Mit kell tudni a vonzás törvényéről?
hogy nem taszajtás.
amúgy google...
F = k_C \frac{Q_1 \cdot Q_2}{r^2}
ahol
F a két töltés között fellépő erő,
Q1 és Q2 a töltések nagysága,
r a töltések közti távolság,
kC a Coulomb-féle arányossági tényező
kC értéke \frac{1}{4 \pi \epsilon_0} \approx 8,988×109 Nm2C-2 (ε0 a teret alkotó közegre jellemző dielektromos állandó (vagy más néven relatív permittivitás), értéke légüres térben \approx 8,854×10‒12 C2N-1m-2).
Vektoriális alakban [szerkesztés]
Helyezzünk el a térben egy pontszerű Q0 töltést, ez legyen a koordináta-rendszer origója. A Q0 töltés egy (sztatikus) elektromos teret hoz létre maga körül. Ha elhelyezünk a koordináta-rendszer \mathbf{r} pontjában egy másik Q(\mathbf{r}) töltést, akkor a Q(\mathbf{r}) töltésre ható erő:
\mathbf{F}(\mathbf{r}) = \frac{1}{4 \pi \epsilon_0} \frac{Q_0 \cdot Q(\mathbf{r})}{|\mathbf{r}|^3} \mathbf{r} = \frac{1}{4 \pi \epsilon_0} \frac{Q_0 \cdot Q(\mathbf{r})}{|\mathbf{r}|^2} \cdot \mathbf{e_r}
ahol
\mathbf{F}(\mathbf{r}) a két töltés közt ható erő vektora,
Q0 és Q(\mathbf{r}) a pontszerű testek elektromos töltése,
\mathbf{r} az Q(\mathbf{r}) töltés helyvektora,
\mathbf{e_r} az \mathbf{r} irányú egységvektor.
A töltött részecskék között fellépő erőhatást Coulomb-erőnek nevezzük. Két azonos pólusú töltött részecske taszítja, két különböző vonzza egymást.
"A vonzás törvénye: A vonzás törvénye azt állítja hogy minden ember egy élő mágnes. Egy élő mágnes. Aki ellenálhatatlanul magához vonza azok az embereket és körülményeket amelyek összhangban vannak uralkodó gondolataival. Tudjuk hogy a világegyetemben minden vibrál, molekuláris szerkezete folytán. Azt is tudjuk hogy létezik egy kisugárzási energia, ez az energiaveszteség folyamata. Mivel gondolataink is forrásai az energiának azok is kisugároznak belőlünk, méghozzá a fény sebességével. Ezért rendkívűl fontos hogy arra gondoljunk amit akarunk. Arra gondoljunk amit akarunk, nem pedig arra amitől félünk."
17F
HÁNGOZSÁBAN
LEFOGOK SZOKNI A CIGÁRETÁRÓ!
El sem tudod képzelni hány egyetemen kutatják a témát..
Például a New York-i és a hamburgi egyetem kutatói javasolják:
"Ha sikeres akarsz lenni az új munkahelyeden, az új kapcsolatodban, vagy szinte az élet bármely más területén, tekints pozitív elvárással a jövőben"
Azt találták ugyanis hogy a jövőröl csak ábrándozóknak ritkán van sikerük, viszont ha pozitív elvárásaink vannak (pozitív dolgokra számítunk) megteremtjük a dolgokat..(persze a negatívakat is, de épp ezért kell pozitívra számítanunk :-) )
De egyébként vezető egyetemek több száz kísérletet végeztek a témában. Úgyhogy nem hiszem hogy nekem kéne ezt bizonygatnom, aki nem hiszi járjon utánna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!