Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért van az, hogy manapság...

Miért van az, hogy manapság már egyre több étteremben vagy cukrászdában nem lehet pisilni, csak a fogyasztóknak?

Figyelt kérdés
Korábban még szinte minden ilyen helyen lehetett bárkinek vécére mennie, azonban mára már egyre több helyen csak fogyasztóknak lehet pisilni menni. Ma is tapasztaltam, hogy egy cukrászdába bementem vécére, és miután kijöttem, jött egy hülye jampi közölni azt, hogy "ha nem fogyasztasz semmit, akkor ne menj be vécére". Miért ilyen bunkók már ezek az emberek?

2014. júl. 7. 21:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Mert ezek éttermek és cukrászdák nem nyilvános wc-k.
2014. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
mert nem azért működik a cukrászda hogy mindenki oda járjon wc-re, úgy hogy nincs is rá "jogosultsága". képzeld el hogy napi 100-200 ember bemegy wc-re és abból 10-15 vesz is valamit, te mit szólnál hozzá? ugyan az gyakorlatilag hogy random emberek nem kopognak neked otthon hogy had szarjon már, max ha vendéged akkor esetleg, vagy máshogy gondolod?
2014. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
25%
Nekem is szóltak már Mekiben,hogy ez nem nyilvános WC,menjek ki vagy vegyek valamit ,mivel nem eszek olyan szharokat,elküldtem a búsba,és kijöttem.
2014. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És miért nem? Eddig miért nem szóltak ezért?
2014. júl. 7. 22:00
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Mert egy idő után mindenkinél betelik a pohár.
2014. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mármint ez az első kommentesnek szólt.
2014. júl. 7. 22:02
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Áramfogyasztás(villany), vízfogyasztás, szappanfogyasztás, több takarítás..stb tudod ezek pénzbe kerülnek.
2014. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
95%
Szerintem jogos, hogy nem engednek be akárkit. Egy idő után a csavargók is rájárnak. Nyilván ezt lehet kulturáltan is közölni a betérőkkel. A Burger Kingben már számkódos a WC sok helyen, a kód meg a blokkon van (nem tudom, hogy minden éttermükben úgy van-e).
2014. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
97%
Szerintem ha azt a WC-t neked kéne fenntartanod a fogyasztani nem kívánó vendégek számára ingyen, akkor másként gondolnád. Én sem szívesen takarítanék több száz idegen ember után puszta jófejségből. Meg fizetni nekik a WC papírt. Még reklámnak sem éri meg. Viszont láttam már olyan helyet, ahol lehetett csak a WC-ért egy százast, vagy ötvenest fizetni, és akkor nem kellett semmit se venni. Szerintem ez is korrekt. Bár ha már arra jártam mindig ittam egy narancs levet, nem sokkal volt drágább. Azt hiszem 120 volt két deci. és utána még WC-re is elmentem szerintem simán megéri. Sosem kaptam rajta fel a vizet.
2014. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

" mint egy hülye zsidókkal teli cukrászda/étterem"

Ez a zsidózás így kellett? Attól még, hogy nem lakás, nem is nyilvános hely. Szerintem helyes, ha egy étterem/cukrászda megengedi, hogy mindenki használja a klotyót, de ez egy rendes GESZTUS tőlük, nem kötelesség. Te koszolsz, vizet, szappant, áramot, papírt használsz, és cserébe nem adsz semmit. Miért várod el, hogy ennek örüljenek?

2014. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!