Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért tudom ilyen sokszor...

Miért tudom ilyen sokszor álmomban azt, h álmodok?

Figyelt kérdés

Leszögezném, én ezzel nem arra akarok kilyukadni, h ez bármit is jelent, vagy h bármiféle képességem van, vagy én vagyok az újjá született Názáreti Jézus, mint itt sokan gondolják ezt, ha már álmodnak vmi hülyeséget. :D

Szóval kezdem ott, h én minden éjszaka álmodok, és mindig emlékszem is rá. Egy héten min. egyszer tudom álmomban, h ez csak egy álom. Ez ált. nem tart soká, jön egy következő helyszín és ott már ezt nem tudom. Ma éjjel viszont igazán élveztem, egészen sokáig tudatában voltam a dolognak. A lépcsőházunkban jöttem le a lépcsőkön és azon morfondíroztam, hogy milyen érdekes az emberi agy és fantázia amiért ilyen részletesen és élethűen megtudom álmodni a helyszínt, emlékszem gondolkoztam, ha felkelek biztos nem tudnám pl lerajzolni ilyen pontosan az épületet, pedig a legapróbb részletek is ott vannak a fejemben. Aztán amikor leértem találkoztam ismerősökkel, mondtam nekik, h most álmodok de ha felébredek mindenképp dumálunk. Vagy olyan is szokott lenni, h ha rémálmom van feltudom magam ébreszteni, hirtelen egyik percről a másikra eszembe jut h ez nem a valóság akkor már tudom, h be kell csuknom a szemem, és amikor kinyitom felkelek. Ez igazán praktikus tud lenni, főleg amikor zuhanok le vmi hegyről :) Kérdeztem már másokat erről, ők azt mondták ritkán vagy egyáltalán nem szoktak tudni magukról alvás közben. Mi az oka annak, h én ilyen gyakran tudom? Na nem mintha nem élvezném, csak érdekel.


2011. máj. 23. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a dolog helyhez kötött. Én egy időben gyakran voltam így még az előző lakásunkban, de miután elköltöztünk (1,5 éve) teljesen megszűnt.
2011. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is... Sokszor vagyok tudatában hogy most álmodok és amikor vmi veszély van vagy fenyeget már nem tojok be és vmi más jelenetre váltok. Ezt is csak gyakorolni kell :) Amúgy igen érdekesek az álmaink, és ahogy megéljük azokat...
2011. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen igen, nagyon érdekes ez az álom dolog, mindig nagyon érdekelt tudományos illetve ezo szempontból is. Remélem egyszer feltalálnak egy olyan kütyüt amivel vissza lehet nézni az álmokat, nagyon élvezném, még ha az álmaim 80%a rémálom is :D Engem amúgy még az is izgat nagyon, h h tudunk olyan helyeket megálmodni amit soha nem láttunk, ébren én nem tudnék elképzelni ilyen szép vagy éppen ijesztő helyszíneket, álmomban mégis. Honnan jöhetnek ezek, nem tudom.
2011. máj. 23. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
az álom módosult tudatállapot, olyankor az asztráltérben tartózkodsz az asztráltestedben, tehát asztrális utazásokat teszel, és asztrállényekkel találkozol, vagy akár élő emberekkel, akik épp asztrálutazáson vannak, vagy alusznak, vagy képesek elhagyni a fizikai testüket, jógik, mágusok, boszorkányok.hogy milyen lényiségekkel találkozol tested aktuális rezgésszámától függ, az információ amit ezen módon begyűjthetsz, a te befogadóképességedtől függ.ami benn az kinn és ahogy fenn úgy lenn, valószínűleg gyorsan és könnyen tágul a tudatod."amikor a lélek kész, a Mester megjelenik" a többit őrá bízom.
2011. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt éber álomnak hívják (angol: "lucid dream"). Amikor alszol, más módban működik az idegrendszered. Vannak területek az agyadban, amik alvás közben aktívabbak, mint a többi. Amikor ilyen éber álmod van, akkor nem csak azok a területek aktívak, hanem a frontális kérgi területek is, ami olyan dolgokért felel, mint az önismeret, tervek készítése, tehát elég sok tudatos dologért azok a területek felelnek. Ilyen éber álmokban tehát nem kapcsol ki a "tudatosságod", hanem tudja magáról, hogy álmodik. Mert egyébként is Te irányítod az álmot, csak nem tudatosan. Ilyenkor ezt tudatosan is megteheted.

(a dolog fejleszthető, akiknek állandóan rémálmai vannak, azoknak meg is próbálják tanítani az orvosok)

2011. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Toto652_89 ***** válasza:

Ilyen velem is van, és ilyenkor azt álmodok amit akarok, és nagyon jól alszom.

Meg lehet tanulni álmodni!

Az a lényege, hogy álmodás közben kell felkelni egy pillanatra, és utána azonnal visszaalszol, ismét álmodsz, de olyankor már tudatában vagy ennek.

Azt csinálsz egész álmodban, amit csak akarsz... hihetetlen érzés!

2011. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!