Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az az álom? Van bármilyen...

Smiley18 kérdése:

Mi az az álom? Van bármilyen jelentősége az álomnak? Miért álmodunk? Mit jelentenek álmaink?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az álmok a múltban átélt, olvasott, hallott, filmen látott, esetleg elképzelt események egyvelege. Jelentést, jövőbeni előrejelzést kár keresni bennük. Vannak ugyan álmoskönyvek, de azokat is csak emberek írták, akik hittek benne. Még Freud bácsi is hiába foglalkozott az álmok jelentésének megfejtésével, kutatásait végül nem igazolta senki.
2013. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fürediné Kiefer EDit ***** válasza:
Nálam az álom sokat jelent,kb.4 óránként álmodunk és az utolsó szakaszban tudjuk felfogni, hogy mi is történt álmunkban.Amikor ébredünk,az egész történet úgy tűnik, mintha a jelenben élnénk, pláne ha jó dolgok történnek velünk, de lehet nyomasztó is, és amikor kinyitjuk a szemünket, örülünk, hogy csak álmodtuk.Vannak szakaszok,amikor sorozatban a hétköznapok eseményei folytatódnak álomban, és van olyan is, amikor előre megálmodok valamit, hogy kivel mi történik, vagy akár velem is.Úgy tudom, hogy ilyenkor egy másik dimenzióban vagyunk, ezért ott is élünk, csak másképpen.Ha valaki sűrűn álmodik, érdemes álmos könyvet felfektetni és azt utána elemezni.Én már álmodtam tűzzel is, de csak rá egy hónapja ütött ki a tűz a szomszédban, de arra ébredtem, hogy valóban égett a ház teteje,recsegett-ropogott a fagerenda,apámmal együtt vittük a kerítéshez a locsoló csövet és csináltuk a mentést, hogy ne terjedjen át hozzánk.Aztán jött a tűzoltó kocsi is, de már nem sok dolguk volt. Egyszer meg olyat álmodtam, hogy ismeretlen úton mentem, és bementem egy házba,de üres volt, viszont tele volt pókhálóval, melyek lógtak le a falról,fentről.Ez később úgy következett be évek múlva, hogy egy jeles ünnepen vizes gallyakat szárítottam egy tea tűzhelyen,és az egyik tepsi fa kiszáradt, míg a kertben dolgoztam és lángra gyulladt,ami mellette volt az is égett,amikor bementem.Gyorsan vizet öntöttem az égő gallyakra,de olyan sűrű füst volt/sárga, szürke tömény/, hogy a villany kapcsoló felkapcsolása után is alig láttam valamit.Amikor a konyha kiszellőzött, rengeteg fekete pókháló függött le a mennyezetről.Másnap kapcsoltam, hogy ilyet már láttam álmomban.Az álom mindenki sajátos életével függ össze,saját magunknak kell tudni értelmezni,ami nem könnyű,ezért barátnőim, akik nálamnál sokkal nagyobb álmodok,azok álom naplót vezetnek és realizálják esténként.Ezekből sok mindent megfejtenek.
2013. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ!

Vajon az mit jelenthet, hogy körübelül már 1 hónapja egy fiúval/ról álmodom? Miden álmom összefügg vele mindegyikbe benne van és csak Rá tudok gondolni.

2013. szept. 20. 18:18
 4/4 anonim ***** válasza:

1: A már átélt, de még teljesen fel nem dolgozott élményeid feldolgozása.

2: Van. Ha ez nem lenne, kétszer akkora agy kellene, vagy fele olyan okos lehetnél csak.

3: Mert így alakult ki, ez a természet válasza erre a problémára.

4: Általában nincs közvetlen kapcsolata a valósággal, és nem is ez a feladata - tehát ne kell emlékezned rá.

Kivétel az, ha a tudattalan agyad így akar figyelmeztetni valamire.

2013. szept. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!