ az analógia, hogy férfi vagy nő a szülött. (sajnos ez a mai társadalmi berendezkedésben nem sokat számít, tehát lehet az is, hogy egy nő tartja el a férfit, de ott már sérülnek az analógiák és a szerepek)
Itt is számos lehetőség van, ha összepárosítod a bolygó és ház analógiákat, látni fogod a választási lehetőségeit.
Ezt lehetne még tovább ragozni, különböző élethelyzetekkel, de a fentiek értelmében Te is vezethetsz le lehetőségeket.
Ígértem, hogy kitérek arra, hogy anno miért mondták, hogy a 8. házas Hold, az anya korai halálára utal.
A 8. házas Hold, a holdi analógiák elvesztését, meg nem élését, elfojtását, sérülését jelzik.
Holdi analógiák: anya, érzelmek, befogadás, gondoskodás, gyengédség, feleség, nő, anya-méh, mellek, petefészek stb. (ezeket fenn már tisztáztuk)
A 8. ház, a Skorpió analógiákkal hozza kapcsolatba a benne álló bolygót, pl. vesztés, halál, tudattalan, egóról való lemondatás, műtétetek, stb. (már ezt is kifejtettük)
Az alapvető szimbólum ennél az állásnál, az anya-minta sérülése.
/A holdi analógiákra az anya tanít meg minket, illetve –pszichológiai fogalommal élve- rá projektáljuk a bennünk lévő archetípust. Ezért, ha holdi analógiák elvesztése, sérülése jelenik meg a képletben, azt elsősorban az anyán keresztül éljük meg. Tehát, ha sérül az anya-minta (8. házas Hold), jönnek majd az érzelmi (Hold) elfojtások (8. ház), az érzelmi kötődéstől (Hold) való félelem (8. ház) stb. tehát hozza a többi 8. házas Hold analógiát/
Anno azért mondták a 8. házas Holdra, hogy fiatalon elveszíti az édesanyját, mert a holdi-minta, azaz az anya-minta sérülése máshogy nem következhetett be.
Gondoljunk a tradicionális szerepekre. (mondjuk egy 18. századi polgári családban látott mintákra)
- Ott a férfi a Nap (biztonságot teremt, irányít, felelősséget vállal, övé a döntés)
- A nő a Hold (alárendelődik, befogad, a gyerekeket neveli, az otthont tartja rendben, főz, gondoskodik stb.)
- Egy leány-gyermek nők között nő fel, az anya megtanította főzni, varrni, házimunkára, s hogy mi a nő dolga. (holdi szerepek)
- A leány-gyermek látta, hogy az anyja nem kérdőjelezi meg a Napot (az apát), a férfi volt a család feje és vezetője, aki mellett Ő Hold lehet.
Láthatjuk, hogy a hold-minta, ebben a társadalmi berendezkedésben tisztán jelenik meg.
Itt a 8. házas Holdat, nem lehet sérült anya-minta ként megélni, csak abban az analógiában, ami „Hold-vesztést” jelent, tehát az anya halálát.
Ilyenkor majd a mostoha anya adja át valahogy, de gyerek tudatában ott lesz az anya-minta vesztése.
Mivel mára ezek a tradicionális szerepek megfordultak a sérült anya-mintát, sérült holdi- szerepeket több féle képen is meg lehet már élni:
- a horoszkóp tulajdonosának a szülei elválnak
- anya korán visszamegy dolgozni
- anya tartja el a családot, anya Nap (a vezető) a családban, anya lenyomja az apát, stb.
Tradicionálisan, ilyen opciók nem voltak, hiszen
- válni nem lehetett
- a nők nem építethettek karriert
- a nők nem kereshettek önállóan pénzt, stb
Tehát esély sem volt máshogy sérült anyamintát, sérült holdi szerepet látni.
Ma már a kamasz lányok többsége csípőből hárítja a hold –szerepeket. Nem akarnak házasodni, gyereket nem akarnak, helyette karrier, érvényesülés, anyagiak megteremtése válik fontossá. Én nem minősítek, pusztán leírom, hogy ezek már nem holdi szerepek.
Persze van még opció a 8. házas Holdra, amit ma is gyakran látni: a „boszorkány anyuka” szimbóluma, aki bántalmazza a gyereket, a gyermek nem kap tőle szeretetet, hideg vele és lebontja az gyermek önbizalmát. Hiszen az „egóról való lemondatást” kell átadnia a gyereknek. Itt már az anya-mintánál tartunk, ami jelen esetben Mérleg, s mivel 8. házban áll a Hold, ez kapcsolódik a Plútó- Skorpió analógiákkal. Mit jelent ez?
Olyan anyát, aki folyton meg akar felelni a külvilágnak (Mérleg), ezért a szülöttet folyton lemondatja az akaratáról (8. ház), (hogyan kell viselkednie, hogy a külvilág olyannak lássa a családot, amilyennek az anyuka szeretné).
Vagy művész anyát (Mérleg), aki mellett azt éli meg a szülött, hogy elhanyagolják, vagy Őt is kényszerítik valamilyen művészet gyakorlására stb.
Vagy párkapcsolat függő anyát, aki mellet a szülött úgy éli meg, hogy a pár (férj) sokkal fontosabb, mint Ő, s ezért van elhanyagolva. Stb.
Fontos, hogy alapvetően ez nem az anyát minősíti, hiszen ha van egy 3 gyerekes anyuka, Őt mind a 3 gyermeke másként fogja megélni. Amelyik gyereknek mondjuk, Ikrek Holdja van, az vagy azt éli meg, hogy anya mindent tud, okos (Ikrek), vagy az anya olyan, mintha a barátom lenne (Ikrek), vagy az anya szélhámos (Ikrek), vagy kereskedő stb. (s a ház helyzet mutatja meg a megélést, a X. ház, meg a kapcsolatot). Amelyik gyereknek mondjuk, Rák Holdja van, az meg azt éli meg, hogy az anya mennyire szereti Őt (Rák), mennyire gondoskodó, stb. Amelyik gyereknek pedig Mérleg Holdja van, azt éli meg, hogy az anya nárcisztikus, folyton meg akar felelni, nem képes ütközni stb. (amiket fentebb írtam). S ezt pontosítja a Hold ház helyzete (jelen esetben 8. ház), s X. ház csúcsa, ami jelen esetbe Nyilas, ha nem tévedek…
Ezek a Sors helyzetek és személyiség minták, a fenti fényszög kapcsolatok értelmében.
Ha eseményekről beszélünk, akkor a tengely-direkciókkal tudjuk meghatározni, hogy hogyan fog megjelenni az adott bolygóállás.
A 8. házas Hold, eseményeit meg tudhatod, ha összepárosítod a ház és bolygó analógiákat.
Pl. nőgyógyászait műtét, anya-vesztés (elég, ha elválnak a szülők), válás (feleség vesztés), örökség, stb.
Ezt színesítik a Holdhoz kapcsolódó fényszögek. Azok mutatják a megélést.
De ha nem a Holdra találsz direkciót, hanem az Uránuszra, vagy a Plútóra (vagy a többi bolygóra) ua. ez a folyamat, de a direkciós bolygó által meghatározott esemény lesz a mérvadó, s a többi fényszög mutatja a megélést.
Ami nagyon fontos, hogy a horoszkóp elemei a Sors Feladathoz (Szaturnusz, Jupiter) igazodnak, s olyan analógiákat kell találni a horoszkóp többi elemének, - a fent tárgyalt T-kvadrátnak is-, ami összhangban van a szülött Feladatával. Sikeres élet csak így képzelhető el. Tehát, hogy mit kellene tennie a szülöttnek, hogyan kellene jól megélnie (megfelelő analógiákban) a kérdésedben szereplő T- kvadrátot, azt a teljes horoszkóp elemzéssel tudhatjuk meg.
Hisz az asztrológia lényege nem az, hogy mi fog történni, hanem az, hogy tudjuk, hogy mit kell tenni.
Üdv, Csaba
Világvége,
ha elolvastad volna az első bekezdést, tudnád :)
"A kérdésedre didaktikus módon válaszolok, egyrészt, hogy nyomon követhető legyen (hogy mit, miért mondok), másrészt, hogy olyanok is értsék, akik érdeklődnek az asztrológia iránt, s szeretnék látni az összefüggéseket.
"
Gondolom a kérdező elolvassa.
De ha rajta kívül senki más, az sem baj.
Azért vettem a fáradságot és gépeltem be, hogy ezen fórumon legyen olyan anyag, ami valódi asztrológiai elvekről szól.
Üdv, Csaba
Köszönöm Csaba!
Ez a kérdés megválaszolás még 2024-ben is tanít!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!