Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nincs módja, hogy megszabadulj...

Nincs módja, hogy megszabaduljak egy álmomtól valahogy? (Azon kívül persze, hogy cseréljek agyat. )

Figyelt kérdés

Folyamatosan visszatér álmomban egy a valóságban is létező kérdés, ami nagyon foglalkoztat már két éve.


Párkapcsolati/vonzalmi témáról van szó. Lényege, hogy nem kapok a valóságban sem választ egy kérdésre és ez nem hagy nyugodni viszont nem mehetek oda és nem tisztázhatom az illetővel, mert családom van.


Gondoltam rá, hogy párkapcsolati kérdéseknél írom ki a kérdésem, de most inkább az álom része érdekelne.


2013. szept. 7. 11:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez komoly, hogy tényleg lehet ilyen szinten tudatosan álmodni?


Nem tudom köze van ahhoz, hogy lefekvések előtt többnyire ide jöttem olvasni és írni, de az elmúlt két éjszaka azt álmodtam, hogy kedvesen nyitott felém. Választ viszont még mindig nem kaptam.


Telepátia és megérzés biztos, hogy van. Az jutotott eszembe, vajon olyan is van-e, hogy ugyanazt álmodjuk.

2013. szept. 13. 17:46
 12/15 anonim ***** válasza:

#10-es vagyok.


"Telepátia és megérzés biztos, hogy van. Az jutotott eszembe, vajon olyan is van-e, hogy ugyanazt álmodjuk."


Ezekben én aszolút nem hiszek.

Mi több, irányítani sem tudom az álmaimat.

Valamint mondják azt a fajtáját, amikor "tudatosan elalszol", na, ilyet se tapasztaltam még soha.


De tapasztalatom alapján pl. az kell eleve az álmodáshoz, hogy kialudd magad. Ha napi 6, neadjisten 3 órákat alszol gyakran, kisebb eséllyel fogsz akárcsak emlékezni is rá. A tudatos álmaim többsége úgy végződik, hogy felébredek és reggel van.


Sőt, tudatos álmomban a felébredést is tudom szabályozni valamilyen fokig, akár erőltetni, akár késleltetni.


Azt is tapasztaltam, hogy közvetlenül elalvás előtt a képek és gondolatok elkezdenek irányíthatatlanul kavarogni a fejemben. Tehát az agy már akkor elkezd dolgozni, mielőtt én még elaludnék.

2013. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Telepátia és megérzés van, létező dolog, ezt nekem egész nyugodtan elhiheted. És az meg felejtős, hogy véletlenekből adódnak, mert véletlenek pedig nincsenek!


"Mi több, irányítani sem tudom az álmaimat"

"...tudatos álmomban..."


Nem érzel egy kis ellentmondást a kettő között?


Nekem személy szerint többnyire max 4-6 órákat van csak lehetőségem aludni, így ez is dől részemről sajnos. Sőt, 20 perc alatt is nem egyszer volt már, hogy intenzívet álmodtam.


Ne bántásnak vedd, hogy ezeket leírtam, ezek a tapasztalataim.

2013. szept. 14. 22:26
 14/15 anonim ***** válasza:

"Mi több, irányítani sem tudom az álmaimat"

"...tudatos álmomban..."

"Nem érzel egy kis ellentmondást a kettő között?"


Egyáltalán nem.

A tudatos álmodás azt jelenti, hogy tudatában vagy annak, hogy éppen álmodsz. Nem pedig azt, hogy irányítani is tudod, mi történjen. (Annak ellenére, hogy a te agyad csinálja az egészet.)

2013. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Értem már mi jelenti nálad a különbséget. És ilyen szempontból valóban van is.

De ha már azt tudod, hogy álmodsz, tudod irányítani is mikor ébredj fel, az nem ér fel már magában az álmod "manipulálásával"? Vagyis nem irányítottad - méghozzá tudatosan - az álmodat akkor te is? Különbség az irányítások módjaiban van csak szerintem.


Kár, hogy én egyiket sem tudom...

2013. szept. 15. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!