Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi a véleményetek a horoszkópról?

Mi a véleményetek a horoszkópról?

Figyelt kérdés
Én valamennyire hiszek bennük. Persze, nem gondolom azt, hogy csak 12 típusú ember létezik a földön, de az én környezetemben sok embernek passzol a személyiségük a horoszkópjukkal. És ez rám is igaz, mégis rengeteg embert láttam/látok itt GYK-án akik lehülyézik a másikat, csak azért mert hisz bennük. Nektek erről mi a véleményetek?

2020. júl. 30. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem hiszek bennük, alapjáraton a napi/heti horoszkópokat is 0 asztrológiai tudással bíró emberek írják, akik viszont a pszichológiához jól értenek. Így voltaképp mindenkire igaz, ami azt hiszed csak rád.

Volt erről egy teszt is, amikor egy tanár mindenkinek adott egy lapot, amiben mindenkire leírja az egyéni véleményét, ahogy ő látja a gyerek személyiségét. A végén megkérte, tegye fel a kezét, akire nem igaz a leírás. Senki nem tette fel, pedig mint kiderült minden lapra ugyan azt írta.

Viszont nem tartom 100%-ban badarságnak, hiszen mégigcsak úgy, és akkor álltak a csillagok amikor te születtél, így útmutatásnak nagyszerű a horoszkóp, ha nem tudod eldönteni milyen az adott ember.

Viszont amilyen szinten túltolják, és ebbe kapaszkodnak, annak már nincs realitása.

Az embernek valamiben hinni kell, ezért vannak a vallások, és már ezért a horoszkópok is.

2020. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
75%
Egyszer a rádióban volt egy műsor egy újságszerkesztővel és megkérdezték tőle, hogy hisz-e a horoszkópban. Azt mondta, hogy nem, mert az egyik jel nem fért be a megadott helyre, ezért másik csillagjegy jelképét tették oda.
2020. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
81%

Szerintem egy nagy hazugság az egész amit leírnak a horoszkópokban,én oroszlán vagyok,2 napja elolvastam a horoszkópomat és azt írta,hogy vigyázzak mert lehet hogy balesetet fogok szenvedni a héten ami hátráltat majd az elkövetkezendő időkben,ja persze,gondoltam olyan okosak ezek a horoszkópok.....


Egyszóval ha jót ír a horoszkópod a hétre,hidd el nyugodtan legalább kapsz egy kis pozitív megerősítést!

De ha baromságot ír azt felejsd el,úgyis minden úgy történik ahogy történik nehogy már egy horószkóp mondja meg milyen lesz az életed!

2020. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3.

Én nem a heti horoszkópra gondoltam, mert én is baromságnak tartom amit ott összeírnak. Viszont, az embereknek a szemílyésgére gondoltam, ami (tapasztalataim szerinte) nem kevés embernek stimmel.

2020. júl. 30. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Rám például egyáltalán nem igaz a horoszkópom, szóval nem.
2020. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az újságokban lévőknek többnyire hiszek. Voltam már asztrológusnál, de nem egy sűrűn jött be, amiket közölt...
2020. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Addig nincs baj a horoszkóppal ameddig valaki unaloműzésből olvasgatja de tisztában van vele hogy nem egy valós dolog. Amikor már az van (és főleg ebben a kategóriában baromi sokat látok ilyet) hogy valaki elhiszi hogy egy ember személyiségét az szabja meg hogy mikor hol állt melyik csillag meg hold meg tudom is én akkor ott már bajok vannak.

Egyrészt ez szerintem logikus és egyértelmű hogy ilyen dolgok nem szabályozhatják az ember személyiségét. Amik szabályozzák az a neveltetés, az életben átélt dolgok, az ember környezete stb.. És ha ez valakinek nem logikus ott az inteligenciával tényleg problémák vannak.

És nagyon sokan vannak akik vakul hisznek ebben az egészben csak azért mert egy alkalommal pont igaz volt egy leírás valakire. És figyelmen kívül hagyják a milliónyi ellenpéldát. És ez baromira egészségtelen mert elítélnek olyan embereket akiket nem is ismernek csak az alapján hogy mi a horoszkópja.

Mondom szórakozásnak meg unaloműzésnek azt mondom elmegy de vannak akik konkrétan ez alapján élik az életüket és ez alapján választanak párt/barátot maguknak. Ez nem normális

2020. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A bolygók állása és a mi földi életünk korrelációjának tanulmányozására nem egy ember szánt rá 50+ évet a saját életéből.

Ész és rálátás nélkül nyilván lehetetlen felfogni, hogy ez a sok adat miért ilyen nagy jelentőségű és mennyi időbe telt az összegyűjtése.

Ennek az oldalnak az asztrológia kategóriájába Magyarország legsötétebb, legbutább emberei járnak, akik szerintem nem csak ehhez a témához nem értenek, hanem semmi máshoz sem.

2020. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól még hogy nagyon sokan foglalkoztak vele sok ideig attól még nem jelenti hogy valós dolog is. Legalább is ez a része hogy a horoszkópod befolyásolja a személyiséged. Hiába dolgoztak rajta ilyen sokat, még mindig nincs rá semmi logikus magyarázaz vagy bizonyíték, de még csak értelmes feltételezés sem hogy miért befolyásolná ez a személyiségét az embereknek.
2020. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# Ezért vagy itt, hogy kampányolj valami ellen, ami szerinted nem is létezik? Ha már ennyi energiát fektetsz bele, akkor ennyi erővel meg is figyelhetnéd a gyakorlatban.
2020. júl. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!