Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szétesnek a tudatos álmaim....

Szétesnek a tudatos álmaim. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Megy az álom rájövök hogy álom erre minden kavarog és szürke lesz majd álmomban elalszok és ismét álmodok de már nem vagyok tudatában hogy álom-e.
2011. júl. 31. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem két oka is lehet. Az első, hogy még gyakorolnod kell. Amint rájössz, hogy egy álomban vagy, lehetetlennek érzed a helyzetet, és elveszted a tudatod. A másik, hogy talán cselekedni akarsz, irányítani az álmot, pedig tudtommal ezt nem lehet így erőltetni, csak megfigyelni inkább.
2011. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval azért nem működik mert nem tudom elfogadni azt hogy egy a valóságban vagyok ami nem a valóság? Ez biztos baromság!
2011. júl. 31. 17:33
 3/7 A kérdező kommentje:
Tuti igaz!
2011. júl. 31. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:

én kiskoromban voltam úgy hogy aludtam. valami boszorkánnyal álmodtam és valamivel fenyegetett. nagyon megijedtem, de valahogy beugrott, hogy lehetetlen, hogy ő megfenyegessen. nem tudtam hogy mért, csak erre gondoltam (álmodtam) és akkor azt mondtam magamban hogy most igazából fekszek az ágyamban. szinte éreztem hogy ébren vagyok csak csukva van a szemem és ekkor így is lett, felébredtem.


ilyen azóta sem volt.

2011. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ilyen velem rendszeresen előfordul rémálmoknál. (mivel sajnos elég sok idióta rémálmom van..) ilyenkor fogalmam sincs hogy hogyan, de rájövök hogy álmodom és amint ez az eszembe jut minden szétesik és már ébren is vagyok..
2011. aug. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az első válaszolónak annyiban nincs igaza, hoyg nem lehet irányítani az álmokat, csak megfigyelni, lehet az álmot irányítani, de ne mminden tudatos álmod.


Ha azt mondod álmodsz tovább de elveszted a tudatosságod akkor az azért van mert nem tudod eldönteni mit csinálj álmodban, és visszaránt a cselekmény. Ha Tudatos álmodással foglalkozol legyen pár terved hogy mit fogsz csinálni sose legyél ötlet nélkül (tippek: repülés, idézés satöbbi)


Ha felébredtél akkor túl izgatott voltál hoyg rájöttél álmodsz, és felébredtél. Gyakorlással nem jösz ennyire izgalomba, valamint kimásolnám egy másik postom egy részletét módszerekre hogy stabilizáld a széteső tudatos álmodat:


"...módszerek hogy ne ébredj fel:

-dörzsöld össze a kezed! éredz a mozgást és a tapintást

-pörögj a tengelyed körül! (nem fogsz elszédülni)

-kapaszkodj meg az álmon belül valakibe/valamibe!

-fókuszálj a kezedre, talajra!

-kiáltsd el magad hogy "tudatosság növelése, most!"!"


remélem segítettem, hajrá!

2011. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszolóval, egy dolgot kivéve. Az nem működik, ha a kezedre/padlóra fókuszálsz, ugyanis miközben álmodsz a szemed folyamatosan mozog, ha tudatos álom közben bármikor elkezdesz hosszabb ideig fókuszálni valamire, akkor az agyad úgy értelmezheti, hogy vége az álomnak, és felébredsz.
2011. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!