Sziasztok.
Tehát a hipnózis. a hipnózis megváltozott tudatállapot. Valójában beszűkült tudatállapot. Ez azt jelenti, hogy nem változol meg, te, te maradsz, ha valamit éber állapotban nem tennél meg, akkor hipnózisban se fogod megtenni. Ez persze nem igaz, de erről később. A hipnózist szuggesztiókkal váltják ki. A szuggesztió olyan mondat, ami programoz téged. Példa, Igyál COCA COLÁT, mossál Persillel. Ismerős? Tehát a szuggesztió át meg át szövi életünket. A hipnózisban használt szuggesztiók pont olyanok mint amit a relaxációnál magunk is használunk. Ezért mondják, hogy van ön hipnózis. Az ön hipnózis valóban működik, bizonyos korlátok között, vagyis van amihez külső személy kell. De szerintem mindig jobb ha a hipnózist külső személy végzi. Ez olyan mint a masszírozás. Meg tudod magadat is masszírozni de ha más csinálja sokkal élvezetesebb. Vissza térve a témánkhoz, agyunk olyan hogyha mondunk neki egy dolgot amit igaznak minősít akkor azt meg erősíti. Például: - laza vagy. Egyre lazább. (És ha az illető ezalatt kényelmesen lazán fekszik, akkor az agy azt mondja: –Ez igaz tényleg laza vagyok, akkor az izmai tovább fognak lazulni.) A hipnotizőr mondja a dolgokat az alany agya meg sorra igaznak minősíti, és igy haladunk előre, egyre mélyebbre. Aztán eljutunk egy olyan szintre amikor már elkezdhetünk olyan dolgokat állítani ami nem igaz és az alany már ezt is elfogadja igazság ként. – Most ötéves vagy. –Most nem érzed a karod. Evidens, hogy nem ötéves, de itt már nem számít elfogadja és kész. Ha ezen a szinten mondunk neki valamit akkor azt készpénznek veszi és elfogadja. Ez az információ a tudat alattiba kerül. Mellesleg ezért nem emlékszik rá az alany. Ha például arra utasítjuk, hogy délután kettőkor kezdjen el szökdécselni és kukorékoljon. akkor ezt így szó szerint meg fogja tenni. Ha megkérdezik ezt miért csináltad akkor azt fogja mondani ehhez volt kedvem és jó ötletnek tűnt. Megjegyzem semmit nem fog megtenni ami ütközik erkölcsi értékrendjével. Vagyis nem fog meztelenre vetkőzni. Ez a rész azért fontos mert ha ebben az állapotban beprogramozunk egy szót (vagy valami mást) akkor azzal később akár egy másodperc alatt újra hipnózisba vihető az alany. Tehát az utcán senkit nem lehet meg hipnotizálni, kizárólag akkor ha előtte már néhányszor hipnotizáltuk. A hipnózis leg nehezebb része egyébként a pontos fogalmazás.
Az alany tényleg mindent szó szerint ért. Nincs olyan, hogy én úgy gondoltam, akkor úgy kell mondani.
Bocs kicsit hosszú lett.
Srácok nagyon jó lenne ha a neveteket adnátok a válaszhoz.
Messier 64 pontosan leírta a folyamatot, csak kihagyta az "Egyént".
15/18 A Te nevedet nem tudjuk de te is kihagytad az "Egyént".
Az "Egyén" a hipnózis alanya. Mint már írtam mindenki másképp reagál a hipnózisra. Így akik fogékonyak rá (ezt a szakemberek az Egyén viselkedéséből látják) azokat könnyebb hipnotizálni, de akiknek erős az öntudatuk és szándékosan ellenállnak azokkal piszok nehéz a dolog.
Az meg hogy az utcán csak úgy odalép valaki és 2 perc alatt hipnotizál az teljesen kizárt. A hipnotikus állapothoz elérése hosszabb folyamat. Az utca tele van zavaró tényezőkkel. Autók, emberek, fények, hangok ezek mind kizökkentik a hipnózis menetét. Mellesleg a mai TV reklámok is úgy vannak összeállítva , hogy legyen hipnotikus hatásuk (15 percenként végighallgatod ugyanazt a fost).
Amúgy van egy kérdésem. Ki járt már úgy, hogy a kollégája dúdolt egy dalt egész nap és utána nem bírta kiverni a fejéből, még este zuhanyzás alatt is ezt hallotta?
Csak azért kérdezem, mert ez is szuggesztió. Aki átélt már ilyet az bizony hipnotizálták, pedig nem is volt tudatos (mármint a dúdolásszó kolléga részéről).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!