Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » A holdjegynek nagy a jelentsége?

A holdjegynek nagy a jelentsége?

Figyelt kérdés
Én bika vagyok, az aszcendensem nyilas.-de véleményem szerint, és mások szerint sem vagyok olyan, mint aki bika, a nyilas természet, meg aztán pláne nem illik rám. Álmodozó, romantikus, érzékeny lelkű, empatikus vagyok.-pont, mint egy halak általában. A holdjegyem Halak. A kérdésem az, hogy a holdjegy is sokat számíthat?
2010. okt. 1. 22:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Basszus, ti ezt tényleg bekajáltátok?

Oké, akkor leírom a saját példámat, csak hogy megmutassam, mekkora baromság ez az egész. Elvileg rák a holdjegyem, de abszolút nem illik rám a jellemzés:


"A Rák Holdjegyű ember érzékeny, alkalmazkodó, de kissé kiszámíthatatlan, és szeszélyes is." - Egyik sem igaz.


"Fontos, hogy érezze, tartozik valakihez, vagy valamihez. Ezért minden olyan társaságot nagyra értékel, amelynek részévé válhat, mint a családi kör, munkahelyi közösség, vagy baráti társaság." - Mióta az eszemet tudom, 'magányos farkasként' tengődöm, s egész jól viselem, hogy mit ne mondjak.


"A körülötte lévők nagy hatást gyakorolnak rá" - Pont én vagyok az, akire a legkevésbé hatnak a körülmények (ezt nem én mondom).


"ugyanakkor az ő jelenléte is visszahat, ami általában megnyugtató." - Ellenkezőleg. Idegesítő tudok lenni.


"Szereti a kényelmes helyeket" - Ki nem?


"legjobban természetesen az otthonát, ahol nagyon készséges, barátságos és szeretnivaló." - Mégis a 'rossz természetemmel' b*sztat az egész família.


"Alapvetően konzervatív természettel rendelkezik" - Valamilyen téren igaz.


"a család a legfontosabb számára" - A büszkeség a legfontosabb.


"leginkább édesanyjával szoros a kapcsolata." - Ez a 'szoros kapcsolat' általában kimerül ennyiben:

-Szia!

-Hello!

-Mi volt ma a suliban?

-Semmi.

-Biztos? Nem kaptál semmilyen jegyet?

-Nem.

-Akkor jó.


"A Rák Holdjegyű ember hasonlít is édesanyjára, sokszor átveszi jellemvonásait." - Épp hogy nem. Mindenki azt mondja, hogy faterra ütöttem (nemcsak külsőleg), s nekem is ez a meglátásom.


"Mivel mások érzéseit jól érzékeli, például kiváló színész is válhat belőle." - Mégis mindenki érzéketlennek nevez. Még hazudni sem tudok hihetően, nemhogy színészkedni...


"Erősen kötődik a vízhez, minden tó, tenger, és vízi utazás vonzza." - Ez az egyetlen, ami elmondható rólam. De mivel a szöveg alapján nagyon hasonlítok anyámra (aki rühelli a vizet), van itt egy kis ellentmondás.


Na, ennyi lenne. Csak szemléltetésképp írtam le mindezt.

Tudom, hogy már régi a kérdés, meg minden, de nem bírtam megállni a válaszadást. És most mehet a lepontozás és a szkeptikusnak titulálás, nem zavar egyik sem (már ha ennyi idő után ránéz egyáltalán valaki a kérdésre)!

2011. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez esetben Neked nem Rák a Hold-jegyed. Rosszul számolták ki vagy rosszul tudod a születési dátumodat. A Hold 4 percenként egy fokot tesz meg ez azt jelenti hogy 2 óránként vált jegyet.
2011. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Amúgy elnéztem, nem nyilas az asc-em, hanem skorpió, múlt héten nézte meg egy asztrológus is
2011. máj. 29. 14:38
 14/15 anonim ***** válasza:
08:22, igazad lehet. Most kiszámoltam én is (a Rákot egy kalkulátor dobta ki) és Ikrek lett az eredmény. Az Ikrek Holdjegy jellemzésében sokkal inkább magamra ismertem, de még itt is mutatkozik egy-két eltérés. Na mindegy. Elismerem, hogy lehet ebben valami, de azért nem fizikai törvény, ergo nem érvényesül 100%-ban.
2011. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

A védikus asztrológia alapelve szerint a bolygók által képviselt hatások a Holdon keresztül érnek be, és mindenkinél a Hold képviseli az ember szívét: az érzéseit, a vágyait, a másokhoz fűződő viszonyát.


A Hold-jegyed az a jegy, amiben születésed idejekor a Hold állt. Ahhoz képest, hogy a védikus asztrológiában ezt veszik fő jegynek, nyugaton a legtöbben nem is tudják, mi a Hold-jegyük. Pedig ez mutatja meg, hogyan reagálsz emocionálisan bizonyos dolgokra, hol mutatkozik meg a gondoskodásod, hogy érzed magad az otthonnal kapcsolatban, és milyen dolgokhoz kötődsz, miket utálsz, miket szeretsz igazán. A Hold-jegy befolyásolja mindazokat a tulajdonságokat, amiket a Nap-jegyed nyújthat, így sokszor erősebben látszanak a Hold-jegy tulajdonságai egy-egy egyénnél.

2011. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!