Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság már egyre több étteremben vagy cukrászdában nem lehet pisilni, csak a fogyasztóknak?

Figyelt kérdés
Korábban még szinte minden ilyen helyen lehetett bárkinek vécére mennie, azonban mára már egyre több helyen csak fogyasztóknak lehet pisilni menni. Ma is tapasztaltam, hogy egy cukrászdába bementem vécére, és miután kijöttem, jött egy hülye jampi közölni azt, hogy "ha nem fogyasztasz semmit, akkor ne menj be vécére". Miért ilyen bunkók már ezek az emberek?

2014. júl. 7. 21:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
2014. júl. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
Felteszem még elég fiatal vagy. Egy kisgyereknek természetesen nem szólnak az ilyenért, de egy fiatal felnőtt már nem teheti meg, és nem tehette meg 30-40 évvel ezelőtt sem. Szóval az: öregszel :)
2014. júl. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Nyilvános WC-k már sehol nincsenek, engem is bosszant hogy nem engednek be sehová WC-re, van egy üzletlánc nagyobb boltja ahová jártam, régebben ott bemehettem WC-re, most már nem engednek be, csak ha a presszóban fogyasztok. Oda sokan járnak messziről vásárolni, érthetetlen, hogy be kell pisilni, vagy be kell ülni a presszó részbe, hogy ne a nadrágomba menjen.
2014. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy hely, ahol mar latasbol is ismernek, es h epp nem.fogyasztok, akkor is beengednek, de elotte megrdezem.

akarhol megkerdezem elotte.

de volt olyan helyhogy fl se tunt mashol vendegnek hittek ... volt h boltban engedtek be, persze vasarlas utan.keddeztem, rosszil voltam tole mar

2014. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

11-es: jó a videó, köszönöm szépen, hogy elküldted! :)

12-es: igen, még fiatal vagyok. Akkor lehet ezért is tekintettem ezt a dolgot furcsának és gonosznak. :)

13-as: Igaz? Sehol nincsenek tényleg, de ilyenkor azt kellene mondani, hogy akarja-e azt, hogy legközelebb a szájába menjen? Vagy valami ilyesmi.

14-es: Milyen jó neked! Hát igen...

A többieknek meg: azt azért megjegyezném -bármi is legyen-, elég nagy bunkóság akkor is, hogy nem lehet ilyen helyeken vécézni manapság már, pláne, ha még nyilvános vécé sincs sehol. Amúgy meg nem ez a megoldás akkor sem! Ettől még nem lesz több fogyasztójuk! Talán az ételek minőségén és árán kell gondolkozni és esetleg javítani, és akkor már mindjárt rendben is lehet minden! Ennyi! Amúgy meg köszönöm szépen a válaszokat!

2014. aug. 11. 11:23
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

14 :Volt, ahova beengedtek vásárlás nélkül is. Most lerobbant az autó, és amíg vártuk szerelőt, nem akartam messze menni, és egy állatkereskedésben is elengedett a nő. Ettől amúgy lehet, hogy pont visszatérek, vásárolni is, cukrászdára gondolok. Meg ott van, hogy be se ülök, de elviszek egy sütit, és mondom, h viszek, de előtte mosdó.


Persze van egy hely, ahova engem se engednek be, csak fogyasztókat, nem is járok oda. Eg oda sem, ahol rámordítottak kifelé, hogy akkor fizessek. SZebben is szólhattak volna, de nem tehettem róla, hogy kell, hirtelen ittam sokat, és nem bírtam tartani felfázva...

Ha még sajnálkozó fejet vágna hozzá, hogy nem engedhet be, akkor talán visszatérnék, de ilyen parasztok, inkább lejáratom őket.


De megértem, hogy költségek miatt nem engednek be, meg akkor akárki tényleg csak úgy bemenne wc-re, ha nem lenen szigor, de nem is hinném, hogy ez olyan gyakori, hogy senkit nem kelle, napi 1-2 belefér...


Meg tényleg én még adnék is 100-ast, ha bemehetnék.


Ellenben fizetős se jobb, egy ismerősöm most van itthon Angiliából, sokat látott bácsi, s beszólt, hogy tré a wc, ha már fizet, emelje fel a seggét a vécéshölgy, mert ő most külföldi és mit mond rólunk...de ez külön téma..

2014. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Akkor rendes volt az a nő, aki az állatkereskedésben vécére engedett! Így van, előtte mosdó, mert ha fontos, akkor nem lehet anyagiasságokkal húzni az időt. Az olyan helyre meg tényleg nem kell járni, ahová csak a fogyikat engedik vécére, pláne, ha még modortalan módon le is kiabálnak, hogy fizetős. Az ilyenek megérdemlik, hogy lejárassák őket... Oké, hogy költséges, de az a napi 1-2 ember belefér, aki esetleg nem talál vécét máshol. A százas az jó gesztus, a fizetős vécé az a jobbik eset, azok amúgy sem szoktak falrengetően sokba kerülni. Így van, ha már fizet az ember, akkor fel illik és kell emelnie a vécés hölgynek a seggét.
2014. aug. 11. 15:29
 18/21 anonim válasza:

Ha valahol napi 1-2 embert elkezdenek beengedni, és forgalmas helyen van, akkor előbb-utóbb mások is felfedezik és a napi 1-2 ember egyre több lesz, ami már bevétel nélküli költség plusz takarítás. A Mekik és BK-k egy része ezt unta meg, voltak, akik csak a WC-re jártak be, de nem vettek semmit, csak mert más nyilvános WC nem volt a közelben vagy ha volt, lepusztult állapotban. Úgyhogy bevezették a kódot, meg a WC-s nénit, blokkal ingyenes, egyébként 100Ft módszereket, hol éppen mi, és igazuk van.

Persze jófejségből 1-2 kivétel belefér, de nekik ez akkor is plusz költség, és nem kicsi. Egy átlag fogyasztó ezt nem tudja úgy felmérni, és morog, de attól még ez így igazságos, így maradhat kulturált, tiszta és rendesen felszerelt.

2014. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Akkor vezessék be a 100 ft-os használati díjat vagy mittudomén, de ettől még nem lesz több fogyasztójuk! Szóval nem ez a megoldás! Amúgy ne csak a vécézőket nézzék, hanem az ételek minőségét és árát is! Vajon miért járnak egyre kevesebben éttermekbe meg cukrászdába meg ilyenek?? Amúgy a WC-s nénikről meg annyit, hogy nézzenek csak a tükörbe, és nézzék meg magukat benne! Olyan a fejük, mint egy penészes disznóhús, amit még szét is vagdostak! :P
2014. aug. 11. 21:54
 20/21 anonim ***** válasza:
nem ertem miert fedeznek fel ettol masok. nem latszik, hogy ki megy vendegnek es ki csak pisilni. amugy volt olyan, jogy rendezveny volt xy teren es a kozeli etteremben azt csinaltak , h aki nem vendeg annak 100 v mennyi ft volt...erdekes h be tudta vallani. azt gondoltam h tok jo fejek, es beulok azota is a cukijaba, mert az etterme draga nekem...ennyit errol
2014. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!