Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Luxuséttermekben miért nem...

Luxuséttermekben miért nem bírnak finom ételek csinálni?

Figyelt kérdés
Munkám miatt sokszor kell az etikett miatt luxusétterembe vinni az ügyfeleket tárgyalni, de utálom. Eleve egy kaja nevet sem értek az étlapról, a hozzávalók sem magyarul vannak. Amit meg adnak borzasztó ízük van, azt se tudom mit eszek, de "szerencsére" keveset adnak. Egyszer poénból kértem rántott húst hasábbal de olyat meg nem tud a szakács. Alkohollal is csalnak. Végén ott hagyok 50 000-ret és egész este azon gondolkozok hogy az emberek miért járnak luxuséttermekbe.
2015. ápr. 11. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
A giccs a gagyi a menő , a stexeseknél is ez van . A nyomorultak keleten és a harmadik világban élők bogarakat esznek , a felsőbb kör meg villongásból eszik rovarokat .
2015. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

"...azt se tudom mit eszek,..."


Ez itt a gond,proli vagy hozzá.

2015. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Finom ételeket csinálnak, csak te nem tudod, mi a jó. (Tudod, erre mondják, hogy disznók elé gyöngyöt szórnak)
2015. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez valóban így van.

Menj el aztán egyél a Fekete Hollóban valami alap ételt

A hányinger fog környékezni, ellenben egy menza szerű étteremben meg olyat főznek, hogy nem igaz.

Jah és attól még hogy tisztában vagyok vele, hogy mit eszek nem fog jobban izleni.

Volt már, hogy az étterem után a meki/gyros következett, hogy ne dögöljünk éhen

2015. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon egyszerű a válasz: sznobizmus. Nem az ételt fizeted meg, hanem a presztízst, hogy téged ilyen neves és előkelő helyen láthatnak. Tehát biztos fontos ember vagy.

Vendéglátásban dolgozom, egész pontosan cukrászként, egy kevés rálátásom így van a dolgokra. Egész pontosan két irányban van tapasztalatom. Egy jó nevű, erősen felkapott vidéki cukrászda, ami drágának drága, de alapvetően a középréteg is megengedheti magának, és folyami luxushajó.

A cukrászdában amit lehet hagyományos módon készítettünk, precízen, ha valami nem a legjobb volt már agyaltunk, hogy min kéne javítani. Ha a tojás nem a legfrissebb volt, már ment a vita a beszállítóval.

A hajón, ahol egy két hetes út 3-5 millió forintnyi euró körül mozog fejenként, minden mirellit és por. A piskóta, a tejszín, a krémek, minden instant. A fagyit dobozban, készen hozzák, kábé a Tesó gazdaságos szintet tudja. Tény, hogy cukrásznak nem nagyon érzem magam a hajón (viszont eszméletlen jól fizet).

Számomra cukrászként a sznobizmus csúcsa a Gerbeaud. Egyszer jártam ott, a pult trehányul összehajigálva, a sütik egyszerűen szólva ocsmányak. A zserbó (ismétlem a Gerbeaudban) száraz, ferde, a teteje összetapicskolva, jó érzésű ember első mozdulattal a kukába hajította volna. 2000 ft/szelet. A hely mégis tömve volt, főleg németekkel.

Ilyenkor azért megnyugszom, hogy hiába van kevesebb pénze, a "plebeiusok" jobbakat esznek.

2015. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokszor én is elszoktam menni utána a mekibe ha kocsival megyek, aztán totál hülyének néznek hogy mit keres egy öltönyös fickó este 11-kor ott egyedül.
2015. ápr. 11. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Azért a meki meg a másik véglet. Érdemes valami jó minőségűnek tűnő középutast választani.


Egyébként egyetértek a kérdezővel, többségében a presztízst fizettetik meg, és sokszor másodlagos(!) az, hogy mit kapsz a pénzedért... van, amikor gyakorlatilag ugyanazt, mint mások, csak felárasan. (Itt már elkanyarodtam a gasztronómiától, mert ez a szokás természetesen más területen is jellemző.)

2015. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
vagy nem luxuséttermekbe mész vagy szar az ízlésed vagy mindig rosszul választasz.
2015. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Azert az egy kicsit eros hogy kb azt irod hogy a meki jobb mint egy felso kategorias etterem. Az hogy nem tudod mit eszel sokmindent elarul a gasztronomiai tudasodrol. Egyebkent MO (BP) fullon van jobbnal jobb ettermekkel, ha azt mondod hogy ezek mindegyike iztelen vackot arul akkor nalad van a hiba.
2015. ápr. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom, hogy melyik luxusétteremben ettél rossz ízű kaját.. Budapest tele van jobbnál jobb éttermekkel.

A kedvenceim a Four Seasons étterme, a Gundel és az Onyx.

2015. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!