Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Azt hiszem beszéltem a tudatal...

Azt hiszem beszéltem a tudatalattimmal, és emlékszek is rá h mit "üzent" de nem tudom mit kéne tennem ezzel kapcsolatban, szerintetek?

Figyelt kérdés
exemrol volt szó, ès a személy aki a tudatalattim volt azt mondta még mindig szeretem ès erre rávágtam h nem igaz amiből vita lett.. de az életben a továbblépés közepén tartok, szóval ezzel most azt akarta mondani hogy várjak még, vagy azt hogy jó úton járok, vagy esetleg azt h beszéljek vele?
2013. jan. 17. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

A tudatalatti nem egy tudatos lény (ahogy a neve is utal rá), vagyis nem tudsz beszélni vele. A tudatalattid esetleg magával a beszélgetéssel, annak témájával, hangulatával, hevességével üzenthet, de amúgy mindkét személy te magad voltál.


Ha az egyik éned azt mondja, hogy még oda vagy érte, az egyáltalán nem biztos, hogy azt is jelenti. Lehet, hogy csak félsz tőle, hogy még szereted, vagy csak szimplán foglalkoztat a gondolat, hogy vajon szereted-e. Nem szabad szó szerint venni az álmokat. Szerintem simán csak arról van szó, hogy magán a lehetőségen filózol, hogy esetleg még szereted, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy valóban szereted.

2013. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de nem akarom szeretni :/ az olyan lenne h egy lépést előre százat hátra :s
2013. jan. 17. 09:41
 3/16 anonim ***** válasza:

"de nem akarom szeretni"

Látod, azzal hogy ezen filózol, már meg is alapoztad az ilyen álmokat. A lényeg a kétkedés, kétség, hogy vajon szereted-e. (Valószínűleg nem, de ez most mellékes.) Van benned egy félsz, hogy talán rosszul döntöttél. Valószínűleg ez az, amit a tudalattid üzen, de semmi több. Nem azt mondja, hogy szereted, hanem azt, hogy kétségeid vannak. (Amúgy máskülönben a kérdést sem tetted volna fel. :))

2013. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

túl sokat töprengsz rajta. mivel ez kattog a fejedben, az álmaidba is belecsorog. lazíts!

tapasztalat, hogy ha görcsösen (nem) akarunk valamit, akkor az ott ragad és állandóan foglalkoztatni, kísérteni fog. és azért az álmok, mert ezzel telítődnek a 'gondolatrekeszek'.

próbáld teljesen kiiktatni ezeket a gondolataidat, merülj bele egy jó könyvbe (vagy többe), kapcsolódj ki haverokkal, barátokkal. az a lényeg, hogy ne csak alkalomszerűen, hanem egy-két hétig folyton-folyvást találj ki valami programot, akár naponta két-háromszor is. (nem kell nagy dolog, jó a sok kisebb is.) és előbb-utóbb kitisztul az agyad, racionálisabban látod majd ezt az egészet.

az, hogy lazítasz, nem adja meg a pontos 'üzenetet', de segít, hogy magától alakuljanak a dolgok, úgy, ahogy az meg van írva.


(ja és márpedig a tudatalattival lehet beszélgetni, de nem ezotérián belül, hanem egy adag lsd vagy más enteogén, vagy egyéb pszichedelikus szer segítségével... nem buzdítok senkit a kipróbálásra, sőt. ha felszín alatt gondok vannak, akkor ezek hatására ömleni fog a tré.)

2013. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
hát nem tudom csak azóta gondolkodok rajta amióta felébredtem előtte nem foglalkoztam ezzel :/ amúgy abban a fázisban vagyok amikor ismerkedek. ès nem én döntöttem így hanem ő unt meg ès lelépett mással. ezen nincs mit filozni :)
2013. jan. 17. 10:15
 6/16 anonim ***** válasza:

"próbáld teljesen kiiktatni ezeket a gondolataidat"


Ez ritkán jön be, de meg lehet próbálni. A másik lehetőség, hogy szembemész vele. Pl. otthon a tükör előtt, mikor egyedül vagy, akár hangosan is mondd el, hogy "Vajon szeretem az exem?... hmm... Fogalmam sincs! Félek, hogy rosszul döntöttem, de majd az idő megadja a választ." stb. A lényeg, hogy ne hazudj magadnak, NE azt mondd, amit szeretnél, hogy igaz legyen.


"márpedig a tudatalattival lehet beszélgetni"


Akkor sem a tudalattival beszélünk, hanem önmagunkkal, amely beszélgetést a tudatalatti irányít. Csak kis különbségnek tűnik, de egy rossz megfogalmazással könnyen becsapjuk magunkat. (Ld. a kérdést.)

:)

2013. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

jó bocsánat nem vagyok pro ebben a témában de így hallottam :p mostmár tudom h helytelen volt ès köszönöm h felvilágosítottál :)

na tehát ha rá gondolok nem érzek semmit ès nem szoktam rá gondolni mert jelenleg a sulira koncentralok vagy a barátaimmal foglalkozok :>

a "másik felem" meg kapja be h itt idegesít a hülyeségeivel :@@ hú nem gondoltam h ilyet mondok egyszer xD

2013. jan. 17. 10:25
 8/16 anonim ***** válasza:

"nem én döntöttem így hanem ő unt meg"

Akkor mondd ezt a tükörnek:

"Vajon szeretem az exem?... hmm... Fogalmam sincs, de le#@rom!" :DDD


A legtöbb változás egy ember életében bizonytalanságot hoz. Egyébként az is lehet, hogy nem is az exed miatt vagy bizonytalan, hanem általában a változás bizonytalanságát vetíted ki rá. (Ez sem ritka.) Vagyis az exednek lehet, hogy semmi köze az egészhez, csak így hozta konkrét formára az álmod, amit a tudalattid üzent. (Mivel a tudatalatti üzenetei soha nem konkrétumok, az álmok csak ilyen-olyan formát adnak ezeknek a mélyebb üzeneteknek.) De mindegy, most már akkor is ezen fogsz rágódni, és akár visszatérő álom is lehet, ha nem rázod le magadról ezt a gondolatot. :)

2013. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
"Azt hiszem beszéltem a tudatalattimmal" - ez a skizofrénia egy fajtája
2013. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
oké :DD mihelyt egyedül leszek megyek is a tükör elé :)) köszönöm amúgy az összes valaszt, rendesek vagytok :)
2013. jan. 17. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!