Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ha elvégezném az agykontrollt...

Ha elvégezném az agykontrollt akkor lehetnék nagyon jó tanuló?

Figyelt kérdés
És hány éves kortól lehet ezt elvégezni?
2011. jan. 23. 13:29
1 2 3
 1/21 Bretso ***** válasza:
38%
Nem, nem lennél. Ahhoz jó, hogy jó tanuló legyél, ahhoz - itt a titok, jól figyelj - tanulni kell.
2011. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De a memóriám jó lenne nem? Nem feltétlen a tanulással kapcsolatosan értem.
2011. jan. 23. 13:52
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
a memóriát lehet edzeni. olvass könyvet.
2011. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az Agykontroll fejleszti a memóriát is, csökkenti a stresszt, szóval többféle jótékony hatása is van. Nem tudom, hány éves vagy, de indítanak gyerek és felnőtt tanfolyamokat is. Bővebben az agykontroll.hu oldalon találsz információkat.
2011. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
75%

Figyelj, ahhoz hogy valaki jó tanuló legyen, ne kell elvégeznie az agykontrollt. Ahogy már az előző válaszoló is írta, tanulni kell. Kell egy adag motiváció, türelem, önbizalom. Milyen egy jó tanuló egyáltalán? Simán megérti a leckét, mindig jó jegyeket kap, stb. Először is, a tantárgyak több mint feléből elérhetted az ötöst, és más sem kell hozzá, semmint hogy rászánj minden óra előtt a tantárgyra egy 12-20 percet. Vagy még annyit sem.


A maradék fizika, kémia, matematika... azt hiszem ezek a tantárgyak, ahol már nem biztos, hogy elég ha leülsz és megtanulod a leckét. De ha itt is úgy érzed, semmilyen érzéked sincsen hozzá, akkor is meg lehet írni a négyest abból, hogy addig tanulod és figyeled a példaábrákat, feladatokat, míg legalább egy nagyon alacsony szinten is, de felfogja az agyad. Ezekből a tantárgyakból pedig a tanár a dogákon olyan feladatokat add, mint amilyeneket már oldottatok.


Viszont hiába tanulsz otthon orrvérzésig, ha: 1. Nem figyelsz oda órákon. ez az egyik legfontosabb. Amelyik pillanatban a barátnőd sültelensége el tudja vonni a figyelmed a tanárról, elbuktál. Mert nincs elég motiváció, ami lekösse a figyelmedet, vagy ha van is, akkor egyszerűen hiányzik belőled az önmegtartóztatás, és egy pici bölcsesség, hogy fel tud mérni az adott helyzetben mi a fontosabb: az éppen aktuális pletyka, amit a szünetbe is megtalálsz, vagy a tanár magyarázata. De az önmegtartóztatást is meg lehet "tanulni". A legfontosabb, hogy eldöntsd miért tanulsz: a jó jegyért? A jó jegy jól mutat az ellenőrződbe, de idővel kikopik. Viszont a megbecsülés, amit a környezetedtől kapsz a kitartásodért, a bizalom - amint már észrevetted, az osztályban az első tanulóban a tanárok százszorosan jobban megbíznak, mint az utolsóban (félre ne értsd, az utolsó tanuló is lehet jó, tehetséges ember, de nem hiába lett utolsó: valószínűleg szokott lógni, órákon nemtörődöm módon viselkedik, nem ír, ami arra utal, hogy nem képes felfogni még azt sem, hogy mi a jó magának, az ilyen emberekben pedig általában csekély a beléjük vetett bizalom). És még hosszan sorolhatnám a dolgokat, de valószínűleg hiába is mondanám, ezt csak akkor érti meg az ember, ha bele tud helyezkedni egy ilyen helyzetbe.

2. Nem mersz kérdezni. Hatalmas hiba, mert az ember a kérdéseiből tanul igazán jól. Olvasd el Mikszáthtól az ebecki délutánok című művet. Hidd el, megéri.

3. Ahelyett, hogy a házidban levő feladatokra addig keresnéd a megoldást, míg legalább részben meg nem találod, becsapod a könyvet egy "Oh, én ezt nem tudom, majd xy-tól lemásolom"-mal.


Persze még jó pár dolog van, de inkább beszélgess el egy jól tanuló osztálytársaddal, aki kellően komoly, és kérj tőle tanácsokat.


Oh, és igen! Soha ne felejtsd el, honnan indultál el és hova akarsz érkezni! Mindig tartsd szem előtt a határaidat... Nem mindig a tökéletesség a legjobb megoldás.

2011. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem pont azért akarom elvégezni, hogy kitűnő legyek. Ez csak egy kérdés volt.

Amúgy 15 éves vagyok.

2011. jan. 23. 14:17
 7/21 anonim válasza:
Előző vagyok: véleményem szerint nem kérdezted volna meg, ha egy kicsit is nem csábítana a gondolat, hogy jobb legyél, mint amilyen most vagy. Azért remélem nem veszed sértésnek, hogy megpróbáltam tanácsod adni. :)
2011. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, valóban igazad van.

Egyébként nem veszem sértésnek, mivel tényleg mindennel eltudják vonni a figyelmemet és a házival is úgy vagyok ahogy mondtad. :)

2011. jan. 23. 15:14
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
14:01-es: ha a memóriát ilyen egyszerűen lehetne fejleszteni könyvolvasással, ma nem hagytam volna bekapcsolva a hajvasalót több órára. :S A túl sok olvasás is káros sajnos.
2011. jan. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Miért? Mi bajom lesz tőle?
2011. jan. 24. 06:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!