Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem sikerül soha?...

Miért nem sikerül soha? [Tudatos álmodás]

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, nemrég elkezdett foglalkoztatni a Tudatos álmodás. Nagyon ki szeretném próbálni,de akárhogy próbálkozom, amikor álmomban rájövök hogy ezc sak álom, azonnal felébredek. =| ez tök szívás, mert így is későn jövök rá hogy ez álom... Pl multkor azt álmodtam hogy oroszlánok (o.O) mászkáltak a konyhába és midnenféle asztalokra másztunk fel (nagy konyhánk van, nappalival egyben) hogy ne érjenek el az oroszlánok. Egy iylen álom közben hogy nemt udok rájöni hogy álom?! Oroszlánok a konyhában? Ekkora hülyeséget... Ennek az álomnak is a végén, amikor már elmentek az oroszlánok rájöttem hogy jééé, ez biztos álom mert élőben nem fekete a hajam...

Na de a lényeg az, miért nem tudok tudatosan álmodni? Nagyon szeretném kipróbálni, csupa jó élményeket hallottam róla. [És nem az alvásparalízisről beszélek, mert az nagyon rossz lehet...]

Köszi a válaszokat

14/L


2010. júl. 27. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Gyere át hozzám és álmodjunk együtt tudatosan ;) 14/F :D
2010. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Deus88 ***** válasza:
75%
Probálj arra a dologra miröl szeretnél álmodni lefekvés elött,nekem bejön :)
2010. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első - hülye szexéhes :d :d neeeeem.

második - azt is próbáltam, és tök másról/nemis álmodtam =|


velem vana baj? Vagy még gyakorolnom kéne?

2010. júl. 27. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez sokmindentől függ. Olvass róla neten praktikákat és próbálkozz, nem megy az olyan gyorsan. A nagyon gyakorlott embereknek sem sikerül mindig, hiszen álmunkban áltlaában nem foglalkozunk vele hogy nem reális. HA oroszlánok vannak a konyhádban nem gondolkozol rajtah ogy hú de nonszensz ilyen nincs is :D egyébkétn az apróságokra probálj odafigyelni, ne a történésekre.
2010. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én már álmodtam páreszor tudatosan nem minjdig sikerül sőtt nagyon nehéz de amikor rájövök h álmodom mindig felkelek mert arra h álmodsz már csak félálomban jössz rá

Nem veled van a baj ,hidd el mert nehéz úgy álmodni énis 14 vagyok és télleg jó dolog :D

Amikor hirtelen felébredsz az álmodból csinálj úgy még akkor is aludnál , próbálj öszpontosítanin arra az álomra és menjenek tovább a cselekmények egy idő utánb elalszol és azon veszed észre majd magad h azt álmodsz amit szeretnél :D

2010. júl. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is úgy jártam,hogy azonnal felébredtem,amint tudatosult bennem,hogy álmodok,de aztán némi gyakorlással sikerült a tudatos álmodás.

A valóságban kell begyakorolnod valamilyen emlékeztető technikát,ami egy idő után álmodban is elő fog jönni...Például,naponta többször is nézz meg alaposan egy tárgyat ,vagy figyelj egy helyzetet,és gondolkozz el azon,hogy amit látsz,amit megtapintasz,az vajon valóságos-e,vagy csak álmodod?Aztán gondolj arra,hogy ha ez csak álom,akkor fel tudsz emelkedni a levegőbe,higyj abban,hogy sikerülni fog és éld bele magad.

Ez a gyakorlat hozzásegít ahoz,hogy az álmod könnyebben tudatosuljon,és amikor ez történik,tehát,rájössz,hogy épp álmodsz,akkor az a lényeg,hogy ne lepődj meg,őrizd meg a nyugalmad ,ne nyisd ki a szemed,ne mozdulj meg,csak koncentrálj arra,hogy szeretnéd,ha az álmod folytatódna és a fantáziád segítségével folytasd az álomtörténetet.Így vissza fogsz aludni és az álmod folytatódni fog,a kívánságod szerint,de sajnos az az igazság,hogy a tudatos álmok mindíg rövidebbek.

2010. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen a rövidsége sajnos velejár :(
2010. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Firesnake válasza:

Gyakorolj be egy mozdulatsort vagy képet, amikor ébren vagy, és kérdezd meg magadtól: Most álmodom? Egy idő után ha sokat gyakorolsz ébren, azt meg fogod tenni álmodban is. Például fordulj meg a tengelyed körül, tedd fel a kérdést és figyeld a látványt. Álmodban a szoba általában nem mozdul el, vagy furcsán teszi.

Egyébként jó úton jársz, hiszen már tudatosul az álom! Az hogy kiesel belőle azért lehet, mert megrémülsz a felismeréstől, és az agy tudatos fele felülbírálja az élményt. Semmi gond, hozzá fog szokni.Nem kell siettetni, erőltetni.

Az is lehet, hogy önkéntelenül fixálod a tekinteted, ez minden esetben kihoz a tudatos álomból.

Csak így tovább!

2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Múltkor sikerült tudatosan álmodnom és megb@sztam emma watsont :D (1. válaszoló vagyok.)
2010. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!