Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan érhetnék el egy tartós...

Hogyan érhetnék el egy tartós lelki békét?

Figyelt kérdés

Rájöttem, hogy mi az én bajom? Nem találom a lelki békémet. Mindig csak azt érzem, hogy elégedetlen vagyok, szomorú vagyok nagyon, ha megbántanak, őrlődöm magamban mindig...stb.

Szeretném megtalálni a lelki békémet! Szeretném elérni azt, hogy nem folyton a múlton rágódjak vagy a jövőre készüljek, hanem éljek végre a jelenben. Szeretném, ha olyan harmóniában élhetnék magammal, hogy ne legyenek képesek arra, hogy engem megbántsanak, hogy leperegjenek rólam az élet nehézségei és a rossz emberek bántásai.


Hogyan érhetem el ezt az életérzést vagy hogyan érhetném el azt az új életmódot, hogy tartósan legyen lelkibékém, nem pedig csak 5 percre, míg meditálok. Jó, a meditáció tényleg megnyugtat, mégsem tartós a hatása.


Akik jószándékúak és értenek mélyebben is a személyiség építéshez, azok kérem adjanak tanácsokat!


Gondoltam már rá, hogy szakemberhez kellene fordulnom, pl. életvezetési tanácsadóhoz, vagy természetgyógyászhoz, fogalmam nincs kihez, de félek, hogy nagyon sok pénzt kérnek.


2010. szept. 2. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem be kellene nézz a dolgok mögé, és akkor megértésre lelhetsz, ami megtisztíthatja elmédet a károsnak vélt hatásoktól...az embernek lehetősége van megismerni az eredetéről szóló "történetet", megtudhatja mi önmaga, mi a világ és mi Isten(nem a közhitben szereplő istenképekről beszélek) valójában. Én úgy gondolom elsajátítani az alapot soha nem ért, hogy a lélek megnyugvást találjon. :)

Ha érdekel ez a dolog szólj, különben egy könyvről van szó, de én inkább tanításnak hívnám. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Igyekszem így hozzáállni a dolgokhoz, csak kicsit nehezen megy. De azért igyekszem.
2010. szept. 3. 13:05
 13/16 anonim ***** válasza:
Vannak meditációs csoportok. Én egy Sri Chimnoy követő csoportba járok, ez ingyen van. Kérdés, hogy hol laksz, tudsz-e találni ilyet. Aztán a Tai Chi nevű lassú, meditációs tánc-szerűség is nagyon alkalmas. Meg LOuisa L. Hay könyvei, és más hasonló könyvek. (OSHO, Müller Péter: Belső Mosoly, stb)
2010. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Eckhart Tolle: A Most Hatalma és az Új Föld könyveket ajánlanám.
2010. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, az említett Eckhart Tolle könyvek nagyszerűek erre a célra. Vannak Eckhart Tolle videók is a You Tube-on.
2010. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Érdekelnének egyébként az ilyen csoportok. Jászberényben lakom. Ott van lehetőség rá ingyen?


Arra is gondoltam már, hogy jógázni kellene, de félek, hogy nagyon drága a tanfolyam, megtanulni pedig autodidakta módon nem lehet, vagy legalábbis nagyon nehezen. Nekem pl. nem megy, pedig próbálnám, én már a légzésnél el vagyok akadva, nem nagyon megy, szerintem nem jól csinálom. Tolléról és Müller Péterről is hallottam már. Igyekszem megszerezni ezeket a könyveket. Köszönöm a tanácsokat!

2010. szept. 7. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!