Szerintetek ha étteremben vagytok, nektek kell szólni a pincérnek ha készen álltok a rendelésre, vagy meg kell várni hogy magától odajöjjön megkérdezni hogy sikerült-e választani? Ti hogy szoktátok csinálni?
Velem nem egyszer történt hogy kb még fél órát várnom éhesen kellett mire jött a pincér, hiába már régen választottunk. Nem a pincért hibáztatom, csak általában édesanyámmal voltam, és ő erősen azon a véleményem van hogy nem szabad szólni, mert illetlen és nem csak mi ülünk az étteremben, és a pincér majd akkor jön ha ráér. Szerintem jelezhetjük ha kiválasztottuk hogy mit szeretnénk enni. Nem kell megvárni mire eszébe jutunk a pincérnek. Nektek mi a véleményetek? Ti hogy szoktátok ezt csinálni?
A válaszokat előre is köszi!
Én úgy tanultam, hogy a pincér felé nézve felemeled a kezedet, összezárt ujjakkal, egyenes háttal.
Kéz emeléssel vagy nélküle is rá kell nézned a pincérre és ha viszonozza azt, akkor egy halk Kérem/Legyen szívesen - nel jelezheted neki, hogy szeretnéd igénybe venni őt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!