Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi okozza ezt nála alvás közben?

Mi okozza ezt nála alvás közben?

Figyelt kérdés

A páromnál heti 2-3 éjszakánként előfordul,hogy álmában elkezd nevetni vagy beszél.

Sokat dolgozik,hogy az anyagi helyzetét megteremtse,álmában legtöbbször munkahellyel kapcsolatos dolgokról beszél,de előfordul az is ritkábban,hogy másról beszél(pl.politika,család)

Szeretem a páromat,tervezzük a közös jövőnket,az összeköltözést,mondja,hogy várja már,hogy egy szobában aludjunk,ilyenkor kellemetlenül érzem magam,mert eszembe jutt,hogy felkelt éjszakánként és nem tudom kialudni magam rendesen és nem tudom hosszabb távon,hogy fogom ezt elviselni,mert ő ilyenkor csak akkor kell fel rá,ha nem bírom és szólok neki,abbahagyja és alszik tovább.

Szeretem,szívesen élnék vele együtt,

de nem tudom ezzel a problémával mit kezdjek.

Mi okozhatja azt,hogy álmában beszél,nincs erre gyógymód vagy orvosi segítség? Esetleg nektek valami tanács?


2010. szept. 26. 19:25
 1/7 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Állítólag én reggelenként üvöltözöm álmomban, de nem tudok mit tenni ellene. Néha éjszaka közepén is beszélek. Párom is és ő se tud vele mit kezdeni. Nem tudok róla, hogy ez betegség lenne, én úgy gondolom ez természetes. Ezta szobatársam is csinálta a koleszban.

Éjjeli járkálás nem tudom mire értetted. ha arra, hogy alvajáró, alszik és mászkál avval szerintem felkereshetitek az orvost.

2010. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
22/L
2010. szept. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia járkálni nem szokott.

Vagy nevetgél,vagy beszél amíg oda nem szólok neki,hogy hagyja abba,akkor felül rám nézz és visszafekszik és alszik tovább. Másnap viszont általában emlékezni szokott rá,hogy beszélni szokott,de hogy mit arra nem,bocsánatot is szokott kérni,bár nem haragszom rá emiatt.

Köszi,hogy írtál,aki még tudd az írjon :)

2010. szept. 26. 21:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Füldugó... ennyi.
2010. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát... Szerintem a párod stresszes lehet. Nappal, amikor van idő, beszélgessetek róla, mit csinál álmában! Figyeld meg jó részletesen azt is, hogy amikor álmában beszél, hogyan, milyen hangsúlyokkal teszi: indulatosan, félelemmel teli hangon, vidáman, stb, és nappal esetleg számolj be neki erről; és fontos az is, hogy nappal hogy viselkedik, veled, illetve a munkahelyén, hogy érzi magát a munkahelyen, stb. És mindezt nagyon őszintén! Ugyanis szerintem előfordulhat, hogy van 1-2 dolog, ami zavarja, idegesíti, frusztrálja, egy goromba főnök, egy áskálódó munkatárs, egy kötekedő rokon, vagy ilyesmi, ami ellen nem igazán tud mit tenni, és az a feszültség, amit esetleg nappal magába fojt, esetleg éjjel, alvás közben jön ki belőle. Talán nappal nem szól vissza valakinek, akinek szíve szerint jól megmondaná a magáét... Vagy nem ossza meg veled a problémáit, mert nem akar velük terhelni, pedig lehet, hogy jót tenne neki, ha néha kibeszélné magából a feszültséget, te pedig meghallgatnád... Csak, ezt biztosan te is tudod, a férfiak úgy maguktól nem szeretnek a problémáikról beszélgetni, és segítséget sem akarnak a megoldásukhoz, mert nem akarnak gyengének tűnni, ezért tartják inkább magukban, és ez a tulajdonságuk tutira csinálhat néha ilyen éjszakai helyzeteket. De ha ilyesmi van a háttérben és kellő szeretettel, türelemmel viseltetsz iránta továbbra is, akkor ezt meg lehet oldani.

Csak találgatok, nekem ezek a lehetőségek ugranak be. Orvoshoz szerintem nem kell fordulni, ez nem olyan dolog, még a végén rendes segítség helyett valami gyógyszert kapna, ami tök fölösleges...

2010. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...ami még eszembe jut, hogy azért is fontos ezekről beszélgetni vele, mert aki álmában, és rendszeresen ekkora fizikai aktivitást mutat, az saját maga sem alussza ki magát rendesen. A nyugodt alvás fontos a kipihentséghez.

Ja, és a nyugtalanság lehet, hogy energiaital vagy kávé mellékhatása is lehet, le nem vezetett többletenergia, ilyesmi. Mindenképpen a nappali élettevékenységében lesz a válasz.

2010. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 konnerth ***** válasza:
Próbálj vele ilyenkor beszélgetni de ne keltsd fel...egyszer a nővéremmel kellett egy ágyban aludni mert az én szobámat elfoglalta egy vendég. Nővérem alvás előtt zenét halgatott majd elaludt de a zene ott szólt még a fülében és természetesen nem tudtam tőle aludni. Majd 11 óra körül el kezdett énekelni én meg mondtam neki hogy hagyja abba...de hozzá sem értem (tehát nem volt ébren) és abba hagyta...de a zenétől még mindig nemtudtam aludni ezért megkértem szépen hogy kapcsolja ki. Ki kapcsolta és valószínünek tartom hogy aludt mert reggel meg kérdeztem tőle hogy emlékszik-e a dologra és erre kiröhögött......
2010. szept. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!