Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nincs módja, hogy megszabadulj...

Nincs módja, hogy megszabaduljak egy álmomtól valahogy? (Azon kívül persze, hogy cseréljek agyat. )

Figyelt kérdés

Folyamatosan visszatér álmomban egy a valóságban is létező kérdés, ami nagyon foglalkoztat már két éve.


Párkapcsolati/vonzalmi témáról van szó. Lényege, hogy nem kapok a valóságban sem választ egy kérdésre és ez nem hagy nyugodni viszont nem mehetek oda és nem tisztázhatom az illetővel, mert családom van.


Gondoltam rá, hogy párkapcsolati kérdéseknél írom ki a kérdésem, de most inkább az álom része érdekelne.


2013. szept. 7. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ne aludj.
2013. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem is nagyon tudok. "Örülök", hogy legalább más tud rajta szórakozni.
2013. szept. 7. 13:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Cserélj agyat.
2013. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak ha elmeséled nálad hogy volt! :) :/
2013. szept. 7. 17:18
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát vágyakozol, még ha helytelen is, csupán csak ennyi, és annyira fontos számodra hogy tudatalattid is visszajátsza, hisz biztos azon a kérdésen függ minden. Ergo hűtlen vagy (hisz a vágy megvan már) és bármikor kész vagy eldobni a mostanit a másikért.
2013. szept. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A visszatérő álom azt mutatja, mennyire foglalkoztat a kérdés. Téged valószínűleg nagyon. Két dolgot tehetsz, hogy megszabadulj tőle, hisz az álomfejtés lényegében már megtörtént, ám az egyik dologra te magad mondtad, hogy nem megoldás, nem mehetsz oda megkérdezni, hogy mi a helyzet, mert családod van. Ám álmodban (ha felismered, hogy álmodsz), odamehetsz, és megkérdezheted. Veszteni valód nincs, hiszen ha felébredtél, minden a régi lesz, viszont a válasz függvényében sokminden történhet veled ébren is. Ha például nemet mond, az a tudatalattid üzenete. :) Ha igent, és összejön veled, akkor a további események ismét a tudatalattid üzenetei, és az alapján, hogy mit érzel abban a helyzetben, megtudhatod, mit tennél ébren is. Persze, nem egyszerű dolog a tudatos álmodás, de fejlessz ki magadnak egy módszert, amivel rájöhetsz, ha álmodsz. A neten vannak is érdekes tippek, bár még egyiket sem próbáltam, az egyik azt mondta, nézd meg a kezeid, mert álmodban valahogy másnak látod őket, és ilyesmik. Egy próbát megér. ;)
2013. szept. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tudatosan álmodni? Gondolom sok ember szeretné ezt elsajátítani. :) Nekem max olyan szinten jött eddig be, hogy azzal a témával álmodtam, ami elalváskor járt a fejemben. Olyanra még sohasem voltam képes, hogy álmomban szándékosan, "akarattal" tudatosítsam azt, hogy éppen alszom és az nem a valóság, majd még ki is használva ezt megtegyek valamit, amit a valóságban nem mernék.

Ez "jól" hangzik, de nem tudom mennyire lehetséges.


Ha az eddigi álmokat nézzük, akkor gyakorlatilag már szinte minden felmerült válaszként. Vagyis leszűrni megint nem tudok belőle lehetséges választ.


Amit még észrevettem, hogy pozitív álmom akkor volt, mikor a valóságban is úgy állt hozzám, mikor pedig elutasítást vagy közömbösséget (ami még valós is lehet) kaptam, akkor általában ezt is álmodom. Vagyis a valóságot álmodom újra, néha pozitívabb, néha pedig negatívabb "súlyozással". Teljesen logikusan egyébként.

2013. szept. 11. 20:52
 8/15 anonim ***** válasza:

(itt 6-os)


A valóság újraálmodása nem meglepő, sőt, gyakori, hogy az álom a "töredezettségmentesítés", amikor az agy szépen berendezi az emlékeket, újrajátssza a napot, és ilyesmik. Amellett ugyebár, ha aznap elutasító volt, akkor ez van benned érzelmileg, s ezt álmodod meg. Meglehet, hogy azért egyébként, mert ha már a valóságban nem kérdezhetsz rá, akkor legalább álmodban hátha kapsz valamit, pl. egyértelműbb jelzést.


Rossz hírem van, valahogy meg kell oldanod a problémát, vagy legalább helyretenni magadban, hogy "áhá, ezért álmodom ezt", akkor talán elmúlik az álomsorozat, de lehet, hogy addig fog "zaklatni", amíg rá nem kérdezel a dologra "végre".


A tudatos álmodás egyébként tényleg nem könnyű, de ha már álmodtál olyat, amire gondoltál elalvás előtt, akkor tehetsz egy próbát. Csak most arra gondolj, hogy ha találkoztál az illetővel, akkor szeretnél rájönni, hogy ez csak egy álom, vagy pl. azt fogja mondani, hogy lekvárosbukta, és akkor az azt jelenti, hogy rákérdezhetsz a dologra, mert álmodsz. :D Egy próbát szerintem megér :)

2013. szept. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is meg szeretném oldani, illetve inkább kiiktatni legalább az álom részét.


Egy próbát lehet megér. Mondjuk nem sok olyan álmomra emlékszem amiben tudtam, hogy álmodom. Mindegy is.

2013. szept. 12. 22:03
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egy próbát lehet megér. Mondjuk nem sok olyan álmomra emlékszem amiben tudtam, hogy álmodom. Mindegy is."


Az álmok mindig úgy in medias res kezdődnek, vagyis egyszer csak benne vagy, előzményekre nem emlékszel, de ez ott nem zavar. Ebben egyszer csak rádöbbenhetsz, hogy valami nem stimmel, ezt lehet gyakorolni.


Én személy szerint olyan mértékben hozzászoktam már a tudatos álmodáshoz, hogy gyakran már az a pont sincs meg, amikor rádöbbenek, hogy álmodom - amennyire csak visszaemlékszem az álmomból, az mind már tudatos volt.

2013. szept. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!