Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Pontosan mi az a tudatalatti?...

Pontosan mi az a tudatalatti? Mennyire bizonyított az, hogy létezik?

Figyelt kérdés
Most szeretném leszögezni,hogy tudom hogy a google a barátom!!! Utána is néztem neten de szinte mindenhol mást írnak erről a témáról,annyira mélyen pedig még nem ástam bele magam,hogy könyvtárban utána nézzek ilyen könyveknek.Hálás lennék,ha valaki nagy vonalakban össze tudná foglalni nekem.Ja és olyat is hallottam,hogy a tudatalattinkban hordozzuk az előző életeink lenyomatát.Ez mennyire igaz? Ti mennyire hisztek ebben? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 1. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább az elfojtások világára értik, vagy a megszokások és kondícionált "intellektuális reflexek" világára, a tudattalan funkciók azon részére, ami gondolatokkal érzelmekel kapcsolatos. Nem stabilan körülhatárolható, amíg csak nagy vonalakban sejtjük, hogyan is oldja meg az agy, hogy személy legyen belőle. A gonoszság és a szeretet is józan ésszel megfoghatatlan, a humorról nem is beszélve. Valahogy adja magát a sejtés, hogy több ez holmi kondícionált neuronhálózatnál, és talán a tudomány is próbál lépéseket tenni ebbe az irányba is, de még távol vagyunk attól, hogy arra is találjunk legalább sejtéseket, hogy akkor mi is az emberi elme valójában, ha esetleg tényleg nem az agy megfelelő működése, és kész.


Azt azért érdemes hozzátenni, hogy a tudatalatti kb ugyanennyire sötétben tapogatózó fogalomgyártás, létjogosultságát az adja, hogy sokan úgy tapasztalják, hogy valamennyire használható ez a fajta elkülönítés.


Én jobb szeretem a tudattalan szót használni, ami inkább állapotot jelent, nem egy eredendően elzárt terület létezését próbálja beleerőltetni a gondolatmenetünkbe. Vagyis alkalmat hagy a változtatásra, a tudatosításra, az önmegfigyelő, önelemző elme tetten érheti önnön kényszeres, mechanikus beidegződéseit, és az alkotó személyiség száz utat is választhat, hogy túljusson a kényszerein, és hogy visszakapja a szabadságot, ami emberként megilleti. És ha nem sikerül, akárhányadszor is nekiveselkedhet újra, kiötölhet új megközelítéseket, győzködheti önmagát, egyre többet érthet abból, hogy mi is ő, és végül "hazatalálhat" legbelül.

2013. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tudatalatti létezése nem vitás, tehát bizonyított, pl. Carl Jung teljes filozófiája jóformán erről szól. Nagyobb kérdés, hogy MI AZ? Nyílván nincs a tudatunkban, mert akkor úgy-e nem neveznénk "alatti"-nak. Lehet, persze, hogy nem a tudat alatt van, hanem felette. Az a lényeg, hogy nem vagyunk tudatában a létezésének. Csak a működését, a reakcióit lehet megtapasztalni.
2013. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Freud is elsők között volt aki erről írt. Jung a kollektív tudattalanról írt meghatározó műveket. Még én se ástam bele magam a témába, de náluk kezdeném!
2013. ápr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Tudományosabb emberként ha mindenképp kellene definíciót adnom erre a fogalomra (nem nagyon szeretem használni, mivel ilyen nem nagyon van, főleg nem olyan funkciókkal, amit az itteni varázslók hisznek), akkor azokat az agyi funkciókat sorolnám ide, amikre éppen nem összpontosítasz.

Legalapvetőbb dolgok ugyebár a reflexek, például légzés szabályzása. De van olyan is, ami később alakult ki, például akármennyire bambulsz, a neved említésére mindig felkapod a fejed. Másik dolog például, hogy épp amire gondolsz, ahhoz kapcsolódó dolgokat keres folyamatosan az emlékeidben, és ha talál valami illőt, akkor úgymond riaszt, vagyis beugrik valami más gondolat. Ezen funkciókat te magad is irányíthatod ugyebár, de akkor sem állnak le, ha épp nem ezzel foglalkozol, csak kisebb sebességbe kapcsolnak.


Szóval a tudatalattit az agyi funkciók összességének mondanám, a tudatot pedig annak, hogy éppen melyik funkciónak ad nagyobb prioritást.

2013. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ennek bizonyítására jött létre a pszichológia
2013. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tudat (jelenleg) nem tudatosuló tartományait hívjuk "tudat-alattinak" és "tudat-felettinek"


Tanulj a nagy tanítótól, de le ne borulj előtte, mert akkor ostoba vagy! :-)

2013. ápr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!