Hogyan tudnék álmodni?
Ez szerintem azért lehet, mert szegényes a fantáziád.
Olvass sokat és ne zárkozz el semmilyen témától.
Az első hozzászólóval értek egyet!
Ezzel a módszerrel tudsz akár tudatos álmodást is elérni. Vagyis álmodban tisztában leszel vele, hogy álmodsz. De ez jó dolog, mert irányítani tudod az álmod, és a legvalószínűtlenebb dolgoknak is utána járhatsz. :)
Szerintem az, hogy nem nem emlékszel az álmaidra nem feltétlenül a szegényes fantáziára utal. Nem akarok a #2 véleményével szembeszállni, de az álomnak van egy védekezési mechanizmusa is, ami épp az, hogy nem emlékszel rá az ébredés utáni második másodpercében!
Ettől még Te is kedves kérdező ugyanúgy álmodsz mint mindenki. Akár naponta is, csak a tudatod úgy dönt, hogy valamiért "megvéd" az álmaidtól.
De persze igaza van a #2esnek is, hogy olvass sokat (persze meglehet, hogy sokat olvasol. :)), és légy nyitott minden témára.
Ez nem csak az álmodásnak tesz jót.
Nem kizárt, hogy felületesen alszol.
Az álom a REM fázisban jelenik meg, az alvás legmélyebb peródusában. Aki rosszul alszik, az jóformán el sem éri ezt a pontot, vagy ha igen, nem tud eleget ott pihenni az agya a rossz alvásminőség miatt.
Minél jobbak az alvásod körülményei, annál nagoybb az esély arra, hogy emlékszel is az álmaid foszlányaira.
Mi a tökéletes alvás receptje?
-este 10kor való fekvés (az alvás minősége mérföldekkel javul, ha már éjfél előtt elkezdődik)
-lefekvés előtt 3 órával már nem nézel képernyőt
-18-19 fok van a szobában és megfelelően nagy vagy meg van oldva a szellőzése, hogy ne fogyjon el az oxigén reggelre
-Kényelmesen kemény, légáteresztő matrac (általában a rugós matracok jobbak rá)
Lefekvés előtt 2-3 órával már nem eszel és inni is csak annyit, hogy ne kelljen az éjszaka közepén flekelni pisilni
-teljes vaksötétség
-teljes csend
-nagyobb elektromos eszközök áramtalanítása (nyomtató, mindenféle töltők, laptop, PC, TV stb..)
-nem ébresztőre kelés. Ha az ébresztő kitép az álmodból, kevés az esélye, hogy emlékszel rá. Ha magadtól ébredsz, akkor kipihentebb is leszel, és emlékezni is jobban fogsz az álmodra.
Ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy egy szürke életű ember kevesebbet álmodik (márminthogy kevesebb álomra emlékszik) egyszerűen azért, mert kevesebb élmény éri. Ha sok dolog történik veled, sok élmény vagy érzelmi ráhatás, esetleg nagyon aktív a fantáziád (azaz aktívan álmodozol akkor is, amikor ébren vagy) akkor nagyobb az esély arra, hogy megmaradjanak az álmok.
Mondjuk az ébren vlaó fantáziálás sok esetben unalmas életre utal. Az ember ezzel próbálja izgalmasan tartani az életét, hogy ne legyen full depressziós az unalomtól. De a vlaós élmények mindig erősebb ráhatások, mint a fantázia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!