Valaki elmondaná érthetően h hogy kell tudatosan álmodni? Egyik netes oldal se irja le érthetően!
Előző válaszoló vagyok:Az alvás és az álom
Az álom maga egy olyan agyi tevékenység következménye, melyben valós emlékképek, napi történések és a képzeletünk, fantáziánk képei összekeverednek, egy eseménnyé alakulnak.
Álmaink az alvás REM (gyors szemmozgásos) szakaszában keletkeznek, de a tudósok a mai napig nem tudják igazán hogy mi célból álmodunk.
Az alvás szakaszai
Az alvásnak 5 (egyesek szerint 4+1) szakasza van, melyből a +1 a REM szakasz, a többi 1-4 az egyre mélyülő alvási szakaszok.
Egy átlag 8 órás alvás alatt 4-5 REM periódus van, melyek ideje változó, lehet akár 1 óra is, de lehet néhány perc vagy másodperc is.
Elalvás után körülbelül egy órával eljutunk a legmélyebb alvás szakaszába, mely után igen hamar a REM szakasz következik. A REM alvás során az agyi tevékenység fokozódik, olyan mértékben, hogy az agy több energiát használ fel, mint ébrenléti állapotban. Eközben a testünkről agyunk "lekapcsolódik", mintha lebénulnánk, azonban az agy azt érzi, hogy a mozgásban, látásban, hallásban részt vevő idegek aktívak.
"Én nem szoktam álmodni"
Vannak olyan emberek akik azt mondják ők sohasem álmodnak, de ez kísérletekkel bizonyítottan nem így van.
Amikor az ébredés a REM szakaszba esik, akkor emlékszünk az álmainkra, ha valamelyik mélyebb állapotból ébredünk fel akkor nem. Valószínűsíthető, hogy azok az emberek akik azt mondják, ők sohasem álmodnak, jellemzően nem alvásuk REM szakaszában szoktak felébredni.
Ez adhat magyarázatot arra, hogy egyes emberek miért emlékeznek, mások miért nem emlékeznek álmaikra.
Az álmok hossza
A kísérletek tanúsága szerint az álmok ideje megegyezik a REM szakaszok hosszával, tehát mintha valós időben történtek volna az események.
Az "álmodás" hatásai
Feltételezés, hogy a REM alvás közrejátszik a tanulási folyamatokban, annak következtében tudjuk hosszú távú memóriánkban elraktározni a mindennapi eseményeket, bejövő információkat, a későbbi felidézés céljából. Ezt többen próbálták kísérletekkel is bizonyítani, több-kevesebb sikerrel. Az azonban bizonyos, hogy szerepet játszik benne.
3. válaszoló ne kontárkodj már! amihez nem értesz azt ne próbáld megmagyarázni nagyokos!
még a nyáron kezdtem el ez alapján: [link]
és kb 2 hét után már sikerült is. sztem a lényeg h mindig egyből jegyezd fel az álmodat amikor felébredsz, h tudatosuljon benned h komolyak a szándékaid. a másik meg h amikor eszedbe jut mindig kérdezgesd magadtól napközben h álmodsz e, és h h kerültél oda éppen ahol vagy, álom e.
nekem is igy jött össze. 2 hét után egyszer álmomban is megkérdeztem ezt rájöttem h álmodom =D rohadt nagy volt. csak aztán utána rögtön kimaradt két hét, de most már napok óta újra akarom kezdeni megint a gyakorlást =D
Szerintem meg nincs igaza a 3. válaszolónak, igenis létezik a tudatos álom. Nekem régebben, jó néhány éve sikerült egyszer egy ilyen.
Egyébként én is azt a módszert ismerem, mint a kettővel előttem szóló. Hogy napközben, ébrenlét alatt is kérdezd folyamatosan meg magadtól többször is, hogy: "Ez álom, vagy valóság?"
Én ha nagyon szeretnék valamit pl. megkapni vagy valakivel találkozni akkor arról álmodom. Volt már többször is ilyen.
pl.: Még régebben nagyon szerettem volna egy telefont (Sony W910) és 2 éjszaka is arról álmodtam, hogy barátnőmmel elmentünk egy hatalmas kirakodó vásárra ahol rengeteg W910-et árultak, olcsón, úgyhogy álmomban vettem is egyet, meg találtam is egyet... :D
Meg kiskutyát is nagyon szeretnék évek óta és többször álmodtam, hogy állatmenhelyen vagyok, besegítek, vagy h barátnőm ideadja a kutyusát, bár azt pontosan még nem álmodtam h nekem van saját kutyám.
Szóval ilyenek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!