Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi a dejavű? Hogy van ez?

Mi a dejavű? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
nah szóval nagyon sokszor van 'dezsávűm' remélem tudjátok mi az és az mi ?
2011. jún. 13. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
A dejavu hiba a mátrixban.
2011. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tahó Generális ***** válasza:
100%
A deja vu az, amikor úgy érzed, hogy a szituáció, amiben épp benne vagy, már megtörtént veled korábban. Mintha pontosan ugyanez a jelenet már régebben lejátszódott volna veled, az emberek fura módon olyanokat mondanak, amiket mintha már hallottál volna.
2011. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ezt most nem értem, sokszor van dejavud, de nem tod mi az? Na mind1, a kis betűset nem értem, de a fő kérdésre megvan a saját és talán általános válas

zom. Na szóval, jelentése, valahol már láttam. Akik hisznek az előző életben, úgy gondolják, az a hely, szituáció, vagy legyen bármi, ami számukra akkor ismerős, talán látták, találkoztak vele előző életükben. Pl.: Elmész Sopronba, soha nem voltál ott, de az az érzésed, hogy mégis voltál ott. Ebből aza következtetés, hogy előző életedben tényleg voltál ott. Ha előző élet nem is létezik, betudhatjuk annak is, hogy hasonló napjaid vannak, és ugyanaz előfordul veled, és ettől van az a különös érzésed.

2011. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig életemben csak egyszer volt déja-vum,de akk olyan erősen, holy meg sem tudtam mukkanni, és utólag mondtam a többieknek h úristen, nagyon durva volt, meg minden. Am a déja-vu nem aztjelenti hogy valahol már látott, ez franciául van, a déja=már vu=látás múlt időben. Szal nyelvtanilag helytelen magyarul is meg franciául is, de a lényeg leszűrhető, már láttott, már láttam.
2011. jún. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak : a vu a voir (látni) ige befejezett múlt idejű igeneve (participe passé).

Kevesen tudják, de nem csak déja vu létezik, hanem "már hallott" - déja entendu, "már érzett" - déja senti, és "már olvasott" - déja lu is.

2011. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
deja vu ÍRJÁ NORMÁLISAN és megmondom!!!!
2011. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
szerintem ő arra gondolt, hogy ez mitől van, hogy honnan van ilyen érzésünk :D amúgy sajnos ebben nem tudok segíteni :S
2011. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
utolsónál a pont :) hát igen ara gondoltam
2011. jún. 19. 20:30
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem ez az érzés olyan, mintha visszamennék pár percet az időben...

megtörténik valami..elnézek máshova és.. DEJA VU!!! ugyanaz történik O_O

amúgy szerintem ez véletlen is lehet, de nem tudom...

2011. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból. A leedsi egyetem emlékezetkutató csoportja hipnózissal sikeresen előidézte a jelenséget. Ugyanez a kutatócsoport beszámolt egy vak emberről, aki szintén átélte a déjà vu-t halláson, szagláson és tapintáson keresztül. A vizsgálatoktól azt várják, hogy jobban megértsék a memória működését. Chris Moulin brit kutató és csapata szerint az emlékezet pillanatnyi zavara okozza. Egyik sem egyértelműen bizonyított tudományos magyarázat, sokan ezért a vallásban keresik a választ, mint például a reinkarnációban."

Remélem segítettem.. (:

[link]

2011. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!