Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent, ha álmomban...

Mit jelent, ha álmomban mással szexeltem, nem a barátommal? :|

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy tudat alatt ez a vágyam. De tuti, hogy nem....
2012. márc. 21. 11:37
1 2
 1/12 SSJGoku ***** válasza:
19%
pedig ez az igazság!! új dologra vágyol!!
2012. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
szerintem is!:) Még ha szereted is a barátodat, lehet fiatal vagy hozzá, hogy elkötelezd magad.
2012. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az új dolgot lehet úgy is értelmezni, hogy a párommal való szexuális kapcsolatban valami újra vágyom, vagy feltétlen egy másik partnerre utalhat?
2012. márc. 21. 12:00
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Az álmodás okaira értelmére a pszichológiában van vagy 4-5 elmélet, ebből nem mindegyik tulajdonít jelentőséget, tudatalatti tartalmat az álomban látott szimbólumoknak. A szexuális töltetű álmokra van biológiai magyarázat, tehát azért álmodsz róla mert alvás közben "beindulsz". Az egyik elmélet szerint az agy véletlenszerű kisülései miatt kreál álomképeket, innentől kezdve annak sincs jelentősége, hogy kivel szeretkezel.


Jungi szempontból ismét más a helyzet, ott már feltételezhető, hogy van jelentősége, aztán jön egy harmadik elmélet ami szerint megint nincs és így tovább.

Szóval nem kell betojni a károgó boszorkák miatt, de azért gondolkozz csak el, hogy minden rendben van e szexuális téren.

2012. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha megnézek valamilyen filmet, akkor általában ahhoz köthető dologról álmodom. Akkor ezek szerint én arra vágyom, hogy például véres hullák kergessenek végig a fél világon, vagy háborúban lövöldözzek? Dehogy.

Megfigyeltem, hogy az álmaim szorosan köthetők ahhoz, amiket éberen átéltem, akár évekkel korábban is, de leggyakrabban még aznap. Ha például fogorvoshoz kell mennem, akkor hasonlót fogok álmodni. Ha valami érdekesebb témáról beszélgetünk valakivel aznap, vagy kemény nap van az irodában, akkor majdnem biztos, hogy valamilyen szinten szerepet kap majd az álmaimban. A szexuális jellegű álmaim is hasonló dologhoz köthetők, például akkor álmodom egy exről, ha valami miatt szóba került vagy ő vagy a téma. Emögött nem vágy van, csak egy még fel nem térképezett agyi folyamat.

A tudatalatti is csak egy olyan figura, mint az isten: sokan hiszik hogy létezik, sokan nem. Én úgy hívom, hogy tagadás, mert nem a tudat alatt van, hanem csak olyan dolog, amit nem vagyunk hajlandóak elfogadni.

Te teljesen biztos vagy benne, hogy nem vágysz arra, hogy másokkal létesíts szexuális kapcsolatot? Ha erre önmagadnak őszinte igennel tudsz felelni, akkor az álom csak valaminek az eltorzult, jelentéktelen kivetülése, ami nem jelent semmit.

2012. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, a tudatalatti baromi sokmindent összekutyul az ember álmában.

Sokféle álomfajta létezik, a tiéd is jelenthet valamit, de nem feltétlenül ebben a formában.

De a legvalószínűbb, hogy szimpla erotikus jellegű álmod volt, ilyenkor az agyad nincs a lelkiismeretedhez kötve, gyakorlatilag azt rakja eléd, amire szükséged van :)

2012. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, én kvázi naponta álmodok arról, hogy mással szeretkezem. De előfordult már olyan, hogy elkezdtem egy más lánnyal, és az aktus végére a párom volt a helyén.
2012. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kizárólagosan csak a párod van és kész.

Nyilván attól még érdekelnek más pasik is. Látsz egy jó pasit az utcán, rögtön lefut egy automatikus gondolatsor, hogy mennyi a kapcsolat esélye. Noha akár fel sem figyelsz erre. Ez eddig biosz. Lelki téren pedig az, hogy egyvalakivel vagy már jó ideje, kizár másfajta tapasztalatokból. A tudat pedig igyekszik annyi tapasztalatot felszívni amennyit csak tud. Ha a "valóságban" nem tud valamit megtapasztalni, akkor más síkokon (álom stb) fogja.

2012. márc. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
igazábol az álmok semmit sem jelentenek mivel hogy az agyunk alvás közben dolgozza fel az aznapi történéseket és raktározza el, ezek során előkerülhetnek régi vagy nem olyan régi emlékek is ezekből tevődnek össze az álmaink egyszerüen szólva semmit sem jelent
2012. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

A barátom legjobb haverja volt az illető egyébként, szexuálisan nem vonzódom hozzá, mert nem tetszik egyáltalán.

2012. márc. 21. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!