Létezik módszer az emlékezőképesség fejlesztésére?
Az az igazság, hogy már olvastam néhány dolgot a "tudat programozásról" és én jelenleg a "hiszem is meg nem is" állásponton vagyok.
Nekem rendkívül rossz a memóriám. Nem vagyok képes huzamosabb ideig a fejemben tárolni dolgokat, ha csak le nem írom azokat egy papírra. Hiába tanulok új dolgokat, hiába szerzek új ismereteket a világról (szeretek olvasni), általában semmi nem marad meg a fejemben huzamosabb ideig. Ráadásul minél jobban rágörcsölök (azaz ismétlem) az általam megjegyezni kívánt dolgot, annál jobban igyekszem azt elfelejteni.
Az volna a kérdésem, hogy létezik-e olyan módszer, ami kifejezetten az emlékezőtehetséget hivatott javítani ill. fejleszteni?
27/F
Az autodiktata módszer biztosan beválik nálad - ez tanfolyamokon nem megy- ott stressznek vagy kitéve a bizonyitásí kényszert érzel akaratlanúl is.
Otthon meditálva( magadba csendes helyen) átgondolhatod a korábbí ismereteket és lassan beugornak olyasmik amikről azt hiszed elfelejtetted már!
Ezt használta már Konfucius is 2600 évvel ezelőtt!
Az agyat trenirozní kell mint a sportolók teszik az izmaikkal.
Memória gyakorlatokkal csodásan lehet növelní az agy befogadóképességét ( az soha nem tellik meg)
Az átlagemberek az agyuk kapacításának még a 10% át sem használják kí!
Hát az agykontrollról nekem nincs túl jó véleményem, de nem is ezért írok. :)
A memóriáddal szerintem nincs semmi gond, inkább nem koncentrálsz eléggé a tudnivalóra (talán nem érdekel eléggé), a papírra írás pont azt eredményezi hogy tovább koncentrálsz rá és ettől jobban megragad a fejedben. Az ismeretei az embernek csak akkor maradnak meg ha használja azokat, nincs abban semmi különös hogy kikopik az emlékezetedből.
Persze vannak mindenkinek emlékei amiket nem felejt el, ennek oka a hozzá csatolt érzékszervi élmény és érzelmi töltet, az emberi agy így működik, minél több ilyen kapcsolata van az emléknek, annál nehezebb elfelejteni.
És ezzel el is jutottunk a működő módszerhez, olyan érdekes, izgalmas, érzékszervek szempontjából részletes történetet kell kitalálni ami utal a megjegyzendő tudásra.
Ezt - meg még pár hozzá kapcsolódó módszert - használja Dominic O'Brien nyolcszoros memória világbajnok aki több könyvet is írt erről. Én két könyvét olvastam eddig, kb. ugyanaz volt a kettő, bár a későbbiben összeszedettebb volt a leírás és jobbak a gyakorló feladatok.
E módszerek ugyan leginkább véletlen sorozatok (pl. összekevert kártyalapok sorrendje) megjegyzésére alkalmas, de semmi nem akadályozza meg az embert olyan sztori kitalálásában ami egy adott tudásról szól. A lényeg hogy némi gyakorlattal könnyű megjegyezni dolgokat és nehéz elfelejteni, persze időnként érdemes felfrissíteni az emléket.
Én például telefonszámokat jegyeztem meg vele, de volt hogy egy olyan megbeszélésen vettem részt helyettesként ahol az engem nem érintő témák nagy része számomra kínai volt, de nem okozott nehézséget megjegyezni és továbbadni az elhangzottakat.
Most poénból előkerestem az elsőnek olvasott könyvből az első feladatot, két év távlatából 10 sorrendben lévő névből háromra emlékeztem, további háromnál pedig a név egy részére. Nem rossz, pedig akkor még hiányzott a gyakorlat hogy jól megjegyezzem őket és persze nem használtam semmire ezt a "tudást". :)
Múlt héten kifogtam az aranyhalat. Azt mondta, kettőből választhatok, csak engedjem vissza. Megkérdezte, mit szeretnék: nagyobb pén iszt, vagy jobb memóriát? De már elfelejtettem, mit választottam.
Kedves Kérdező, ha kifogod az aranyhalat, válassz jól.
Na majd ha adódik lehetőség rá hogy egyedül éljek, akkor kipróbálom ezt a meditálós dolgot. Úgy nem lehet csinálni, hogy a család állandóan cseszeget.
Azért kell, hogy jobban memorizálni tudjak mindent, amiről olvasok. Pl. ha történelmet olvasok, ott nem maradnak meg a nevek meg az évszámok (nevekkel és számokkal mindig gondba voltam). De így van ez más téren is. Egyszerűen nem maradnak meg fontos részletek. Ha pedig bemagolom, akkoris elfelejtem az adott dolgot, csak kicsivel később.
Arról is tudok, hogy az ember az agyának csak 10%-át használja (sokak - közöttük én is - ennél jóval kevesebbet). Jó volna, ha ezt a számot lehetne bővíteni.
Olvastam olyan "agyi rendellenességről" hogy valaki az autizmus egy olyan formájával rendelkezik, hogy képes az érzékelt dolgokat azonnal memorizálni és bármikor felidézni, akár évek múltán is, tökéletes pontossággal. (Nem tudom mi ennek az idegi-fejlődési rendellenességnek a neve, de borzasztóan irigylem azokat akinek ez megadatik).
Ilyen nincs. Hulyeseg, a koztudatba bekerult “mitosz”, hogy csak a 10%-t hasznaljuk agyunknak. ez marhasag!
Ha igy lenne, akkor az evolucio soran valami tortent volna vele. Ugyanis ez a “szerv” veszi el tolunk a legtobb energiat. Ha ennek csak a 10%-t tudnank hasznalni, akkor az “felesleges” “energiapocsekolas” lenne, amit az evolucio rendbetett volna.
Az agyad 100%-t használod, ahogy mindenki mas.(megha sokszor nem is ugy tunik)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!