Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rég nem álmodtam úgy, hogy...

Rég nem álmodtam úgy, hogy közben felébredtem és ezért emlékeznék rá. Lehet ennek köze ahhoz, hogy későn alszok el?

Figyelt kérdés
"Egy alvási ciklus nagyjából 90-120 percig tart, ez alatt 4 NREM (Non-Rapid-Eye-Movement - amikor nincs szemmozgás) és 1 REM (Rapid-Eye-Movement) fázis különíthető el egymástól. Ilyen ciklusból egy éjszaka alatt négy-hat fordul elő. Az éjszaka előrehaladtával a mély NREM fázisok hossza csökken, akár 3-4-szer rövidebb lesz, a REM fázisok hossza növekszik." Vagyis ezek szerint, ha későn alszok el és viszonylag korán kelek, akkor csökken az álmodás lehetősége?

2012. dec. 7. 01:19
 1/4 anonim válasza:
Én úgy hallottam, hogy akkor emlékszel az álomra, ha nem a mélyalvási szakaszban történik. Azt azonban nem tudom, hogy mitől függ az, hogy mikor álmodsz. Valószínűleg ez egyénileg változó. Nyílván mindenki álmodott már és mindenkinek vannak olyan éjszakái amikor nem álmodik, szóval szerintem ez véletlenszerű.
2012. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem az időponttól függ.Milyen sokan vannak, akik délután egy órácskára lefekszenek pihenni és utána részletesen emlékeznek egész hosszú álomra.Ha csak elbóbiskol az ember, sokszor akkor is álmodik és emlékezhet rá.Talán az lehet az ok, hogy túl mélyen bealszol, én mikor úgy alszom, mint akit agyoncsaptak, akkor nem emlékszem semmilyen álomra.De ez nálam ritka.

Általában, ha nagyon fáradt is vagyok, akkor is eléggé felületesen alszom és nagyon élénk, emlékezetes álmaim vannak.Legtöbbször egész, értelmes történeteket álmodok, a legkisebb részletekre is pontosan emlékszem utána, írom is őket rendszeresen.Szóval, ez egyénileg is kicsit változó lehet.

2012. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem attól függ, hogy mennyit álmodsz, hogy mikor fekszel le. A tested nem az idöhöz fog viszonyulni.


Itt egyszerüen arról van szó, hogy minél tovább alszol, annál többet álmodhatsz, mert növekszik a REM fázisok hossza. Úgy 5-6 óra alvás után van a leghosszabb, utána viszont valamennyivel csökken a hosszuk megint csak.

2012. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 9. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!