Külömböző oldalakon olvasgattam és az egyik aztírta hogy a babonások szerint mintden csillag egy embert jelképez és ha egy ember meghal akkor lehullik egy csillag.Máshol azt olvastam hogy a csillag egy számunkra nem felfedezett gázokból összerakódott gázbolygóféle.Harmadikon azt olvastam hogy minden csillag egy bolgyót jelez.Nemtudom melyiknek kell hinni
"a babonások szerint mintden csillag egy embert jelképez és ha egy ember meghal akkor lehullik egy csillag"
Ez óriási baromság. Az asztrológia nem azt mondja, hogy a kettőnek hatása van egymásra, hanem azt, hogy mindkét dolog - a bolygók pályája, és az emberi élet is kiszámítható, és az előzőből következtetést lehet levonni az utóbbira.
A "hullócsillag" valójában nem más, mint meteorit- és egyéb űrszemét-darabkák, amelyek azért fényesek, mert elégnek a Föld légkörébe való belépéskor, semmi közük az általunk csillagoknak nevezett távoli gázbolygókhoz.
2012. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
A csillagok mind egy egy rendszer központjai(kivéve kettős rendszerekben, hármas rendszerekben, ilyesmi) Ugyanúgy ahogy a mi napunk. Maga a csillag egy nagy fúziós erőmű, élete nagyobb részében hidrogénből héliumot fúzionál, majd később élete végén nehezebb elemeket. Semmilyen hasonlóság nincs a csillagok és a bolygók közt a gömbalakon kívül. Ezoterikus szempontból az adott csillag látja el élettel a rendszert aminek a központja.
2012. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Egyébiránt ez az egyik legegoistább elmélet amit valaha hallottam. Minden embert egy csillag jelképez...nem az ember az univerzum közepe...Plusz csak a Tejútrendszerben több csillag van mint amennyi ember él, és valaha élt a földön összesen. És akkor még ott van a többi galaxis, amiből szintén több van, mint ahány ember valaha élt a földön.
2012. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Leegyszerűsítve:
A csillag már felfedezett (tehát nem ismeretlen) gázokból álló hatalmas gázgömb, amiben fúziós reakció zajlik, és az így termelt energiától ragyog. A Nap is egy csillag, a Naprendszer központi csillaga.
Léteznek hasonló de kisebb gázgömbök, amik nem elég nagyok, hogy ilyen módon energiát termeljenek, ezek egyszerű gázbolygók, mint pl. a Jupiter.
"Harmadikon azt olvastam hogy minden csillag egy bolgyót jelez."
Én azt hiszem a földszinten olvastam, és szerintem arra gondolsz, hogy a csillagok többsége körül valószínűleg bolygók keringenek, ahogy a Nap körül is pl. a Föld.
2012. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Saját fénnyel rendelkező égitest. Nem bolygó. Csillag. És a csillag nem tud "lehullani" hétköznapi értelemben véve, mert általában (vagy mindig?) annak van a legnagyobb tömege a rendszerében. Nem feltétlenül van bolygó csillag közelében, sőt, már maga a "bolygó" szó is zavart kelt néhányakban. A bolygó egy központi csillag körül keringő, közel gömb alakú égitest (tehát a tömegének elég nagynak kell lennie), amelyik nem elég nagy, hogy saját fénye (magfúzió) legyen. Lehet szimplán egy csillag az egész csillagrendszerben, de lehet rengeteg bolygója (amely szám később ütközések során csökkenhet, mint a Naprendszer esetében is).
2012. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ez csak babona.
A csillaghullás meg meteoritok amik a légkörbe elégnek szép csíkot húzva maguk után.
Minden csillag olyan mint a mi napunk csak messze vannak.
2012. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Ezt most mesélte a földrajz tanárnőnk, hogy a csillagok már nagyon öregek. Ezek olyanok voltak mint a mi napunk. Egykor ezek is olyan nagyok voltak. De már olyan öregek hogy ugymond összébbmentek és úgymond kifogytak.
Lehet hogy több miliárd év múlva a mi Napunk is csak egy csillag lesz!!!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!