Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Volt mostanában három, nagyon...

Volt mostanában három, nagyon rossz, de hasonló álmom. Mit jelenthet ez a hasonlóság az álmok között? Mit üzenhetnek?

Figyelt kérdés

A három álomból az elsőt kb. két hete álmodtam:


Van egy tanyánk, ahova néha-néha kijárok a nagyszüleimmel, nagybátyámmal rendbe tenni a kerteket, stb.

Álmomban ott voltam, a lakóépület nagyszobájában.

A nagyszüleim lefeküdtek az egyik ágyra, és mondták, hogy mindjárt meg fognak halni. Ahogy feküdtek, megfogták egymás kezét, úgy várták a halált. Közben patkányok szaladgáltak a szobában...

Szinte sírtam a fájdalomtól, hogy perceken belül meghalnak... :( Ezután átmentem egy másik szobába, rájuk csuktam az ajtót. Mikor visszamentem, már nem éltek.


A második álmom (április 29-30-án álmodtam):


Szintén a tanyán voltam, tavasz/nyár lehetett. Egyszer csak mondták a nagyszüleim, hogy mennek karácsonyi temetésre (talán szó szerint így), hamarosan jönnek.

Ez idő alatt össze-vissza járkáltam az üres tanyában, kissé rossz érzésem volt.

Ezután a lakásom előtti kertben találtam magam, tél volt, havazott. A bejárati ajtó felé néztem, és láttam, hogy jött meglátogatni a másik nagymamám (nem a "tanyára járós"), épp lépett be az ajtón. Nem sokkal később, ő is mondta, hogy elmegy karácsonyi temetésre.

Ekkor bevillantak képek, gondolatok, látomások, hogy megint a fényes tanyán vagyok, és várom a nagyszüleimet, nagybátyámat, hogy mikor érnek haza, szinte folytatódott az álmom korábbi része… Hirtelen belépett a tanya lakóépületének bejárati ajtaján az apám, és mondta, hogy meghaltak a nagyszüleim, őket temetik. Ekkor láttam, látomásszerűen magam előtt (felülnézetből) őket meghalva, koporsóban,… egy sötét, téli temetőben. Megkérdeztem apám, hogy a másik nagymamám él-e, és mondta, hogy ő is meghalt, de még az otthonában, mert valami korábbi betegsége előjött hirtelen, akut formában, pedig azelőtt semmi baja sem volt. (Érdekes, pedig láttam, hogy meglátogatott, és amikor mondta ezt az apám, láttam gondolatban az ágyán ülni, de valahogy éreztem, hogy mindjárt meghal.) Iszonyatos lelki fájdalom kezdett gyötörni, úgy éreztem, szinte belehalok... meghaltak a nagyszüleim. :_(

Ezután a nagybátyám hazaért, meglátogatott minket (már nem a tavaszi tanyán, hanem a téli otthon), majd kimentünk a temetőbe anyukámmal, húgommal, és vele együtt…

Ezután megint otthon voltam, a földszinti nagyszobában, és láttam belépni az ajtón az apai nagymamámat. Csodálkoztam, hogy ő akkor mégsem halt meg?… Mondtam is apámnak, hogy miért mondott ilyet, de nem válaszolt…, vagy, ha mondott is valamit, nem értettem.

Legalább az egyik nagyszülőm élt, de nem sokat könnyített a fájdalmon.

Ezután felébredtem (5:30 körül).

Érdekes, hogy az álomban onnantól kezdve, hogy az apám elmondta a rossz hírt, egy Eluveitie-szám ment halkan a „háttérben” (szomorú, nyomasztó filmzenéhez hasonlóan, pedig a kedvenc együttesem).


A harmadik álmom (május 6-án, vagyis ma álmodtam):


Az eddigiekhez hasonlóan, a tanyán voltam, tavaszi/nyári időszakban.

A disznóólban disznók helyett orrszarvú-disznó-emberkeverék-szerű lények voltak, talán kettő, vagy három (már rég nincsenek a valóságban háziállatok). Hirtelen elszabadultak.

Rohantam gyorsan menedéket keresni, mert üldöztek. Befutottam a fürdőszobába, gyorsan magamra csuktam az ajtót, és nekitámaszkodtam. Nyomtam, akár egy pajzsot. Rettegtem. Az egyik megtalálta az ajtót, és nekiszaladt..., csoda, hogy nem szakadt ki. Utána egy ideig "nyugalom" volt, majd az ajtó alján lévő üveges részen megláttam az orrát. Pára képződött azon a helyen.

Ezután egy kép villant be, hogy a nagyapám a disznóólban ül, és vágja el a torkát az egyik lénynek, és valamit kapar a térd-résznél a késsel, ahol véres volt természetesen. Érdekes, hogy a tenyerével támasztotta a földön "ülő" szörny fejét, miközben lassan ölte. A többi szörnnyel nem tudom, hogy mi történt, hova lettek.

Elég hülye egy álom volt, és messze nem viselt meg úgy, mint az előzőek.


Az előbb leírt álmokon kívül, még volt sok álmom a tanyával kapcsolatban, de azokat régebben álmodtam.


2012. máj. 6. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Hú hát ennek csak a végigolvasásától úgyéreztem magam mint egy horrorfilm sorozatban.

De lehet ,hogy nagyon szereted azt a tanyát és a nagyszüleidet is, és attól félsz alvás közben (akár tudatlanul is) hogy mivan akkor ha ők meghalnak, és a tanya elveszlik.Ezt a tudatalattid egy képsorozatban jeleníti meg.Próbálj meg szépre gondolni, lazítsd el magad

2012. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Inkább csak a nagyszüleim miatt aggódom.

A tanya már most rossz állapotban van, de nem aggaszt igazán. Van sok emlékem vele kapcsolatban, ebből a szempontból azért szomorú, hogy ilyen...


Azt még hozzáteszem a legutóbbi álmomhoz, hogy amikor a nagyapám ölte, mondott is valamit a félig emberfejű szörnyeteg. Talán valami olyasmit, hogy "nem baj, hogy megölnek, jobb így".


Már volt szellemes, és démonos álmom is, ami szintén a tanyával kapcsolatos, de hosszú lenne leírnom...

2012. máj. 6. 12:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Magyarázat:

Van egy tanyátok, amire ki szoktatok járni a nagyszüleiddel. A tanyát így nagyon jól ismered.

Nagyon szereted a nagyszüleid, de mivel már idősek, attól félsz, hogy meghalnak.

A valóságos helyszíneken, embereken és félelmeken túl, a zene is amit hallgattál beleivódott.

2012. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából én is ilyen magyarázatra gondoltam.

Hátha vannak ott azért spirituális dolgok is, melyek "üzenni" akarnak.

2012. máj. 6. 20:25
 5/6 A kérdező kommentje:
?
2013. márc. 21. 12:13
 6/6 anonim válasza:
Na, lett azóta valami a tanyával vagy nagyszüleiddel?
2016. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!