Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért olyan bonyolult és...

Miért olyan bonyolult és miért nem sikerül mindenkinek elsőre?

Figyelt kérdés
Elvileg az agy természetes módon is produkál alfa hullámokat, mielőtt elalszunk, mikor jó könyvet olvasunk, meg ilyenek. Akkor miért olyan nehéz elérni az alfa állapotot és miért van az, hogy bár meddig gyakorlom az agykontrollos technikákat, nem érzek semmit.
2010. aug. 25. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

mert ez nem olyan, hogy egyről a kettőre ugrik. Alvás előtt természetes, hog alfát generál az agyad, mert az alfáshoz az alfa és théta szintre kell lejutnia az agyadnak. Ajánlom José Silva alfa-meditációját:

"Reggel felébredve szükség esetén menj ki WC-re, majd feküdj vissza az ágyba! Állítsd az

ébresztőórát 15 perccel későbbre arra az esetre, ha gyakorlat közben véletlenül elaludnál. Hunyd

be a szemed és nézz felfelé a szemhéjad mögött, 20 fokos szögben. Nem teljesen tisztázott okok

miatt csak ilyen szemállásnál kezd az agy Alfát produkálni.

Most lassan, kb. két másodperces időközökkel, számolj vissza 100-tól 1-ig! Eközben figyelj a

számolásra, s már az első alkalommal Alfában leszel így.

Az Agykontroll osztályokban a hallgatók különbözőképpen számolnak be első élményükről, ami a

„Gyönyörű volt!” -tól a „Semmit sem éreztem” -ig terjed. A különbség nem annyira a velük

történtekben rejlik, mint inkább abban, hogy mennyire volt ismerős számukra ez a lelkiállapot.

Többé-kevésbé mindenkinek ismerős ez. Ennek az az oka, hogy reggel, ébredéskor egy darabig

gyakran ebben az állapotban vagyunk. A Thétából, tehát az alvás szintjéről az út a Bétába, vagyis

az ébrenléti szinthez, az Alfán keresztül vezet, s kora reggel gyakran elidőzünk ott egy darabig.

Ha az első gyakorlat alatt semmi sem történik, az csak azt jelenti, hogy korábban már sokszor

voltál Alfában anélkül, hogy tudatában lettél volna ennek. Egyszerűen lazíts, ne kérdezz, csak

végezd a gyakorlatokat!

Megfelelő koncentrálással ugyan már az első alkalommal Alfá-ban leszel, mégis 7 hétnyi

gyakorlásra van szükség, hogy mélyebb Alfa szintekre juss, majd Théta szintre is elérkezz.

Alkalmazd a 100 -tól 1 -ig számolást tíz reggelen keresztül. Ha már ezt elérted, kezd elölről az egészet, de csak 50-től számolj vissza! A következő néhány nap után már elég, ha 25-től, majd később 10-től, végül 5-től számolsz vissza. Ezzel a megoldással nap közben is bármikor képes leszel 5-től elszámolva mély tudatállapotba kerülni."

2010. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Mit akarsz érezni tulajdonképpen?

"nem érzek semmit" - ez lehet, hogy maga a tökéletes alfa állapot :-)

2010. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2010. aug. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"nem érzek semmit" - ez lehet, hogy maga a tökéletes alfa állapot :-)"


Nem. Az alfa nem a nem-érzésről szól, hanem egy belső békéről, nyugalomól, amit igenis lehet érezni.

2010. aug. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én már nyolc éves korom óta gyakorlom, de mindig elmegy tőle a kedvem, mert nem sikerül. Most húsz éves vagyok. Úgy szoktam csinálni, ahogy az első válaszoló mondta, de nem reggel hanem este és amikor fáradt vagyok, akkor a gyakorlat közben azon kapom magam, hogy már reggel van. De amikor nem vagyok álmos és nem alszok el közben, akkor mindig megzavar valami, pont akkor kezd szirénázni egy autó, pont akkor tüsszent a szomszéd, vagy ásítanom kell és ezek az apróságok, annyira felidegesítenek, hogy rosszabb mintha el sem kezdtem volna.
2010. aug. 25. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
az ego tud hasonlókat generálni, ha nagyon erőlteted, vagy a mindennapjaidban túl gyakorlatias vagy, vagy ha túl racionálisan gondolkodsz...nem szokott néha az apici hátsó gondolat (amit mindig elhesegetsz) megjelenni, h "úgy sem fog menni" "minek???" vagy h "tisztva vicc h ezt csinálom" stb? mert akkor ezért lehet. Ajánlom a jogameditacio.hu oldalt-itt segítenek, abban is, hogyan csillapísd az elmédet, utána már jobban fog menni az alfa is :))
2010. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!