Álmunkban miert nem tudjuk, hogy csak álmodunk?
Mert mély álomban nem működik a hihetőségközpont, és ilyenkor mindent elhiszel.
A szívinfarktus mindig érelzáródástól keletkezik, azt hogy csinálod meg álmodban?
Amit mondasz, hogy a félelem és a menekülés annyira erős álmunkban is, hogy akár a mozgásokat is leutánozzuk és a teljes érzelmi skálát át tudjuk érezni, ... nos ez természetes. És ahhoz, hogy ezt megértsed jó ismerni az agy felépítését.
Az agytörzs felel sok mindenért (szívritmus, vérnyomás, légzés, hőszabályozás, nyál elválasztás stb irányításáért. Továbbá van egy nyúlvány) és az egyik nyúlványa, az Amigdala felel félelemérzetért és a kortizon/adrenalin kibocsátásért: Az "üss és fuss" reakcióért.
Nos ez az agyrész alvás közben is aktív, nem pihen. Ezért néha aki szorongva alszik el, nem tudja a szorongását kipihenni alvással. Példának okáért.
A kisagy felel a mozgásért, ezt triggerelheti az agytörzs.
A középagy felel a látásért és reflexekért. Ezek alszanak. És még inkább alszik a tudatos rész az előagy, ahol a beszéd és a gondolkodást végző idesejtek pihenik ki a napi gond(olat)okat.
A tudatalatti nem csak ébren van, hanem átveszi az irányítást. Aki erre tud figyelni és meg tudja jegyezni, az ösztönös lényéhez képes visszanyúlni és olyan apró rezzenésekből is képes olvasni a világban, amit ésszel már nem fog fel az ember. Ez fantasztikus élmény tud lenni és itt vannak a legnagyobb félelmek és vágyak is. Ezt nyitották meg sokan drogokkal az idézőjeles "művészek" közül meg a sámánok.
Akit meg akarnak ölni álmában, az félelemmel és rettegéssel ébred, magas pulzus számmal.
A probléma a feltevésben, hogy ez okozhat-e infarktust, hogy akinél ez beállt, annál nem tudni miről álmodott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!