Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álom. Ki az, aki el...

Tudatos álom. Ki az, aki el tudja sajátítani? Örülnék ha leírnátok tapasztalataitokat ezzel kapcsoltban.

Figyelt kérdés
tudatos álom,tapasztalat

2017. máj. 24. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bárki, csak benne van a nevében, tudatos álom, ergo a tudatodat kell fejlesztened. Persze nem olyan módokon, ahogy sok könyvben írva vagyon, mivel mindenki álomvilága egyedi, ezért saját módot kell találj ehhez.

Viszonylag hamar elsajátítottam, nem nagy kunszt.

2017. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
google it!
2017. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Tükör az ágy fölè ;)
2017. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ennek én is örülnék, évek óta próbálkozok tudatos álmot elérni eredménytelenül, pedig már nagyon kéne
2017. máj. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenszerű hogy mennyire vagy tudatosan benne abban amit álmodsz vagyis különböznek az álmok. Az álom típusától függ hogy tudatosan jelen vagy benne vagy csak mint egy film pereg le. Amikor tudatosan benne vagy és annyira valóságszerű hogy amikor felébredsz összezavarodsz: az az a típusú álom amit egyesek tudatos álmodásnak hívnak - pedig ez csak az agy által létrehozott kis virtuális valóság. Azt nem tudod eldönteni hogy melyik fajta lesz és ezért nem is elsajátítható de bárkinél bármikor előfordulhat bármelyik álom típus. Az álomnak az alapvető szerepe az emlékek bevésése. Az agy úgy működik mint a számítógéped memóriája amiben kondenzátorok vannak és ahhoz hogy megmaradjon benne az információ időnként ki kell olvasni és vissza kell írni. Az álom ilyen kiolvasás és visszaírás. Hogy látod az álmot az attól függ hogy milyen éberségi állapotban vagy. Amikor valaki alszik akkor is megmarad az éberségnek egy bizonyos szintjén. Az éberségi skálán a 0 a halál és kb a 80% az átlagos teljes éberség amikor teszed a napi teendőidet (amikor ébren vagy akkor sem vagy 80%-nál éberebb). Ennek az éberségnek a szintétől függ az hogy milyen módon látod az álmokat. Az álom egy olyan éberségi szinten látható amikor a "tudatod" (vagyis a valóság feldolgozó központod) az emlékek között fog bolyongani és megpróbál belőlük összerakni egy valóságot. Ez 40-60%-os éberségi szinten van. Hogy mennyire vagy éber az álmodban - az befolyásolja hogy a "tudatod" (az említett valóság feldolgozó központ) mennyire képes beavatkozni és alakítani az álom nevű "virtuális valóságot". 60% körül van az az eset amikor már "tudatosan" jelen vagy az álmodban és akarattal tudod bizonyos korlátok között befolyásolni azt.

Inkább annak kellene lennie a célnak hogy az említett maximális nappali ébrenléti 80%-os éberségi szintet fel lehessen tornászni majdnem 100%-ra mert ott már hihetetlen dolgok történnének - hirtelen másképpen kezdenéd látni a világot és sok mindenre rájönnél - mondhatni zsenivé válnál.

2017. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én voltam az előző válaszoló. Valaki kérdezett tőlem privátban. De csak itt tudok válaszolni mert valamelyik böngésző plugin blokkolja nálam a privát üzenet küldés részt.

Örülök hogy hasznos volt és nem tartja mindenki hülyeségnek. Olvastam ezekről és saját megfigyelések is amiket leírtam.

Kérdezte hogy lehet álomban tudatosan az éberség határához közelíteni. Ez saját megfigyelés alapján kipihentségtől is függ és attól hogy egyszerre mennyit alszol. Azt figyeltem meg hogy ha még reggel tovább alszok - ha tehetem - akkor nagyon gyakran álmodok és úgy hogy tudatában vagyok annak hogy ez álom. Ez nem garancia hogy így sikerülni fog mert szerintem egyén függő is. Az is egyéni hogy ki mennyire "éber" és mennyire tág a tudata amikor ébren van. Nehéz kérdés hogy lehet elérni éber állapotban a minél "éberebb" vagy tágabb tudatállapotot. Van akinek alapból nagyon pörög az agya és többet észlel a világból mint az átlag és jobban is tud koncentrálni bármire. Ez nagyban függ attól hogy kinek milyen agya van. Vannak tudattágító szerek amikkel az amerikaiak kísérleteztek - az egyik leghíresebb egy 3 betűs szer. De ezek tiltott szerek és nem is ajánlott ezekkel élni - nem kell részleteznem hogy miért - sokkal többet ártanak mint használnak és végeredményként egy roncs lesz tőlük az emberből. Ami legális és van némi ilyen hatása az a koffein. Hosszú időn keresztüli megfelelő gyakorlással is el lehet érni hogy az agyunk hatékonyabban működjön - pl a buddhista szerzetesek gyakorlatai. Ezzel maga az agy is változik és egyre hatékonyabban fog működni. Ehhez hosszú idő és fegyelem kell és sok szabadidő. Vannak ilyen meditációs tanfolyamok és ehhez nem kell buddhistának lenni.

2017. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!