Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Rendszeresen furcsákat álmodok...

Rendszeresen furcsákat álmodok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Nagyon normális az életem, tényleg kiegyensúlyozott vagyok!

Viszont olyan 2 hónapja imádok elaludni és álmodni.

Néha olyan érzésem van hogy várom hogy alhassak és álmodhassak...mintha jobban szeretnék az álmaiban élni.

Mindig furcsa érdekes, történet szerű álmaim vannak, és reggel mikor elmesélem a páromnak vagy a szüleimnek, mindig döbbenten hallgatnak hogy nem kitalálom-e én ezeket a sztorikat, meg hogy hogy lehet ennyit álmodni.

Tudom folytatni is őket, egyik éjszakáról a másikra.

És részletesen emlékszek minden apró mozzanatra.

Ez tulajdonképpen 2 hónapja nagyon erőteljesen jelentkezik nálam, sokszor egész nap ezen jár az agyam.

Reggel meg mindig halálizzadtan ébredek...különös...

Viszont volt egy meghatározó álmom 2 hónappal ezelőtt ami ezt elindithatta.

Szörnyű rémálmom? volt...azért raktam oda a kérdőjelet mert nem tudom álom volt-e...a hátamon aludtam el (?) és az egyik kezem ki volt nyújtva...ezt valami szörnyűséges fekete árny, vagy szörny vagy mittudom én mi lefogta, és a nyakamra szoritotta a másik karját és én orditani akartam, tudtam hogy még szüleim fent vannak, meg hogy a barátom mellettem van -és hallaniuk kell-de nem jött ki egy hang sem a torkomon, halálfélelmem volt, soha nem volt még ilyen valóságos álmom...aztán nagy nehezen felébredtem ülve az ágyamban...valószinűleg sikerült felülnöm..erősebb voltam mint az a valami. Sirtam mert álmomba láttam hogy ugyanugy ég alámpa a folyosón, szüleim fent vannak, barátom mellettem alszik...és igy is volt...most akkor ez álom volt?

De ez a szörnyű valami már egyszer előjött kb egy évvel ezelőtt...mikor külföldön dolgoztam....ugyanigy mintha próbált ágyhoz szoritani...

Szóval egy két hónapja minden este elmondom hogy távozz tőlem sátán én Jézus Krisztus gyermeke vagyok!!

Azóta annyira rossz álmaim nincsenek, de esténként alig várom hogy elaludjak és mintha egy másik énem akkor ébredne föl és kalandos útra indul...nap mint nap..

Már megfordult a fejemben hogy jegyzetelni fogom...

Nem nagyon hiszek álmok jelentésében meg nem foglalkoztam ezzel soha....de nem tartom ezeket a dolgokat normálisnak.

Mi a véleményetek? Mi lehet az oka?

Esetleg hasonló tapasztalat?

22L


2011. jan. 26. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
hát, ez a lefogós dolog, nekem is volt hasonló, hogy nemtudtam kiabálni, megmozdulni, de én is azthittem ébren vagyok. na ez az alvásparalízis. volt idő mikor nem mertem aludni, mert nemtudtam mi ez, és féltem hogy megint ilyet fogok álmodni.
2011. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Jegyzeteld az álmaid, később jókat fogsz rajta derülni, amikor visszaolvasod! Nekem is olyan történetek szoktak előjönni, hogy csak bámulok. Ha fel tudnám venni őket, már rég milliomos lennék. :)


Az álomokat pedig nem árt értelmezni. Jung szerint az álmok és a tudatalatti szoros összefüggésben vannak, és elfolytott indulatok és érzelmek törnek általa a felszínre. Én mindig nekiállok megfejtegetni ezeket, mert gyakran olyan szemszögbe helyezik a valódi életemet, amilyenből nem vizsgáltam még meg. Nagyon kevés jó álomértlemező ember van, mégkevesebb fórum és "álomtár".


Én ezt használom, igaz ez angol: [link]

Eddig ez a legjobb, amivel találkoztam.

Itt beírhatod az álmaid szimbólumait, és kapsz egy értelmezést.Nem kell szószerint venned, mivel mindenkinek magának kell megfejtenie az álmát. Az egyes szimbólumok számodra lehetnek fontosabbak, vagy komplexebbek, mint amit odaírnak, és akkor a saját értelmezésed él.


Remélem segítettem.

Szép álmokat!

26/f

2011. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az álmok általában akkor sűrűsödnek, mikor valamilyen krízishelyzetbe érsz, vagy problémákkal találkozol. Mint az alvásparalízises szörny, régi elnevezése egyébként a lidércnyomás, egy fantomalakkal, aki lenyom, egyszerre vagy ébren és egyszerre álmodsz.

Változások idején is, pl. gyermekkorból a serdülőkorba lépve nő az álomaktivitás, gondolom te valahol a felnőttlét határán lépdelsz.


Álomfejtő szótárat nem ajánlom semmiképp, az álomértelmezés halála, mikor személytelen szimbólumokkal szorítod skatulyába az eleven álomképeidet. Akad egy két archetípus, de a legtöbb motívum megfejtése egyszerűen nevetséges.

2011. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fekete árny nem álom volt.Valamilyen módosult tudat állapot, vagy testen kívüli élmény inkább.Az lehetett szellemlény, vagy a saját félelmed kivetülése is.

Most fogékonyabb lettél ezekre a dolgokra, erősödnek ezek a képességeid, érdemes lenne írni az álmaid.Később nagyon érdekes lesz őket visszaolvasni.

Igen,volt hasonló tapasztalatom, egyszer ébrenléti állapotban volt részem asztrál utazásban.Találkoztam valami...szellemlénnyel, vagy effélével, az biztos, hogy nem én teremtettem oda, mivel épp eszemben sem volt ilyesmivel foglalkozni akkor.Nos, a "látogatóm" kezdett ijesztően viselkedni, ezért elzavartam.Aztán még egy ideig éreztem a jelenlétét,de végül elaludtam.Reggel arra ébredtem, hogy nem tudok mozdulni...aztán valaki mögém bújt az ágyba és olyan szorosan átölelte a nyakam, hogy szinte megfojtott.Biztos voltam benne, hogy megint az ,akit éjjel láttam.Na,ez egy elég fura eset volt.

Én is ezeretek álmodni,még ha rossz is az álom, az is jobb, mintha egyáltalán nem lenne.Én leírom őket.

2011. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szilvo79 ***** válasza:
Szia,nekem is volt hasonló élményem.csak én nem aludtam.láttam egy fekete,csuklyás lényt.hónapokig rettegtem.kaptam itt érdekes válaszokat,ha gondolod olvasd el.azt még mindig nem tudom,mi volt.
2011. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!