Lehetne valahogy időzíteni?
Húzz a francba előző, az agykontrollon kívül is van egy igen csak nagy világ attól, hogy mindenhez odapofátlankodtok még nem lesztek hozzáértők!
A vizsgálatok szerint egyébként REM fázisból (gyakorlatilag magából az álomból) ébredve az emberek 60-80% emlékszik az álmára, de igazából ez nem feltétlen kritérium. Az első REM fázis 90 percnyi alvás után kezdődik és csak pár perces, aztán megint 90 percnyi NREM alvás majd valamivel hosszabbak. Úgy 8-9 óra alvás végén már 20-30 perc körüli REM szakaszok vannak, de ez egyénenként változó lehet. Ha nem REM szakaszban ébredsz, vagy igen de nem emlékszel az álmodra sokat segít ha nem egyből kipattansz az ágyból hanem csukott szemmel mozdulatlan maradsz és próbálod felidézni, hogy mit álmodtál. Az is hasznos, hogy ha lefekvéskor arra gondolsz, hogy emlékezni fogsz az álmodra. Egyéb ötleteket itt az oldalon is találhatsz álomnapló kifejezésre rákeresve.
Elözö: 5-6 óra alvás után vannak a leghosszabb REM fázisok, 8-9 óránál már rövidülnek. Ezen kívül egész jól leírtad a dolgot.
Egyébként önszuggeszció elég lehet ehhez kérdezö, hogy akkor ébredj amikor akarsz.
Lefekvéskor gondolkodj ezen, hogy felakarsz ébredni egy bizonyos idöpontban és tudatosítsd magadban, hogy akkor fogsz felébredni. Vedd úgy, hogy biztosan akkor fogsz kelni, ne legyen kétséged.
Elég gyorsan sikerülhet, azt nézve, hogy sok tudatos álmodó használja az önszuggeszciót idözített ébredésre és hasonlókra.
Csakhogy az önszuggeszcióval nem fogod magad felgyógyítani halálos sebekböl vagy bevonzani a lottó nyereményt, mint ahogy sok zakkant agykontrollos mondaná.
Azért van különbség realitás és kitaláció között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!