Ha tényleg létezik a vonzás törvénye és működik is akkor hogy hogy csak most "találták fel"?
Jó Isten!
Nem a jó időt lehet bevonzani!
Gondolkodjál már!
Szegeden mondjuk 50 ember napos időt akar, 50 ember hűvöset, 50 ember esőt, 50 szélvihart.
Akkor most melyik teljesüljön???
Hogy lehet ezt megkérdezni?
A bevonzás nem ez ilyen dolgokról szól!
Arról szól, hogy tisztázod a céljaidat és pozitívan állasz a dolgokhoz, mert hiszel abban, hogy amit nagyon szeretnél, az megvalósul.
Nem azt vonzom be, hogy süssön ki a nap!
Ami azt illeti tudtak róla és használták is
Napóleon is használta
de időjárást ahogy már azt előttem említették nem tudod megváltoztatni vele
a másik dolog hogy mindenkinek megvan írva a sorsa nagyvonalakban, és ami nincs megírva arra hat a vonzás törvény.
jajj...
az elme hatalmát már a legkorábbi emberek is felismerték.
amit te most vonzás hatalmaként emlegetsz az egy agymosó, amerikanizált változat, ami nagyon keveset tartott meg az eredeti tudásból.
Nem "most találták fel". Régen az embereknek ezek a dolgok hétköznapiak voltak, és keleten még ma is azok. Csak a nyugati embereknek az évek során lezáródott a szemük; kevesen vannak azok, akik nem fásultak el.
A vonzás törvénye működik, habár néhol nevetségesen eltúlozzák. Lehet találni róla életképes anyagokat, de ha egy csöppet nyitott szemmel jár valaki a világban, akkor maga is felfedezheti/megértheti.
Csak manapság ezen a területen vagy idiótákkal találkozol, vagy önjelölt sámánokkal, akik - úgymond - bemocskolják ezt a témát. (Így, akik tényleg értenek hozzá, háttérbe szorulnak, és csak kevesen hallanak felőlük)
A Napóleonos kérdésedhez pedig csak annyit, hogy: kedves egészségedre. Előbb tájékozódj, olvass utána azoknak a dolgoknak, amikről kérdezel, hogy ne traktáld sületlenséggel a népet ;)
Egyrészt azt mondják, hogy ahhoz, hogy megkapjuk, amit szeretnénk, ahhoz kérnünk, hinnünk kell, majd befogadnunk. A Titok DVD-n szereplő példában egy kisfiú egy biciklit szeretne, hisz benne, hogy megkapja, majd meg is kapja. Másrészt azt is elmondják, hogy nem elég pusztán kérni, hinni és befogadni. Vagyis a kisfiú újságkihordást vállal, ezáltal pénzt keres és spórol, majd ebből meg tudja venni magának a biciklit. Ez lesz az az eset, amelyről a legtöbben úgy gondoljuk, hogy működik: az illetőnek van egy ötlete, aminek megfelelően cselekszik, majd eléri a kívánt eredményt. Ez a második rendszer teljesen feleslegessé teszi az elsőt (kérj, higgy, fogadj be).
Jack Canfield vallomása a DVD-n egy kitűnő példa arra, hogy az első rendszernek (kérés, hit, befogadás) tulajdonítunk egy sikert, mikor az valójában a másodiknak (ötlet, cselekedet, eredmény) köszönhető.
Aztán láthatunk például olyat, hogy egy emberke éppen azt vizualizálja, hogy kap egy kocsit, és aztán mit ad isten, kap egy kocsit. De ha ilyen egyszerű, akkor miért nincs mindenkinek drága kocsija? A filmben erre is választ kapunk: nem mindenki akarja ugyanazt. Egy indiai kígyóbűvölőt, majd egy kínai nőt látunk egy csónakban baromfik között. Nyilvánvalóan ők nem szeretnének kocsit. Aztán egy igen kiakasztó idézettel találjuk szembe magunkat:
Mit gondolsz, mi az oka annak, hogy az emberiség összbevételének mintegy 96 százaléka a népesség 1 százalékának zsebében landol? Ugye nem hiszed, hogy ez csupán véletlen? E mögött tudatosság rejlik. Ők azok, akik ismerik A Titkot, amelyet most megosztunk veled.
Tehát az okos emberek azok, akiknek pénzük meg kocsijuk van. Remélhetőleg ebből nem az következik, hogy az indiai férfiak és kínai nők hülyék. Úgy látszik a szokásos magyarázatok (például: nyersanyagok hiánya, elnyomás, nemek közötti egyenlőtlenség stb.) arra vonatkozóan, hogy miért létezik társadalmi egyenlőtlenség mind hülyeségek. A szociális tényezők nem számítanak. Az emberek maguk teremtik meg a saját valóságukat a gondolataikkal meg érzéseikkel.
A filmben és a könyvben is több tekintély elmondja nekünk, hogy bizony a kvantumfizika azt állítja, hogy az elménkkel teremtjük meg a valóságot. Első körben azonban nyilvánvalónak tűnik, hogy az univerzum igenis létezhet érző elmék nélkül is. A Föld életének első 13 milliárd évében nagyon is ez volt a helyzet.
Azok, akik megvették a könyvet, vagy megnézték a filmet nem boldogabbak vagy gazdagabbak általánosságban a többieknél, sőt szegényebbek a könyv vagy DVD árával és azzal az idővel, amit a tanulmányozásával töltöttek. Gondolkodjon csak mindenki pozitívan, de ne állítson olyan ökörségeket, hogy a gondolataink különböző fizikai tárgyakba vagy eseményekbe materializálódnak.
forras>
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!