Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szokott bizonyos álmok után...

Szokott bizonyos álmok után olyan érzésetek lenni, mintha "átjött volna " valami, "áthoztatok" volna valamit?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, nem vagyok már "12 éves", sem káros szenvedélyekkel élő és ijedős sem különösebben...

De ez a jelenség, amiről kérdeznék, kissé félelmetes, nyomasztó, bár szerencsére igen ritkán fordul elő velem.

Szóval, előfordul, hogy például álmodom valakivel és ébredés után még pár óráig határozottan úgy érzem, mintha az illető jelen lenne.Persze ilyenkor hiába hajtogatom magamban a racionális magyarázatot, hogy ez lehetetlen, akkor is érzem!Ha negatív személy volt ez az illető az álmomban, akkor kifejezetten félelmetes tud lenni ez az érzés!Volt olyan eset, hogy álombeli támadóm jelenlétét ébredés után is érezni véltem és aznap sok szokatlan dolog történt.Magától fel vagy lekapcsolódott a villany, kisebb apró balesetek értek, nem tudtam koncentrálni semmire, mindentől ijedeztem, eléggé kifordultam magamból, aztán délutánra szerencsére rendeződött a helyzet.

Volt olyan is, hogy egy nagyon szimpatikus idegennel találkoztam álmomban, ébredés után neki is éreztem a jelenlétét.Később többször is álmodtam vele, majd pár hét múlva a valóságban is találkoztunk, úgy alakult.

Néha bizonyos helyeket is tudok így érezni, de ez ritkább , inkább álombeli személyek jelenlétét érzékelem.Mással is szokott ilyesmi történni?Mi lehet a magyarázata?(A drogon, alkoholon, elmebajon, képzelődésen kívül?)


2012. szept. 4. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha nagyon éles az álom, velem is előfordul. :)


Amúgy ezen nincs semmi csodálnivaló. :) Ami az fizikai ingereket illeti, az álom egy pont ugyanolyan ingerforrás, mint a valóság, azzal a különbséggel, hogy az álom a valóságos inger visszajátszása "magnószalagként", illetve egyéb testi, szellemi, biológiai folyamatok összessége. De mindkettő ugyanolyan forrás az érzékeléshez.

Amíg az álomban az ismert világ-beli, fizikailag át-nem élt tapasztalatot kapsz rögtön "kézhez", azaz agyhoz, addig a valóságos tapasztalatokat ismert fizikai akciók és reakciók révén szerzed meg. A kettő eredménye egyébként ugyanaz, de az ember elég intelligens ahhoz, hogy az álombéli élményeit és a valóságosat elkülönítse, és tudja, ha álmodik. De például az idő is egy zavaró tényező... én is hónapokig éltem úgy, hogy azt hittem, valami a valóságban történt velem, aztán rájöttem, hogy egy álom volt, ami túl képbeillő volt. Száz szónak is egy a vége, az érzékelés vége egy és ugyanaz. Álom, vagy valóság, nincs két különböző tudatod, egyként érzékeled a kettőt, és ugyanúgy, ezek az álmaidban megjelenő erős érzéseket az emberek iránt továbbérezheted a valóságban. Hogy miért olyan intenzív az érzés? Az álmod nagyon részletes, valóságszerű, erős.


Ui: amúgy sok ember nézőpontját kell vizsgálni, szóval a tudomány mellett az elrugaszkodottan, sokkal spirituálisabb felfogást is le lehetne írni, de ez egy olyan alap, ami szerintem mind egy elvontabb gondolkodásúnak, mint egy szkeptikusabbnak is megfelelő. Ha kíváncsi vagy erre, megbeszélhetjük privátban. :)

2012. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:

"szimpatikus idegennel találkoztam álmomban, ébredés után neki is éreztem a jelenlétét.Később többször is álmodtam vele, majd pár hét múlva a valóságban is találkoztunk"


Ez a legérdekesebb az egészben, mert ez tulajdonképpen egy prekogníció. (Már ha tényleg idegen volt az illető, mikor álmodtad, még sosem láttad.)

2012. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első:A magyarázatod igencsak helytálló, valóban , az ilyen intenzív álmok nagy hatással lehetnek a tudatra és napközben is befolyásolhatnak.Erre nem is igen gondoltam, valami spirituálisabb válaszra számítottam, de igazad lehet.

Elgondolkoztam, mit érzek, mikor nappal találkozol olyas valakivel, aki hatással van rám, de..az valahogy más érzés...


Második:Hát igen, az egy nagyon érdekes élmény volt, összességében.

Úgy kezdődött, hogy egyszer elalvás előtt megjelent valaki előttem, az arca...Addig sosem láttam, de aztán többször is álmodtam vele.Egy nagyon szimpatikus idegen .

Miután vele álmodtam, szinte mindig éreztem a különös jelenlét érzést, amiről írtam.Hol idegen férfi parfümöt éreztem, hol azt, mintha fogná a kezem.Ez nagyon zavarba ejtő volt, de persze nem kellemetlen.Talán a leg furcsább mozzanat az volt, hogy egyik álmomban, melyben nálam járt, azt mondta:"Vissza fogok jönni".És pár hét múlva egy levelezésnek köszönhetően a valóságban is találkozhattunk, tényleg "visszajött"!.Még szép, hogy azonnal ráismertem , hiszen épp elégszer láttam álmomban ahhoz, hogy megjegyezzem a vonásait és az öltözékét.És minden stimmelt a valóságban is.Soha életemben nem láttam az előtt.Nem is igen láthattam, hiszen nagyon messze lakott tőlem, az ország túlsó végében.Talán tényleg prekogníció, nem tudom..Én inkább csodának hiszem :)

2012. szept. 5. 09:52
 4/5 Antimod ***** válasza:

"Én inkább csodának hiszem"


Semmiképpen nem csoda, ilyenek nagyon gyakran előfordulnak, csak sokan nem beszélnek róla különböző okokból.


Az illető komoly szerepet fog játszani az életedben (valamilyen tekintetben), mivel előre "bejelentette" a találkozást veled.

2012. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez az eset már több, mint 10 éve történt.Igen, valóban fontos szerepet játszott az illető az életemben, nagyon szép barátság alakult ki köztünk.De aztán volt egy kis vitánk és azóta sajnos szünetel ez a kapcsolat, már évek óta.

Hát, ez is furcsa nekem, hogy ha egyszer valaki ilyen különös módon toppan az életembe, ilyen jelentőség teljesen, az hogy tud így eltávolodni??

Persze lehet, hogy szimplán csak ostobák vagyunk, én nem hívom büszkeségből, ő meg talán nem mer közeledni...

2012. szept. 5. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!