Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » KAtona voltam álmomban. Ez...

KAtona voltam álmomban. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
16/L vagyok és az álmomban katona voltam. Egy barátnőmet (ő nem katona volt csak segéd) le is lőtték. Ez mit jelenthet?
2013. ápr. 11. 09:49
 1/2 anonim válasza:

Napjainkban van-e különleges jelentőségük az álmoknak?

Milyen ismeretre jutottak a kutatók az álmokról?

„Mindenki álmodik” — írja a The World Book Encyclopedia (1984, 5. köt., 279. o.). „ A legtöbb felnőtt a nyolcórás alvása során mintegy 100 percen át álmodik.” Az álom tehát szervezetünk normális tevékenysége.

A Harvard Egyetem Orvostudományi Karának munkatársa, dr. Allan Hobson kijelentette: „Ezek félreérthető ingerek, amelyeket a kezelést végző személy a maga módján sokféleképpen értelmezhet. Az álmok jelentőségét azonban az álmodó szemléletmódja, s nem az álom tartalma határozza meg.” A The New York Times tudományos rovatában megjelent közlemény a továbbiakban ezt írja: „ Azokban az iskolákban, ahol az álmoknak nagy jelentőséget tulajdonítanak, többféle módszert alkalmaznak az álmok lélektani értelmének megfejtéséhez, és mindezek más-más elméleti felfogást tükröznek vissza. Egy freudista más módon értelmezi az álmokat, mint Jung irányzatának a képviselői, és ismét másként az alaklélektan szakembere . . . Az idegrendszerrel foglalkozó tudósok viszont már azt a nézetet is hevesen támadják, hogy egyáltalán van lélektani értelmük az álmoknak” (1984. július 10., C12. o.).

2013. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Várod, hogy valaki végre jól meglőjön.
2013. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!