Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok sokat HÁBORÚRÓL?...

Miért álmodok sokat HÁBORÚRÓL? 14/L

Figyelt kérdés

EZ volt az álom:

Az édesapám, nagyapám és a nagybátyám bevonultak. Hirtelen bevillant itt egy másik kép, ahol katonaruhában van a fiúm, kimegy a kapun és a "Kísérj el szép rózsám"at énekli, közben sír. Utána megint a nappalinkban álltam és apukámat öleltem, mindenki sírt, nagyapa alig bírta el a felszerelést... Elmentek, mi az ablakból néztünk utánuk (édesanya, nagymama, nagynéném, unokatesóm és én). Felsorakoztak az utcán (mint a koncerteken a durva pogónál, szétváltak a különböző egyenruhások), betöltötték a fegyvereket és megmerevedve álltak. Anyukám még a tűzparancs előtt gyorsan behúzta a függönyt és mindenkit beljebb lökdösött a lakásban, a folyosóra. Ott kucorogtam a kutyakosárban és nem bírtam abbahagyni a sírást. Hallottam, ahogy lőnek, majd elesnek az emberek...Hátborzongató volt, most is majdnem sírok, ha belegondolok, olyan valóságos volt. Egyszer csak halálos csend kerekedett. Ha próbáltam se tudtam megszólalni. Egyszer csak német szót hallottam az ajtó felől. Berontott az ajtón egy tábornoknő, ilyen '50es évekbeli frizurával, vörös rúzzsal. Tört magyar kiejtéssel arra kért minket, hogy szedjünk össze fejenként 2-2 értéket és adjuk be hadizsákmányként. Mindenki összeszedett valamit, odaadtuk, mert pisztolyt fogott ránk. A kis unokaöcsém nagyon sírt, nem értett semmit, ez a nő meg odahívta, hogy "Gyere drágám, ne félj, ez a szabály." Úgy csinált, mintha meg akarná ölelni, a kissrác oda is ment, ő meg sokkolóval megrázta és szó nélkül elment. Utána tovább kucorogtunk és sírtunk...


Nem először álmodtam háborúról, rettenetesek és valóságosak ezek az álmok. Van valami jelentősége?

14/L


2011. júl. 28. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Húzzál Afganisztánba ott kiélheted a háborúzni vágyó álmaidat XD
2011. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont, hogy rettegek a háborútól..
2011. júl. 28. 10:33
 3/8 anonim válasza:
Az álmoknak semmi jelentésük nincs azon kívül, hogy vágyainkat, félelmeinket stb. dolgozzák fel újra. :)
2011. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Talán nem is a háború a lényeg, hanem a vele járó dolgok, illetve következmények. Tehát a rettegés, félelem, szorongás, szeretteink elvesztése.

Nem történt veled mostanában valami megrázó dolog? Esetleg haláleset a környezetedben, szerelmi gondok miegymás? Az álom sokszor más képekben, szituációkban jeleníti meg a tudatalatti dolgokat.

2011. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 606 válasza:
46%
vagy lehet hogy a közeljövőben vesztesz el valakit...
2011. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A barátom költözött el 150km-re tőlem...ez lehet az oka, hogy azt álmodom, hogy soha nem találkozunk többé?
2011. júl. 28. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Könnyen elképzelhető.
2011. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne izgulj emelt töri érettségi előtt én is háborukról meg diktátorokról álmodtam
2011. júl. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!