Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Nem tudok felidézni az agyamba...

Nem tudok felidézni az agyamban egy személy arcát, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Körülbelül 13 éves lehettem amikor szerelmes voltam egy fiúba, akivel mái napig összefutok néha az utcán ,buliban.Furcsa mód, ezt a fiút és a jelenlegi barátomat is Ádámnak hívják.Már kisebb koromban észrevettem , hogy jó arcmemóriámmal ellenkezőleg, ennek a fiúnak nem tudom felidézni az arcát, pedig különösen szép fiú volt.Bármennyire is akartam, nem sikerült.A minap találkoztam ezzel a fiúval és hosszasan nézett engem, (egy buliban) , és csak egy dolgot tudok felidézni, az pedig a szeme, de azt is csak ritkán.Soha, senkivel nem fordult elő ilyesmi, és nem tudom rá a választ, hogy miért lehet ez.Mi befolyásolja ezt vagy mi lehet az oka?
2010. aug. 31. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Hát igen. Megártott a sok heroin...
2010. aug. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én senkinek se jegyzem meg az arcát, maximum töredékeket tudok feleleveníteni.
2010. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó volt az első hozzászólás, de komolyakra lennék kíváncsi.:)
2010. aug. 31. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért van ez, mert ugyan nézni nézted, de látni nem láttad. Szóval, szerelmes voltál belé, de nem figyelted meg az arcát.
2010. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Velem is teljesen ugyan ez van. Magamra ismertem a kérdésedben.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__8..

Már beletörődtem.

2010. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon furcsa, de akkor nem vagyok egyedül. Viszont amikor eszembe jut, és erőltetve akarom megjeleníteni az arcát, akkor képtelen vagyok, de néha elsuhan előttem ha éppen valami emlék eszembe jut róla. De több nem... Köszönöm, hogy írtál, máris okosabb lettem :)
2010. szept. 1. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem alapból úgy van, hogy első látás után nagyon-nagyon ritka, hogy valakinek meg tudjam jegyezni az arcát, általában több alkalommal kell látnom ahhoz, hogy egyáltalán felismerjem. Viszont vannak kivételek, talán akiknek nem annyira sablonos az arcuk. A kérdésedhez kapcsolódóan ez érdekes, de valahogy nálam is úgy szokott lenni sokszor, hogy olyan személyek arcvonásait sokkal nehezebb felidéznem, akik fontosabbak a számomra, mint másokét, akik teljesen közömbösek. Pl. vegyünk egy esetet, hogy tetszik egy fiú, eleinte magam sem értem, miért, mert külsőre nem is teljesen az esetem, inkább csak a belső kisugárzása, ami megfog. Na ilyenkor szokott legtöbbször az lenni, hogy az arcát csak nagyon nagyjából tudom felidézni, mert nem is igazán azt figyelem meg rajta... Nem tudom jobban elmagyarázni, de remélem, valamennyire érthető, mire gondolok :D
2010. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
sztem azért mert neki a "lelkét" látod...vagyis gondolom pl csak a szemét nézted, és csak az maradt meg, vagy ha rá gondolsz tulajdonságok jutnak eszedbe..amiből öszeáll egy massza, de az nem az arc, hanem a szeméky..egy tulajdonsághalmaz...vagyis nálam legalábbis így van
2010. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Nagyon szépen megfogalmaztad, hogy lehet a "lelkét látom"...

Furcsa dolgok ezek, de lehet jobb ha nem is foglalkozunk ezekkel:) Köszönöm még1x!

2010. szept. 2. 14:09
 10/10 cologram válasza:
Szia!Van erre egy módszer.Az auditálás.Ami segítségével elő tudod hívni őt,és konkrétan minden eseményre,pillanatra fox emlékezni...újra átélsz mindent.5óra auditálás 10ezer ftba kerül....olyan mint egy pszichológus...beszélgettek és segít emlékezni a képekre a reaktiv elmédből:)
2013. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!