Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » 1 szelet süti + 1 cappuccino...

1 szelet süti + 1 cappuccino ára több, mint az órabér. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

1 szelet süti elvitelre egy átlag budapesti cukrászdában 800-900 forint, helyben fogyasztás esetén 1100-1200 forint. Egy cappuccino 1000 forint.


Átlag jónak mondott nettó bér 2000 forint/óra Budapesten.


Csak nekem összeférhetetlen ez?


tegnap 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ez régen is így volt, amikor a takarítónő ismerősöm nettó 480 forintot keresett óránként. Egy nap 5x vesz magához élelmet az ember (a kavé is az, persze nasinak minősül ami nem kötelező). Szerencsés esetben nem költheted el kajára a napi bevételed 30%-ánál többet pénzben. Azaz a teljes fizud 30%-a elmegy ételre általában. Ha sehol nem veszel rendelésre kaját, hanem mindent magad főzöl, akkor nem a 30%-a fog elmenni erre a fizudnak tőbbnyire.
tegnap 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekik is meg kell élniük valamiből. Az üzlet fenntartása, alapanyagok, dolgozók és ez csak a jéghegy csúcsa.

Én nagyrészt magamnak készítem az ilyesmi finomságokat. Viszont néha-néha jó program beülni a párommal ilyen helyekre is, mégha húzós árak is vannak.

tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
cukrászdák mindig luxi helynek számítottak, régen még az is nagy szám volt hogy tejszínhabot kértél a kávédba. a szegény rétegnek azóta sincs sok pénze, ezek a helyek pedig nem adták alább a színvonalat, jobb esetben a minőséget sem -nagy jóindulat- így nem meglepőek ezek az árak. nem véletlenül nem egy tálca sütire ül be aki még meg is bírná enni csak 1-2 darabra
tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen rendben van. Nem kötelező senkinek cukrászdában/kávézóban sütiznie/kávéznia, aki nem engedheti meg magának.
tegnap 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a ket dolognak nem kell hogy koze legyen egymashoz
tegnap 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Autót is gyártanak több száz millió forintért. A szalonba is odamész verni az asztalt, hogy neked csak 2000 forint az órabéred?
tegnap 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem milyen összefüggést látsz ebben. Számításod szerint 2200 Ft. Ha 1800 lenne, akkor jó lenne?

Másrészt akkor a többi dologgal mi van? Te pl mit dolgozol, ki és mennyit fizet azért amit te csinálsz?

ma 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!